październik 2009

NAJLEPSI W TENISIE STOŁOWYM

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle 28 października odbył się Turniej Tenisa Stołowego w ramach Powiatowej Licealiady Młodzieży Szkolnej. W zawodach uczestniczyło 11 drużyn chłopców i 7 drużyn dziewcząt.Wyniki indywidualne dziewcząt:

AKCJA ZNICZ 2009

1-go listopada Radio Piekary przeprowadzi na swojej antenie akcję Znicz 2009. Pomiędzy godz. 8.00 a 17.00 emitowane będą komunikaty informujące o aktualnej sytuacji na drogach naszego regionu zwłaszcza w okolicach nekropolii. Komunikaty będą również uwzględniały bieżącą sytuację na drogach Tarnowskich Gór (emisja około kwadransu po pełnej godzinie na 88.7 FM ).

BEZPIECZNE DROGI W POWIECIE TARNOGÓRSKIM

Jedną z najważniejszych tegorocznych inwestycji drogowych Powiatu Tarnogórskiego była niewątpliwie „Przebudowa skrzyżowania ulic Gliwickiej – Wyszyńskiego – Legionów w Tarnowskich Górach”. Skrzyżowanie zostało oddane do użytku 19 października 2009 r. Remont obejmował przebudowę skrzyżowania ulic Gliwickiej, Wyszyńskiego i Legionów oraz przebudowę samej ulicy Legionów. Na skrzyżowaniu powstało  rondo, które zwiększy płynność i bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz pieszych, jak również poprawi widoczność w rejonie skrzyżowania. Całkowita wartość inwestycji to 1 266 091,39 zł.

POWIAT TARNOGÓRSKI W OBIEKTYWIE

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach zaprasza do udziału w konkursie „Powiat Tarnogórski w obiektywie”. Celem konkursu jest pokazanie atrakcji turystycznych i propagowanie walorów przyrodniczych w powiecie tarnogórskim. Przedmiotem zdjęć powinny być zabytki kultury, krajobrazy, urokliwe miejsca, imprezy i uroczystości regionalne organizowane na terenie powiatu tarnogórskiego. Prace nadsyłać można do 30 października  2009 roku. Za zajęcie I miejsca przewidziano nagrodę w wysokości 1000 zł brutto, za II miejsce – 600 zł brutto, za III miejsce – 300 zł brutto.   Regulamin (47.50 KB)  Formularz (47.00 KB)

KONKURS NA HASŁO PROMOCYJNE

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach ogłasza otwarty konkurs na hasło promujące Powiat Tarnogórski. Celem konkursu jest uzyskanie projektu słownego – hasła reklamującego Powiat Tarnogórski o czytelnych walorach promujących Powiat. szczegóły w załącznikach. regulamin konkursu (36.50 KB) formularz konkursu (23.00 KB) 

Szkolenia

SESJA

27 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu. W programie obrad znalazło się m.in. przedstawienie informacji w sprawie oświadczeń majątkowych radnych oraz członków Zarządu Powiatu, sekretarza, skarbnika i kierowników jednostek organizacyjnych, jak również rozpatrzenie informacji o uproszczonych planach urządzenia lasu nie stanowiącego własności Skarbu Państwa. Radni dyskutowali także o zmianach w budżecie powiatu oraz o zadaniach, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

ANTONI PIECHNICZEK W STAROSTWIE

Antoni Piechniczek, trener piłkarski, szkoleniowiec reprezentacji Polski, od 2007 senator VII kadencji, a od 2008 wiceprezes zarządu PZPN, był gościem kolejnego z cyklu spotkań młodzieży z osobami, które odniosły w życiu sukces. Spotkanie odbyło się 26 października w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach. Wzięli w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnogórskiego. Piechniczek opowiedział młodzieży między innymi o czynnikach mających wpływ na sukcesy odnoszone przez sportowców, czyli o entuzjazmie i motywacji. – Wszystko zaczyna się od marzeń i każdego dnia należy robić coś by do ich realizacji się zbliżyć. W przypadku piłki nożnej najlepiej sprawdza się system „4 – 7 – 12” , czyli cztery godziny treningu przez siedem dni w tygodniu, 12 miesięcy w roku – przekonywał trener. – Niestety motywacja jest najsłabszą stroną polskich piłkarzy. Za granicą wewnątrz drużyny jest większy stopień rywalizacji – dodał Piechniczek.

ŚLĄZAK ROKU 2009

25 października po raz dziewiętnasty rozstrzygnięto w Konkurs na Ślązaka Roku. Uroczystość tradycyjnie odbyła się w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca. W tegorocznej edycji konkursu „Po naszymu czyli po śląsku” zwyciężyła Otylia Trojanowska ze Studzionki. W finale pokonała swoje konkurentki: Łucję Dusek z Jaworzynki i Gabrielę Kuc z Katowic. Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach jak co roku ufundowało laptopa zdobywcy tytułu Młodzieżowego Ślązaka Roku. W tym roku został nim Damian Wojnar z Suszca. Jak co roku przyznano tytuł Honorowego Ślązaka Roku. W tym roku kapituła postanowiła tym tytułem uhonorować prof. Dorotę Symonides. Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu przyznało także swoją nagrodę specjalną. Otrzymała ją Renata Waliczek z miejscowości Góra.

WYSTAWY

POWIAT NA TOUR SALON

Po raz kolejny Powiat Tarnogórski bierze udział w odbywających się od 21 do 24 października Targach Tour Salon. Są to największe w Polsce targi turystyczne, które co roku gromadzą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wystawców z kilkudziesięciu krajów oraz wielotysięczną publiczność - zarówno profesjonalistów podczas dwóch pierwszych dni branżowych, jak i klientów indywidualnych, szukających pomysłów na ciekawe spędzanie wolnego czasu.  Targi Tour Salon są miejscem szerokiej prezentacji krajów, regionów, najnowszych ofert i atrakcji turystycznych, a także spotkań biznesowych i nawiązywania nowych kontaktów handlowych wśród przedstawicieli branży.

KONKURS PLASTYCZNY

TO JUŻ CZWARTA EDYCJA KONKURSU ! ! !Książka naprawdę jest sztuką, każda faza jej powstawania jest sztuką. Nie tylko ułożenie słów w zrozumiałą treść. Cały proces tworzenia książki jest sztuką. Nie tylko napisanie określonej treści i jej wydanie w formie tradycyjnej stanowi możliwość prezentacji twórczej. Książka może stać się przestrzennym obiektem plastyczno-literackim. Ukształtowana przez osobę z wyobraźnią będzie małym , unikatowym arcydziełem. Swobodne potraktowanie formy książki pozwala na dowolne dobranie tworzywa do jej wykonania. Kształt wizualny powinien stać się elementem zachęcającym do sięgnięcia po treść. Książka artystyczna jest aspektem sztuki współczesnej niedocenianym w pełni przez czytelnika. Inicjatywy zmierzające do jej upowszechnienia staną się zalążkiem wzbogacenia odbioru treści literackich.REGULAMIN KONKURSU

WYKŁADY TRZECIEGO WIEKU

Cukrzyca chorobą społeczną. Jak dbać o zdrowie? O zachowaniach  prozdrowotnych opowiedziała 19 października studentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku Tarnogórskiego Stowarzyszenia lekarz - diabetolog Anna Lebek - Ordon. Doktor Lebek - Ordon przedstawiła studentom UTW ważny problem dotyczący choroby cywilizacyjnej, jaką jest cukrzyca. Uświadomiła słuchaczom, że tak naprawdę o zdrowiu człowieka decyduje wiele spraw, a jedną z nich jest na pewno zdrowa i właściwa dieta oraz higieniczny tryb życia . Wykład w sposób ciekawy przybliżył słuchaczom medyczne aspekty jednostki chorobowej, jaką jest cukrzyca i sprowokował do wielu pytań.

WOJCIECHOWE UROCZYSTOŚCI W RADZIONKOWIE

15 października br. odbyły się obchody 10-tej rocznicy objęcia miasta Radzionkowa patronatem św. Wojciecha oraz uroczystości związane z nadaniem księdzu biskupowi Eugeniuszowi Juretzko, Ordynariuszowi Diecezji Yokadouma w Kamerunie, misjonarzowi rodem z Radzionkowa tytułu Honorowego Obywatela Radzionkowa. Tego dnia nagrodzono także zasłużonych Radzionkowian medalem „Crux Adalberti”. Radni miejscy przyjęli w glosowaniu nowe insygnia miasta: flagę, chorągiew i hejnał. W uroczystej sesji rady miasta Radzionków uczestniczyła delegacja Powiatu Tarnogórskiego ze Starostą Józefem Korpakiem, członkiem Zarządu Powiatu Gustawem Jochlikiem, radną Klaklą i Czaplą.

POWIATOWY DZIEŃ EDUKACJI

16 października w tarnogórskim starostwie świętowano Powiatowy Dzień Edukacji.  Wręczono Nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty, którą w tym roku otrzymała  Danuta Berger, nauczycielka Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tarnowskich Górach. Medal Komisji Edukacji Narodowej trafił do Elżbiety Kanas – Kiczki, dyrektora Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tarnowskich Górach. Tradycyjnie też wręczono Nagrody Starosty Tarnogórskiego, a listami gratulacyjnymi uhonorowano osoby, które awansowały na stopień nauczyciela dyplomowanego. Starosta Józef Korpak pogratulował również najlepszym  studentom – stypendystom Powiatu Tarnogórskiego. Obchody Powiatowego Dnia Edukacji uświetnił występ zespołu „Szansa” z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury. Nauczyciele dyplomowani: Katarzyna Krawczuk,  Justyna Sojka,  Lidia Sosnowska, Aleksandra Kluza, Agnieszka Wyciszczak, Agata Skutela, Anna Kmieć-Kurek, Barbara Penkaty, Marzena Meres, Aleksandra Dydak, Ewa Tyrała, Rafał Wachla, Damian Jelonek.

TEST SPRAWNOŚCI SYREN

22 października o godzinie 12.00 przeprowadzony zostanie wojewódzki test sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. W ramach testu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty oznaczający odwołanie alarmów: powietrznego i o skażeniach.

DEBATA NA TEMAT STRATEGII ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW SPOŁECZNYCH

14 października w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach oraz Powiatowe Centrum Pomocy Społecznej w Tarnowskich Górach debata na temat: „STRATEGIA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW SPOŁECZNYCH NA LATA 2006 – 2015 – OCENA POZIOMU WDRAŻANIA” . Wśród uczestników debaty byli Starosta Powiatu Tarnogórskiego Józef Korpak i przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Fiała, przedstawiciele samorządów z gmin Powiatu Tarnogórskiego, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, uczestnicy debaty strategicznej z 2006 r i członkowie Komisji Koordynacyjnej ds. Planowania i Realizacji Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2006 - 2015.

Przedłużenie terminu naboru wniosków

  Instytucja realizująca projekt systemowy pt. "Nauka drogą do sukcesu na Śląsku" w ramach Poddziałania 9.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki informuje, że termin naboru wniosków o przyznanie stypendium wyznaczony na okres od 17 września do 16 października 2009r. zostaje przedłużony do dnia 27 października br.

KONKURS NA LOGO BIBLIOTEKI

Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza ogłasza konkurs na logo biblioteki. Celem konkursu jest wykonanie projektu graficznego, który będzie wizualnym znakiem firmowym biblioteki. Termin składania prac upływa 8 stycznia 2010 roku. Dla zwycięzcy organizatorzy konkursu przewidzieli nagrodę rzeczową. MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA im. BOLESŁAWA LUBOSZA w TARNOWSKICH GÓRACH OGŁASZA KONKURS NA LOGO BIBLIOTEKI

RYSUNKI HAJNOSA I OPOWIEŚCI MAZANA

Wystawa rysunku satyrycznego Mirosława Hajnosa otwarta zostanie 16 października w tarnogórskiej galerii „NaTynku”. Wernisaż uzupełni występ Leszka Mazana, który opowie „o Cesarzu, o Szwejku i o reszcie” Wstęp na imprezę jest wolny. Początek o godz. 19.00. Mirosław Hajnos urodził się w 1957 w Nowej Soli. Jest grafikiem, malarzem, ilustratorem oraz twórcą rysunków satyrycznych. Zadebiutował w roku 1978 na „Satyrykonie” w Legnicy. W prasie w tym samym roku, w czasopismach: Karuzela i Głos Nauczycielski. Jest autorem rysunków satyrycznych publikowanych w wielu czasopismach. Współpracował i współpracuje nadal z prasą - jego prace znalazły się na łamach czasopism: Szpilki, Karuzela, Twój Dobry Humor, Przegląd, Radar, Trybuna, Nie, Hustler, Polityka, Wprost i wielu innych, m.in w szwajcarskim Nebelspalterze. Jest twórcą internetowego serwisu dla rysowników www.hajnos.pl

V INTERDYSCYPLINARNY MIĘDZYNARODOWY PLENER ARTYSTYCZNY

Boguszów to nie tylko malowniczo położone miasto, to także miejsce o specyficznym klimacie. Od wielu lat spotykają się tutaj artyści, aby wspólnie oddawać się przyjemności twórczego obcowania z jego przyrodą i architekturą. Między 16 a 27 września odbył się tu V Interdyscyplinarny Międzynarodowy Plener Artystyczny „Boguszów”. Do udziału w imprezie zaproszeni zostali malarze, poeci i fotograficy z miast partnerskich Boguszowa – Gorc. Przybyli również artyści z Broumova, czeskich Polic, Martinkowic oraz Polacy z Wrocławia, Jedliny Zdroju, Wałbrzycha oraz artyści z Powiatu Tarnogórskiego (Leon Kozok z Krupskiego Młyna i Mirosław Ogiński z Radzonkowa). Artyści oprócz pracy twórczej mieli okazję wybrać się na wernisaż Very Kopeckiej do Pardubic, zwiedzić Zamek Książ oraz uczestniczyć w benefisie Romana Gilety w Muzeum Wałbrzyskim. Plener zakończył się 25 września wernisażem wystawy, która dała mieszkańcom miasta doskonałą okazję do zapoznania się z efektami twórczej pracy naszych gości.

SEMPA ŚWIĘTOWAŁA DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Były nagrody, przemówienia oraz zorganizowany z rozmachem występ artystyczny, w którym zaprezentowali się zarówno uczniowie szkoły jak i dyrekcja oraz nauczyciele. Życzenia młodzieży oraz gronu pedagogicznemu złożył starosta Józef Korpak.

SZTANDAR DLA CHEMIKA

Msza święta w kościele pw. Matki Bożej Królowej Pokoju rozpoczęła 12 października uroczystość nadania sztandaru Zespołowi Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach. Druga część ceremonii odbyła się w auli szkoły, gdzie nastąpiło nadanie sztandaru przez starostę Józefa Korpaka oraz wystąpienia zaproszonych gości. Część artystyczną wypełnił występ zespołu „Mały Śląsk”. Sztandar został ufundowany przez: Starostę Tarnogórskiego, Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry, Przedsiębiorstwo usługowo - Handlowe Orbi sp. z o. o., Centrum Budownictwa Gaja, Radę Pedagogiczną oraz Radę Rodziców.

TWÓJ DZIELNICOWY

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach organizuje konkurs na najlepszego dzielnicowego w powiecie tarnogórskim. Konkurs będzie trwał przez najbliższe dwa miesiące tj. październik - listopad br. Głosowanie będzie odbywać się za pośrednictwem elektronicznej ankiety umieszczonej na naszej stronie internetowej w zakładce „Twój dzielnicowy”.  Po otwarciu strony, na której znajduje się ankieta do głosowania, należy wybrać dzielnicowego na którego chcemy oddać głos i następnie lewym przyciskiem myszki zaznaczyć okienko przy nazwisku. Głosować możemy tylko raz, po zagłosowaniu będziemy mieli podgląd na wyniki głosowania. W związku z powyższym zapraszamy wszystkich do udziału w głosowaniu.

Uchwała - "program współpracy"

Uchwała Nr XLIII/411/2009Rady Powiatu w Tarnowskich Górach z dnia 29 września 2009 rokuw sprawie przyjęcia rocznego Programu współpracy Powiatu Tarnogórskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3, ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. nr 96, poz. 873 z 2003 r. z późn. zm.) na 2010 rok. Na podstawie art. 4, ust. 1, pkt 22 i art. 12 pkt 11 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym (tj. Dz. U. Nr 142, poz. 1592 z 2001 roku, z późn. zm.) oraz art. 5, ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. Nr 96, poz. 873 z późn. zm.)

Ogłoszenie

Zarząd Powiatu podaje sprostowaną treść ogłoszenia  o przetargu podanego do publicznej wiadomości w dniu 22 września 2009 roku.Pierwszy przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości opisanej poniżej: >> Opis nieruchomości 

OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE O PRZETARGU USTNYM NIEOGRANICZONYMSTAROSTA TARNOGÓRSKIWYKONUJĄCY ZADANIA Z ZAKRESU ADMINISTRACJI RZĄDOWEJpodaje do publicznej wiadomości ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę fragmentu nieruchomości Skarbu Państwa o pow. 7 m kw. stanowiącej działkę o numerze ewidencyjnym 676/61 obręb Tarnowskie Góry km. 3 o pow. 0,9470ha zapisanej w księdze wieczystej Tom XII karta 493a, art. 761.

Informacja

I N F O R M A C J AOD DNIA 01 PAŹDZIERNIKA 2009r. USTALA SIĘ GODZINY PRZYJMOWANIA STRON w WYDZIALE BUDOWNICTWA I ARCHITEKTURYod 700 do 1000 i od 1400 do 1600 w GODZINACH od 1000 do 1400NIE PRZYJMUJE SIĘ PETENTÓW

STUDENCI UTW ROZPOCZĘLI ROK AKADEMICKI 2009/2010

Uroczysta inauguracja trzeciego już roku działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku miała miejsce 5 października w auli II LO im. S. Staszica. Uczestniczyli w niej licznie studenci, a także przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz delegacja z zaprzyjaźnionego niemieckiego Powiatu Erlangen – Höchstadt. Profesor dr hab. Jerzy Paszek, przewodniczący Rady Naukowej UTW, otwierając nowy rok akademicki, podkreślił determinację studentów i życzył im, by nowy rok akademicki był pełen twórczego działania i pasji w odkrywaniu nowych tajników wiedzy.

GOŚCIE Z ERLANGEN - HÖCHSTADT

Delegacja z zaprzyjaźnionego Powiatu Erlangen – Höchstadt  zakończyła swoją wizytę w Powiecie Tarnogórskim. Niemieccy goście zwiedzili Kopalnię Zabytkową oraz Tarnowskie Góry, spotkali się też w Starostwie Powiatowym z zarządem Powiatu Tarnogórskiego. Delegacja wzięła także udział w inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku. Jedną z przygotowanych atrakcji był przejazd Koleją Wąskotorową na trasie Bytom – Tarnowskie Góry oraz wizyta w Muzeum Chleba w Radzionkowie. Zrealizowano także spotkania w grupach tematycznych. Dotyczyły one tematyki socjalnej i rodzinnej, wymiany młodzieży i sportu. Spotkali się także strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych obydwu powiatów oraz przedstawiciele Koła Przyjaciół Erlangen Höchstadt –Tarnowskie Góry. Starosta niemiecki Eberhard Irlinger wziął także udział w posiedzeniu Powiatowego Forum Biznesu. W najbliższym czasie poza wieloma polami istniejącej już współpracy planowane jest nawiązanie kontaktów na płaszczyźnie gospodarczej.

UWAGA REMONT!

W związku z remontem nawierzchni drogi krajowej nr 11 Tworóg – Tarnowskie Góry firma Drog – Bud informuje, że na skrzyżowaniu ulicy Zagórskiej z ulicą Powstańców Warszawskich w Tarnowskich Górach wprowadzona została czasowa organizacja ruchu związana z remontem przejazdu kolejowego. Zmiana ta potrwa do dnia 30 października br.

Ogłoszenie

Starosta Tarnogórskiwykonujący zadania z zakresu administracji rządowej działając na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy  z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2004 roku Nr 261, poz. 2603 ze zm.) OGŁASZA PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY na dzierżawę nieruchomości Skarbu Państwa położonej w Bobrownikach Śląskich o łącznej powierzchni 17,6513 ha

Ogłoszenie

Starosta Tarnogórskiwykonujący zadania z zakresu administracji rządowej działając na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy  z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2004 roku Nr 261, poz. 2603 ze zm.) OGŁASZA II PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY na dzierżawę nieruchomości Skarbu Państwa położonej w Bobrownikach Śląskich o łącznej powierzchni 2,8567 ha

PARTNERZY Z VITKOVA

Od 30 września do 1 października miasto Kalety gościło 35 uczniów i 5 nauczycieli z partnerskiego miasta Vitkova. Uczniowie wzięli udział w IX Biegu o Laur Złotego Dębu. Trasa została wyznaczona w zabytkowej Alei Dębów w Truszczycy. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: bieg na 200m - Weronika Kałuża i Dominik Słodczyk; bieg na 400m - Natalia Kowalska i Rafał Balbierz; bieg na 600m - Martyna Sośnica i Mateusz Brol; bieg na 1000m - Dominika Watoła i Mateusz Pęcherz; bieg na 1200m - Natalia Klyta i Karol Maruszczyk; bieg na 1500m - Tomasz Kowalczyk i Marta Cieślik.

Ogłoszenie

OgłoszenieStarosty TarnogórskiegoStarosta Tarnogórski zawiadamia, że na wniosek Urzędu Gminy Tarnowskie Góry, ul. Rynek 4, 42-600 Tarnowskie Góry, zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie udzielenia pozwolenia na budowę Centralnej Oczyszczalni Ścieków w rejonie ul. Grzybowej w Tarnowskich Górach.

Ogłoszenie

Zarząd Powiatu w Tarnowskich Górachinformuje:na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz. U. 2004 Nr 261, poz. 2603 z późn. zm.) został wywieszony na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 oraz umieszczony na stronie internetowej www.powiat.tarnogorski.pl,na okres od 2 października  2009 roku  do 22 października  2009 rokuwykaz nieruchomości - 18 lokali mieszkalnych  położonych w Nakle Śląskim przy ul. Powstańców 2c, przeznaczonych do sprzedaży stanowiących własność Powiatu Tarnogórskiego.

SALEZJAŃSKI JUBILEUSZ

Jubileusz 10-lecia ustanowienia obchodził 30 września Salezjański Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Tarnowskich Górach. SOSW jest publiczną placówką oświatową z formułą integracyjną, która służy dzieciom i młodzieży, zdrowym i niepełnosprawnym ruchowo. W skład placówki wchodzą: Salezjański Zespół Szkół, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, Świetlica i Zakład Rehabilitacji Zawodowej. Uroczystości rozpoczęła msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Wieczorka. Gratulacje i życzenia dla uczniów i nauczycieli na ręce dyrektora naczelnego ośrodka – ks. Alfreda Leji złożył starosta Józef Korpak.


pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen