styczeń 2010

Zmiana regulaminu przyznawania stypendiów

   Informuję, iż Sejmik Województwa Śląskiego w dniu 20 stycznia 2009r., zatwierdził Uchwałą nr III/46/4/2010  zmiany w Regulaminie przyznawania stypendiów w ramach II i kolejnych edycji projektu systemowego pod tytułem: "Nauka drogą do sukcesu na Śląsku".  Poniżej nowy regulamin oraz zakres wprowadzonych zmian.regulamin.pdf (452.27 KB) zmiany w regulaminie styczen 2010.pdf (59.12 KB) 

DOTACJA NA RENOWACJĘ KOŚCIOŁA W SZAŁSZY

Po raz czwarty już Powiat Tarnogórski przekazuje dotacje na renowację zabytków. Uchwałę w sprawie udzielenia dotacji Rzymskokatolickiej Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela z siedzibą w Gliwicach - Żernikach z przeznaczeniem na wykonanie prac remontowo - konserwatorskich w kościele filialnym pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Szałszy podjęli radni na ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się 26 stycznia. Kwota przyznanej dotacji to nie więcej niż 96.089,26 zł brutto.

KONCERT CHÓRU OKTOICH I WYSTAWA IKON

Serdecznie zapraszamy na koncert chóru OKTOICH, który odbędzie się 31 stycznia 2010 r. w zamku w Nakle Śląskim. Początek o godz. 16.45. Po koncercie obejrzeć będzie można wystawę ikon namalowanych przez twórców związanych z Parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Fatimskiej w Strzybnicy, prezentowaną  w ramach Galerii Lokalnych Twórców. Organizator wystawy i koncertu: Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, Wydział Sportu, Turystyki, Promocji i Komunikacji Społecznej. Patronat medialny: Tygodnik Gwarek. Prosimy o punktualne przybycie, w czasie koncertu drzwi wejściowe będą zamknięte.

NOWOROCZNE SPOTKANIE STRAŻAKÓW

Strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całego Powiatu Tarnogórskiego zebrali się 22 stycznia w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu na corocznym tradycyjnym spotkaniu noworocznym. Spotkanie zorganizowane zostało przez Oddział Powiatowy Związku OSP RP w Tarnowskich Górach oraz wójta gminy Tworóg. Zgromadzonym strażakom życzenia złożyli m.in. ksiądz mł. bryg. Henryk Kuczob – kapelan strażaków, Artur Maligłówka – wicestarosta tarnogórski, Eugeniusz Gwóźdź – wójt gminy Tworóg oraz druh Jan Jenczek – prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Tarnowskich Górach. Marian Mielniczuk - komendant Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach podsumował 2009 rok, przedstawiając statystykę działań ratowniczo – gaśniczych prowadzonych na terenie powiatu tarnogórskiego. W spotkaniu udział wzięli wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu.

MISTRZOSTWA W SKACIE SPORTOWYM

Wydział Sportu, Turystyki, Promocji i Komunikacji Społecznej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach oraz Rada Dzielnicy Stare Tarnowice zapraszają wszystkich mieszkańców Powiatu Tarnogórskiego do udziału w I Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Tarnogórskiego w Skacie Sportowym 2010. Patronat honorowy nad imprezą objął starosta tarnogórski Józef Korpak. Eliminacje odbywać będą się w Spółdzielczym Domu Kultury „Jubilat” w Tarnowskich Górach (ul. Litewska 22) – 6 lutego, 20 marca, 8 maja i 26 czerwca, od godz. 10.00. Finał rozgrywek przewidziano na październik 2010 roku. Dla zwycięzców przygotowano nagrody  w łącznej wysokości 2.000 zł + 100% opłaty startowej.

PROGRAM WYRÓWNYWANIA RÓŻNIC MIĘDZY REGIONAMI

W 2010 roku w Województwie Śląskim realizowany będzie „Program wyrównywania różnic między regionami II”. Termin składania wniosków upływa 12 marca bieżącego roku!

Apel wojewody śląskiego

W związku z zapowiadaną falą silnych mrozów apeluję do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego o rozwagę. Pamiętajmy o właściwym ubiorze, nie przebywajmy poza domem dłużej niż jest to konieczne. Dogrzewając mieszkanie, koniecznie należy pamiętać o użytkowaniu kuchenek gazowych, grzejników elektrycznych czy grzejników katalitycznych, zgodnie z ich przeznaczeniem i instrukcją obsługi. Przed snem lub wyjściem z domu urządzenia te należy bezwzględnie wyłączyć. Pamiętajmy o zapewnieniu drożności przewodów kominowych i wentylacyjnych. Wszelkie zaniedbania w tym zakresie są najczęstszą przyczyną zatruć czadem, w tym przypadków śmiertelnych.

Informacja

ROZPORZĄDZENIE NR 12/09Wojewody Śląskiegoz dnia 30 grudnia 2009 r.w sprawie obowiązku usuwania śniegu i lodu z obiektów budowlanychZobowiązuje się właścicieli, zarządców i administratorów obiektów budowlanych do monitorowania pokrywy śnieżnej lub lodowej zalegającej na dachach, stropodachach, tarasach użytkowych, balkonach lub tym podobnych elementach budynków mających znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkowania. treść ogłoszenia - pdf (86.49 KB)

SPOTKANIE W SPRAWIE SZPITALA

W czwartek 21 stycznia w TCK odbyło się spotkanie informacyjne w sprawie przekształceń Wielospecjalistycznego Szpital Powiatowego w Tarnowskich Górach im. B. Hagera. Spotkanie otworzył burmistrz Arkadiusz Czech po czym wyjaśnienia zebranym, w zdecydowanej części – pracownikom szpitala, związkowcom i tarnogórskim radnym miejskim złożył starosta Józef Korpak. Omówił poszczególne etapy przekształceń, przy czym dobitnie zabrzmiało to, że nie o fizyczną likwidację placówki chodzi. A sama potrzeba zmian formalnych jest niezbędna, by zachować ciągłość świadczeń medycznych i sprostać standardom, które obowiązywać będą w opiece zdrowotnej po 2012 roku. W dyskusji zgłaszano m.in. obawy o zwolnienia pracownicze, o stopień przygotowania do powołania spółki o jej możliwość przetrwania spółki.

X jubileuszowa edycja konkursu "Kruszec Biznesu"

Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowskich Górach pragnie serdecznie zaprosić do udziału w dziesiątej jubileuszowej edycji konkursu - Kruszec Biznesu. Celem projektu jest nagradzanie najlepszych firm z naszego regionu. Do rywalizacji o statuetkę „Kruszec Biznesu” może przystąpić każde przedsiębiorstwo, funkcjonujące na rynku, od co najmniej pięciu lat.Statuetka Kruszec Biznesu przyznawana jest w sześciu kategoriach:• Kategoria I – do 10 pracowników • Kategoria II – od 11 do 20 pracowników • Kategoria III – od 21 do 50 pracowników • Kategoria IV – od 51 do 100 pracowników • Kategoria V – od 101 do 250 pracowników • Kategoria VI – powyżej 250 pracowników Od 2008 roku Kruszec Biznesu przyznawany jest w dwóch nowych kategoriach:• Usługa roku• Wyrób rokuW 2009 roku, z okazji Jubileuszu 15- lecia istnienia IPH podczas Gali przyznano po raz pierwszy ,,Kruszec Biznesu z Diamentem’’, który spośród wszystkich dotychczasowych laureatów Konkursu ,,Kruszec Biznesu’’ nagradza najbardziej wartościowe firmy o mocnej i ugruntowanej pozycji na rynku, charakteryzujące się innowacyjnością, nowoczesnością myślenia i działania oraz przestrzeganiem zasad etyki.Więcej informacji oraz  formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie http://tarnowskiegory.com.pl/node/313.Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres Izby Przemysłowo-Handlowej: ul. Sienkiewicza 47, 42-600 Tarnowskie Góry lub mailowo: izabela.labedz@tarnowskiegory.com.pl Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, musisz mieć włączoną obsługę Javascript, by go zobaczyć do końca marca bieżącego roku. Finał konkursu, na którym nastąpi wręczenie nagród, odbędzie się podczas corocznej uroczystej Gali Izby Przemysłowo-Handlowej, która odbędzie się 28 sierpnia 2010 roku.

Ogłoszenie

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza przetarg pisemny nieograniczony na wynajem niżej opisanych nieruchomości:Wykaz nieruchomości (70.72 KB) Część jawna przetargu odbędzie się w dniu : 12.02.2010 roku o godzinie 10,00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ulicy Karłuszowiec 5 w sali kolumnowej.

Ogłoszenie

Zarząd Powiatu w Tarnowskich Górach na podstawie art. 35 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz. U. 2004 nr 261 poz. 2603 z późn. zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz nr 1/2010 nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży wykaz nieruchomości  (65.35 KB) 

WYKŁADY TRZECIEGO WIEKU

„Hospicjum i wolontariat” to temat, który 18 stycznia przedstawili studentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku Tarnogórskiego Stowarzyszenia UTW działacze tarnogórskiego Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Pokoju. Spotkanie wiąże się z realizowanym przez Hospicjum Królowej Pokoju ogólnopolskim programem „Lubię pomagać”.

ODDAJ KREW

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza wszystkich mieszkańców Tarnowskich Gór do oddawania krwi. Akcje krwiodawstwa prowadzone będą na tarnogórskim Rynku w każdy drugi i czwarty czwartek miesiąca w godzinach od 12.00 do 17.00. Mieszkańcy naszego powiatu mogą również oddawać krew w Oddziale Terenowym przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym im. B. Hagera (ul. Pyskowicka 47 do 51). Rejestracja dawców krwi w godzinach od 7.00 do 10.30.

RESTRUKTURYZACJA SZPITALA

Powiat Tarnogórski realizuje Program Restrukturyzacji Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego im. dr B. Hagera w Tarnowskich Górach, który zakłada przekształcenie placówki w spółkę prawa handlowego. Plusy takiego rozwiązania to: leczenie w lepszych warunkach, lepsze zarządzanie, możliwość świadczenia częściowo lub całkowicie odpłatnych usług, szybsze wprowadzanie nowych świadczeń, a przede wszystkim ograniczenie zadłużenia.Wszystkich zainteresowanych tematem restrukturyzacji szpitala zapraszamy do zapoznania się z materiałami w zakładce RESTRUKTURYZACJA.

X jubileuszowa edycja konkursu "Kruszec Biznesu"

Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowskich Górach pragnie serdecznie zaprosić do udziału w dziesiątej jubileuszowej edycji konkursu - Kruszec Biznesu. Celem projektu jest nagradzanie najlepszych firm z naszego regionu. Do rywalizacji o statuetkę „Kruszec Biznesu” może przystąpić każde przedsiębiorstwo, funkcjonujące na rynku, od co najmniej pięciu lat.

RESTRUKTURYZACJA SZPITALA

Powiat Tarnogórski realizuje Program Restrukturyzacji Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego im. dr B. Hagera w Tarnowskich Górach. Program restrukturyzacji został zatwierdzony uchwałą Nr XXXVII/350/2009 Rady Powiatu w Tarnowskich Górach z dnia 30 marca 2009 roku „w sprawie przyjęcia programu restrukturyzacji Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego im. dr Bronisława Hagera w Tarnowskich Górach”.

W ŻYCIU PIĘKNE SĄ TYLKO CHWILE

Do połowy lutego można oglądać w Galerii ArtPark mieszczącej się w tarnogórskim Parku Wodnym (ul. Obwodnica 8) wystawę fotografii Jolanty Glińskiej. Wystawa nosi tytuł „W życiu piękne są tylko chwile”. Galeria ArtPark to wspólne przedsięwzięcie Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach i Parku Wodnego. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy! W życiu piękne są tylko chwile.pdf

Bal Starosty

Ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż: dwóch dźwigów samochodowych czterokolumnowych typu SDO-5 treść ogłoszenia - pdf

Rozdajemy strony www. za darmo

Jeśli Wasza fundacja, stowarzyszenie nie posiada własnej strony internetowej, a działa w sektorze ekonomii społecznej na terenie województwa śląskiego, może ją bezpłatnie otrzymać w ramach projektu „Kadry NGO XXI wieku”, wraz z 3 skrzynkami e-mail zarejestrowanymi na tej samej domenie. Ponadto, aby te strony „żyły” i mogły być efektywnie zarządzane i uaktualniane, przeszkolimy w Twojej organizacji osobę w zakresie obsługi stron www.Przy realizacji każdej ze stron będziemy współpracować z organizacjami dla których będziemy je tworzyć. Wspólne prace będą polegały na:- omówieniu z Wami treści oraz wyglądu strony, - wykonaniu projektu graficznego, - wypełnieniu witryny treścią, - wstawieniu na serwer,- przetestowaniu poprawności działania.

DRUGIE MIEJSCE DLA CHÓRU „ALLEGRO”

Tarnogórski chór Allegro prowadzony przez dyrygenta Jacka Pieczyka osiągnął kolejny duży sukces, zostając laureatem XIX festiwalu chórów Tyskie Wieczory Kolędowe, nad którym honorowy patronat objął metropolita katowicki ks. arcybiskup dr Damian Zimoń. Jury, któremu przewodniczył ks. prof. dr hab. Antoni Reginek przyznało chórowi Allegro II nagrodę. Na scenie Teatru Małego w Tychach chór Allegro zaprezentował ciekawy repertuar. Wykonał następujące kolędy: Bóg się z Panny narodził"oraz dwie kolędy w nowych opracowaniach swojego dyrygenta Dziecina mała i Pośpieszcie pastuszki z piosneczki. Lepszy od Allegro okazał się tylko chór Camerata z Wieliczki. Jury podkreśliło wysoki poziom konkursu, ciekawy dobór repertuaru, a także interesujące opracowania utworów. W sobotę 16 stycznia o godz. 16.00 chór Allegro weźmie udział w koncercie galowym XIX Tyskich Wieczorów Kolędowych w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Tychach.

KOLĘDOWY SUKCES „SZANSY”

Kolejny sukces naszego „eksportowego” zespołu wokalnego „Szansa” z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. H. Jordana w Tarnowskich Górach, którego opiekunem jest Małgorzata Zachnik. Tym razem „Szansa” zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej - młodzież - podczas XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Zespół wystąpił przed szeroką publicznością podczas Koncertu Galowego, który odbył się w niedzielę 10 stycznia w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie. GRATULUJEMY SUKCESU!!!

RESTRUKTURYZACJA SZPITALA

Spotkanie pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego im. B. Hagera w Tarnowskich Górach z Zarządem Powiatu Tarnogórskiego odbyło się 14 stycznia w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach. Rozmawiano o planach przekształcenia placówki w spółkę prawa handlowego. 27 stycznia strony spotkają się ponownie celem podpisania paktu gwarancji pracowniczych.

Ogłoszenie

OGŁOSZENIESTAROSTY TARNOGÓRSKIEGOStarosta Tarnogórski zawiadamia, że na wniosek Urzędu Gminy Zbrosławice, z siedzibą w Zbrosławicach ul. Oświęcimska 2, zostało wszczęte postępowanie administracyjne  w sprawie   zmiany decyzji o pozwoleniu na budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami oraz pompowni  w miejscowości Wieszowa  ul. Bytomska, ul. Sienkiewicza, ul. Leśna, ul. Nowotki, ul. Polna, na działkach o numerach: 1153/161, 1182/184/, 1029/184, 1326/188, 743/183, 986/187, 190, 924/193, 286/248, 203, 1154/250, 1152/161,1332/6, 1398/212, 1405/212, 1406/212, 1281/218, 988/188, 1172/189, 671/193, 1330/194, 1216/196, 1215/196, 780/197, 1249/196, 1221/196, 286/248, 602/222, 879/222, 1230/214, 679/53, 1339/219, 544/212, 789/213, 796/212, 794/212, 792/204, 797/212, 793/204, 205, 1163/206, 1262/198, 1171/222, 1170/222, 989/219,  876/222, 1229/215, 1026/215, 1024/215,1263/210, 1339/219, 1071/219, 1072/219, 929/219, 546/213, 1164/206, 696/5, 1256/198, 1048/199, 1050/199, 779/199, 391/223, 1155/250, 1322/196, 1004/251, 292/252, 1162/256, 803/240, 805/240, 1333/240, 1391/247, 1392/247, 1049/199, 779/199, 674/201, 672/201, 944/240, 805/240, 565/242, 269/241, 1200/243, 562/243, 531/240, 530/245, 295/255, 294/254, 269/241, 1202/230, 1141/234, 1145/234, 1377/235, 571/235, 1371/233, 580/245, 532/245, 529/240, 528/245, 291/252, 1155/250, 290/252, 1205/230, 1142/234, 1206/230, 1068/234, 1143/234, 1066/234, 1373/233, 957/231, 1032/233, 759/231, 757/229, 755/227, 753/228, 750/228, 749/228, 746/226, 745/226, 1382/240, 1384/240, 1033/233, 955/231, 1032/233, 1387/231, 817/229, 818/231, 754.228, 752/228, 747/226, 1386/240, 1333/240, 181/1, 180/1, 269/241, 1376/235, 1331/6, 1368/233, 935/240, 1184/240, 1183/240, 1383/240, 934/240, 943/240,  937/240 i 936/240. Zainteresowane strony mogą w terminie 7 dni od dnia ukazania się niniejszego ogłoszenia zapoznać się z dokumentacją techniczną ww. przedsięwzięcia, która zostanie udostępniona do wglądu w Wydziale Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego  w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5  p. 14, w godzinach od 7.00 - 10.00  i  od 14.00 - 16.00, tel. (032) 381 37 29.Zainteresowani mogą również składać dokumenty uzupełniające do sprawy, swoje zastrzeżenia, uwagi i wnioski.

konkurs ofert

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w dziedzinie edukacji pozaszkolnej uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu TarnogórskiegoZarząd Powiatu ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w dziedzinie edukacji pozaszkolnej uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Tarnogórskiego realizowanych w okresie od dnia 1.03.2010 r. - 31.12.2010 r.

XIX NOWOROCZNE SPOTKANIE OPŁATKOWE SAMORZĄDÓW

Tradycyjnie już starosta Józef Korpak uczestniczył w Noworocznym Spotkaniu Opłatkowym Samorządów Małopolski i Polski, które odbyło się 11 stycznia  w sali obrad Rady Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski. Błogosławieństwa zebranym udzielił ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, a życzenia złożyli: Kazimierz Barczyk - Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa, Marek Nawara - Marszałek Województwa Małopolskiego, Stanisław Kracik - Wojewoda Małopolski, Michaiło Brodowycz - Konsul Generalny Ukrainy, Dziekan Korpusu Konsularnego w Krakowie. Spotkanie uświetnił Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu zespołu Trebunie Tutki. Wzięło w nim udział około 250 osób.

WYKŁADY TRZECIEGO WIEKU – INTERNET I TY

4 stycznia gośćmi słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku był Wojciech Wróbel - dyrektor Oddziału Tarnogórskiego ds. Detalicznych ING Bank Śląski przy ulicy Sobieskiego wraz ze swoimi współpracownikami: Moniką Drzymalą i Rafałem Bagrafskim. Dyrektor Wojciech Wróbel, składając noworoczne życzenia przedstawicielom dojrzalszej części naszej lokalnej społeczności, wyraził uznanie dla działań studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku i życzył, by ich odkrywanie świata było tyleż twórcze co bezpieczne. W prezencie więc od ING Bank Śląski wręczył słuchaczom ciekawie wydany „E-LEMENTARZ INTERNETU czyli najprostszy na świecie podręcznik dla miliona Polaków”, o tym jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Internet zdominował nasze życie. To prawda absolutna - trudno sobie wyobrazić już wiele dziedzin naszego życia bez dostępu do Internetu.

Ogłoszenie

OgłoszenieStarosty TarnogórskiegoStarosta Tarnogórski zawiadamia, że na wniosek GEKO-KART Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach, wydano decyzję zatwierdzającą projekt budowlany udzielającą pozwolenia na budowę pięciu silosów do magazynowania i przesyłu polipropylenu do istniejącej instalacji produkcji płyt komórkowych przy ul. Fabrycznej w Tarnowskich Górach, na działce nr 3012/90.W związku z powyższym zainteresowane strony mogą w terminie 14 dni od dnia ukazania się niniejszego ogłoszenia zapoznać się z treścią powyższej decyzji, która zostanie udostępniona do wglądu w Wydziale Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5, pokój nr 15 w godzinach:  7.00-10.00 i 14.00-16.00.

Apel PCPR

Jeśli jesteś wrażliwy, masz otwarte sercei możesz przyjąć do rodzinydziecko pozbawione domu, zgłoś się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach ul. Sienkiewicza 16, pokój 108 (tel. 32 381-81-05). Tworząc rodzinę zastępczą, stajesz się darem dla innych.Powiat zapewni Ci środki finansowena częściowe pokrycie kosztówutrzymania dziecka powierzonego w rodzinę zastępczą.Pamiętaj, człowiek jest wart tyle,ile może dać z siebie innym.

ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI W ŁUBIEŃSKIM DPS

6 stycznia, Święto Trzech Króli od lat w Domu Pomocy Społecznej w Łubiu obchodzone jest niezwykle uroczyście. Podobnie i w tym roku - mszę świętą odprawił Ksiądz Biskup Gerard Kusz, który m.in. w barwny sposób objaśnił istotę Objawienia Pańskiego nie stroniąc od aktualnych odniesień do tego wydarzenia. Starosta Józef Korpak przekazał podopiecznym placówki oraz jej pracownikom noworoczne życzenia. A potem było wspólne kolędowanie na nutę znakomitego zespołu młodzieżowego „Śpiewamy Panu” działającym przy pyskowickiej parafii św. Mikołaja. Honory gospodarza pełnił dyrektor DPS Stanisław Parkitny, wśród gości byli m.in. wicestarosta Artur Maligłówka, kierownik biura terenowego Zarządu Regionu Śląsko – Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” w Tarnowskich Górach Zbyszek Klich, wójt gminy Zbrosławice Paweł Kowolik, duchowieństwo okolicznych parafii, sponsorzy łubieńskiego DPS.

Utraciłeś dokumenty? Nie ryzykuj! Zastrzeż je w Banku!

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach przyłącza się do Kampanii Informacyjnej Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE, akcja realizowana jest przez Związek Banków Polskich, pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i we współpracy z Policją oraz Federacją Konsumentów. Projekt ma na celu przeciwdziałanie wyrafinowanym formom działalności przestępczej z wykorzystaniem skradzionych i zagubionych dokumentów tożsamości. Szczegółowe informacje dotyczące Systemu Dokumentów Zastrzeżonych, można uzyskać pod adresem strony internetowej www.dokumentyzastrzezone.pl

ŚRODKI NA UNIESZKODLIWIENIE NIEBEZPIECZNYCH ODPADÓW

31 grudnia 2009 roku w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach starosta tarnogórski Józef Korpak podpisał umowę o dofinansowanie w formie dotacji przedsięwzięcia pod nazwą „Unieszkodliwienie co najmniej 72 tys. m3 odpadów niebezpiecznych oraz dokończenie rekultywacji kwatery K3 Centralnego Składowiska Odpadów na terenie byłych Zakładów Chemicznych „Tarnowskie Góry” w Tarnowskich Górach.”. Umowa opiewa na kwotę 6 mln zł. Uprzednio 3 listopada 2009 roku podpisano umowę na finansowanie powyższego zadania z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na kwotę prawie 12 mln zł.


pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen