wrzesień 2010

Ogłoszenie

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza pisemny przetarg ograniczony na dzierżawę gruntu rolnego stanowiącego własność Powiatu Tarnogórskiego , z przeznaczeniem pod uprawy rolne.>> treść ogłoszenia (295.52 KB) 

OBWIESZCZENIE STAROSTY TARNOGÓRSKIEGO

Na podstawie art. 11f ust. 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (tekst jednolity: Dz. U.      z 2008r. nr 193, poz. 1194 z zm.) Starosta Tarnogórski podaje do publicznej wiadomości, że wydana została decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla zadania: „Budowa fragmentu ulicy Bolesława Prusa w Tarnowskich Górach”.

I INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POWIATU W SKACIE SPORTOWYM

2 października w Klubie 22 w Czarnej Hucie odbędzie się finał I Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Tarnogórskiego w Skacie Sportowym 2010. Udział w turnieju wezmą: Arkadiusz Dudek, Daniel Filingier, Czesław Lubas, Robert Lubas, Henryk Banasik, Klemens Dziedzic, Leszek Włodarczyk, Joachim Kalyta, Jan Dziuk, Henryk Polaczek (Tarnowskie Góry), Piotr Kowalczyk, Stanisław Urbańczyk (Radzionków), Henryk Czornik (Miasteczko Śląskie), Krzysztof Samol (Krupski Młyn), Franciszek Minikina (Nakło Śląskie) i Piotr Kaszuba (Tworóg).

DNI KULTURY POLSKIEJ W POWIECIE ERLANGEN – HÖCHSTADT

W dniach od 8 do 15 października w naszym partnerskim Powiecie Erlangen – Höchstadt odbywać będą się „Dni Kultury Polskiej 2010”. Imprezę otworzy występ chóru z Gimnazjum w Świerklańcu. W kolejnych dniach planowane są: wernisaż zbiorowej wystawy prac dyplomowych z malarstwa uczniów Liceum Plastycznego; występ zespołu tańca nowoczesnego TESS; wystawa fotograficzna Projektu Strzybnica; koncert zespołu Arsenau; koncert muzyki polskiej w wykonaniu Hanny i Bartłomieja Balcerzaków (fortepian i skrzypce); wystawa prac pochodzących z Galerii Barwy Śląska „Od Nikifora do Ociepki” połączona z występem Zespołu Folklorystycznego „Mały Śląsk”. Odbędzie się także projekcja niemieckiego filmu o Tarnowskich Górach - „Am Ende des Reiches” („Na krańcach królestwa”) a w tym spotkanie z reżyserem Kornelem Miglusem. W ramach „Dni Kultury Polskiej 2010” pokazany zostanie także polski film „Benek“ w reżyserii Roberta Glińskiego. Prezentację dorobku polskich artystów w naszym zaprzyjaźnionym powiecie zakończy wystawa grafiki i rzeźby dr Artura Lubosa oraz koncert zespołu BiFF (Ania Brachaczek i Hrabia Fochmann).

BEZPŁATNE BADANIA W MAMMOBUSIE

 6 i 7 października w godzinach od 10.00 do 17.00 oraz 8 i 11 października w godzinach od 9.00 do 14.00 na Rynku w Tarnowskich Górach prowadzone będą bezpłatne badania mammograficzne. Z badań w mammobusie skorzystać mogą kobiety między 50 a 69 rokiem życia, jeśli od ostatniego badania mammograficznego, finansowanego przez NFZ, upłynęły pełne 2 lata. By wykonać badanie należy mieć przy sobie: dowód tożsamości z numerem PESEL, kartę chipową lub dokument potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne oraz, jeśli to możliwe, zdjęcia z poprzedniej mammografii, które są ważne dla oceny badania. >> Ulotka informacyjna

Nabór wniosków o przyznanie stypendium

 Informujemy, że termin naboru wniosków do projektu "Nauka drogą do sukcesu na Śląsku" został przedłużony do 20 października 2010r. Jednocześnie informujemy, że przyjmowane są tylko kompletne wnioski, a jednym z wymaganych załączników jest zaświadczenie z urzędu skarbowego od wszystkich pełnoletnich członków rodziny za rok 2009.

Ogłoszenie

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza pierwszy przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości  położonej w bezpośrednim sąsiedztwie obszaru portu lotniczego Katowice – Pyrzowice.treść ogłoszenia (229.97 KB)

NARODOWY PROGRAM PRZEBUDOWY DRÓG LOKALNYCH

Powiat Tarnogórski będzie w tym roku ubiegał się o dofinansowanie trzech inwestycji drogowych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Wśród tych inwestycji znalazły się: budowa sygnalizacji świetlnej wraz z przebudową skrzyżowania ulicy Wyspiańskiego z ulicą Opolską w Tarnowskich Górach (całkowity koszt inwestycji – 2 mln 231 tys. zł), przebudowa ulicy Dworcowej w Miasteczku Śląskim (5 mln 925 tys. zł) oraz przebudowa ulicy Nałkowskiej w Radzionkowie (2 mln 724 tys. zł).

SESJA RADY POWIATU – 28 WRZEŚNIA

Aż 17 uchwał obejmował porządek obrad sesji Rady Powiatu, która odbyła się 28 września w Starostwie Powiatowym. Radni zdecydowali m.in. o utworzeniu spółki prawa handlowego pod firmą Przedsiębiorstwo „Nova” sp. z o.o. Spółka kontynuować będzie zadania realizowane dotychczas przez Powiatowy Zakład Budżetowy, który to zgodnie z wymaganiami Ustawy o Finansach Publicznych musiał zostać postawiony w stan likwidacji. Kapitał zakładowy spółki to 100 tysięcy złotych. Firma realizować będzie dotychczasowe zadania w zakresie usług portierskich, sprzątania i utrzymania czystości, administrowania powiatowym zasobem mieszkaniowym jak również prac konserwatorskich, remontowo – budowlanych i dostarczania ciepła do zasobu mieszkaniowego.

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU - INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO

Tarnogórskie Stowarzyszenie - Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2010/2011. Studenci spotkają się 4 października 2010 roku o godz. 11:00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej im. I. Paderewskiego w Tarnowskich Górach, ul. 9 Maja 1, obok dworca autobusowego. Wykład inauguracyjny zatytułowany "Walka o polskie interesy w Parlamencie Europejskim" wygłosi dr Marek Migalski, politolog i europoseł. Kolejny wykład Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaplanowano 18 października o godz. 16:30 w auli II LO im. S. Staszica. Więcej informacji na stronie: www.utw.free.ngo. pl

STAN WOJENNY

21 września na terenie Powiatu Tarnogórskiego, jak i całego kraju, wprowadzono stan gotowości obronnej państwa czasu kryzysu. Następnego dnia w wyniku skomplikowanej sytuacji międzynarodowej i pogarszającej się sytuacji w kraju, nasilających się aktów przemocy, terroryzmu i sabotażu wprowadzono stan wojenny. W wyniku informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach ewakuowano wszystkich pracowników oraz klientów urzędu. Podobne wstrząsające sytuacje miały miejsce w urzędach gmin i innych instytucjach naszego powiatu. Na szczęście wszystkie zaistniałe wypadki były tylko elementem wieloszczeblowego ćwiczenia obronnego „Lato 2010”.

ROWEREM DO PRACY

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 22 września ogłoszony został Dniem bez samochodu. „Przejedź się komunikacją miejską, rowerem, a jeśli nie masz daleko do pracy, szkoły, czy na zakupy – idź piechotą. To ulga dla Twojego portfela i korzyść dla zdrowia.” – takie było naczelne przesłanie tej akcji, pilotowane w kraju przez Ministerstwo Środowiska i adresowane do całego społeczeństwa. Zgodnie z tym hasłem tego ranka Starosta Tarnogórski przyjechał do pracy na rowerze. 9-kilometrowa trasa z Radzionkowa zajęła mu dokładnie 29 minut. O tej porze samochód pokonuje ją w 15 minut.

JUBILEUSZ KOLEJOWEJ SOLIDARNOŚCI

17 września w Tarnowskich Górach uroczyście świętowano 71. rocznicę napaści wojsk sowieckich na Polskę oraz jubileusz 30-lecia NSZZ „Solidarność” na Polskich Kolejach Państwowych. Uroczystości rozpoczęły się pod krzyżem i obeliskiem przy tarnogórskim Dworcu PKP, gdzie złożono wiązanki kwiatów. W asyście Kompanii Honorowej Wojska Polskiego oraz pocztów sztandarowych odbył się Apel Poległych. Uczestnicy obchodów przemaszerowali ulicami miasta do Kościoła pw. Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, gdzie odprawiono uroczystą mszę świętą. Oddano również cześć relikwiom, legendarnego kapelana „Solidarności” błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Patronat nad uroczystościami objęli: Przewodniczący parlamentu Europejskiego – Jerzy Buzek oraz Minister Infrastruktury – Cezary Grabarczyk.

POSIŁEK DLA SCHRONISKA

Milion posiłków dla swoich podopiecznych czyli 17 ton karmy dla kotów oraz 23 tony karmy dla psów otrzymać może tarnogórskie schronisko dla psów „Cichy Kąt”. Takie zapasy pozwoliłyby azylowi  w spokoju przetrwać nadchodzącą zimę. By tak się stało „Cichy Kąt” wygrać musi akcję „Kupując pomagasz”, której organizatorem jest spółka Mars Polska. „Cichy Kąt” jest jedynym azylem dla zwierząt wytypowanym do akcji z terenu województwa śląskiego. By pomóc „Cichemu Kątowi” wystarczy kupić w markecie karmę Pedigree lub Whiskas, do której dołączono specjalny kupon z kodem. Kod ten należy wprowadzić na stronie internetowej akcji www.posilekdlaschroniska.pl i wybrać tarnogórskie schronisko, które znajduje się pod numerem 12. Kod można też wysłać SMS-em pod nr 7036 wpisując w treści: POSILEK, numer wybranego schroniska i unikalny kod z karty. Jeśli ktoś nie ma możliwości zagłosowania samemu, kupon można zostawić w biurze Avonu (ul. Piłsudskiego 2a, 2 piętro, Tarnowskie Góry). Akcja trwa do końca roku. Tarnogórskie schronisko jest obecnie na 2 miejscu. Pomóż zwierzakom!

DZIEŃ SYBIRAKA

Uroczystą mszą świętą w kościele pw. Św. Józefa Robotnika uczczono 16 września Dzień Sybiraka oraz 70. rocznicę pierwszych wywózek na Sybir. W ramach uroczystości na cmentarzu parafialnym złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową poświęconą „Jeńcom Sybiru, Ofiarom Caratu i Reżimu Stalinowskiego”. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele samorządów, władz Związku Sybiraków oraz poczty sztandarowe Związku Kombatantów, ZHP oraz tarnogórskich szkół średnich. Organizatorami obchodów Dnia Sybiraka byli: koło miejskie Związku Sybiraków w Tarnowskich Górach, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miejski.

Zawiadomienie

Zawiadamia się, że w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach przy ul. Mickiewicza 41 w terminie od  11.10.2010 roku do 30.10.2010 roku w godzinach pracy Komórki Organizacyjnej Geodeta Powiatowy, zostanie wyłożony do wglądu osób zainteresowanych projekt operatu opisowo-kartograficznego modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla obrębu ewidencyjnego Strzybnica, położonego w jednostce ewidencyjnej Tarnowskie Góry.

PRACE JANA SZLEGERA W „KAŁAMARZU”

22 września, o godzinie 18.00, Autorska Galeria Twórców Lokalnych, mieszcząca się w tarnogórskiej Restauracji „Kałamarz” przy ulicy Górniczej 7, zaprasza na wernisaż wystawy prac Jana Szlegera. Jan Szleger to artysta związany z Tarnowskimi Górami najpełniej i najwszechstronniej. Był długi okres w życiu miasta, w którym ślady jego twórczości towarzyszyły nam na każdym kroku.

BOROWIACKA WIZYTA

Tradycyjnie już, w czasie Gwarków, gościła w naszym powiecie delegacja zaprzyjaźnionego Powiatu Tucholskiego. W skład delegacji z Borów weszli: wicestarosta Powiatu Tucholskiego – Tadeusz Zaborowski, członek Zarządu Powiatu - Piotr Broszkiewicz, laureaci konkursu „Kolorowy Powiat”, przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych, Polskiego Związku Wędkarskiego, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Koła Gospodyń Wiejskich w Bysławiu, Stowarzyszenia „Cisowy Łuk”, Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, reprezentanci Stowarzyszenia „Buko”, sygnaliści i pracownicy Starostwa Powiatowego w Tucholi. Goście zwiedzili Kopalnię Zabytkową w Tarnowskich Górach, odwiedzili Park Wodny oraz chorzowskie ZOO. Jak co roku Borowiacy wzięli udział w pochodzie gwarkowskim oraz w szeregu imprez z okazji dni miasta. W gwarkowskim pochodzie wystąpili także reprezentanci władz Powiatu Tarnogórskiego, po raz drugi z rzędu w historycznych przebraniach. Wizytę delegacji zakończyło spotkanie w Starostwie Powiatowym. Na tegorocznych "Gwarkach" uczestniczyła także delegacja z niemieckiego Powiatu Erlangen - Höchstadt, z wicestarostą Manfredem Bahmayerem na czele.

MŁODZIEŻOWE BIURO PRACY

Filia Młodzieżowego Biura Pracy w Tarnowskich Górach zaprasza do swojej siedziby mieszczącej się przy ulicy Karola Miarki 20 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.45 do 15.45. Młodzieżowe Biuro Pracy zajmuje się pośrednictwem pracy, krótkoterminowym zatrudnieniem uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów, gromadzeniem ofert pracy stałej i krótkoterminowej oraz prowadzeniem ewidencji osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Dodatkowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu: (32) 768 34 39 lub za pomocą e-maila: mbp.tarnowskiegory@op.pl Śląska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy www.slaska.ohp.pl Oferty pracy www.mbp.ohp.pl

Informacja

Informujemy, że w dniu 14.09.2010r. w siedzibie oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przy ulicy Mogilskiej 25 w Krakowie (sala konferencyjna-I piętro) odbędzie się otwarte spotkanie, w trakcie którego będzie można zapoznać się z opracowaną dokumentacją dotyczącą prognozy oddziaływania na środowisko Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2010-2015, a także zgłaszać uwagi lub pytania. Od godz. 900 będzie możliwość zadawania pytań autorom prognozy, a o godz. 16.30 rozpocznie się spotkanie konsultacyjne i prezentacja. Prognoza oddziaływania na środowisko dla Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2010-2015 została udostępniona na stronie internetowej www.gddkia.gov.pl.

JESIENNY ZLOT RODZINNY NA JURZE

ODDZIAŁ PTTK „ZIEMI TARNOGÓRSKIEJ”ZAPRASZA NA IMPREZĘ TURYSTYCZNO- KRAJOZNAWCZĄJESIENNY ZLOT RODZINNY NA JURZE Sobota 25 września 2010 r.Poznajemy najpiękniejsze miejsca na Jurze· Jaskinię Wierzchowską Górną· Piękną Dolinę Kluczwody· I inne obiekty na Jurze Południowej Zapisy i wpłaty przyjmuje do 17 września biuro PTTK Oddział „Ziemi Tarnogórskiej”. Koszt przejazdu i ubezpieczenia 22 zł oraz dla chętnych możliwość zwiedzenia jaskini za dodatkowa opłatą 18 zł.Przy zapisie potrzebny jest PESELBiuro Oddziału PTTK czynne:poniedziałek i czwartek 11.00 - 18.00wtorek, środa, piątek 11.00- 14.30Tel. 32-285-48-91

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wynajęcia

Na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz. U. z 2004r. Nr 261, poz. 2603 z późn. zm.),Zarząd Powiatu podaje do publicznej wiadomościwykaz nieruchomości przeznaczonych do wynajęcia, stanowiących własność Powiatu Tarnogórskiego.Wykaz nr 6/2010 GM.A Kliknij aby pobrać plik wykazu 

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Zarząd Powiatu w Tarnowskich Górach na podstawie art. 35 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz. U. 2004 nr 261 poz. 2603 z późn. zm)podaje do publicznej wiadomościWYKAZ NR 10/2010NIERUCHOMOŚCI (LOKALU MIESZKALNEGO) PRZEZNACZONEGO DO SPRZEDAŻY Kliknij aby pobrać treść ogłoszenia

Starosta Tarnogórski informuje

Starosta Tarnogórski informuje że od dnia 6 września 2010 r. zmianie ulegają godziny urzędowania Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach: poniedziałek, środa, czwartek od godziny 7.30 do godziny 15.30 wtorek od godziny 7.30 do godziny 17.00 piątek od godziny 7.30 do godziny 14.00 Jednocześnie zmianie ulegają godziny przyjmowania stron: w Wydziale Komunikacji: poniedziałek, środa, czwartek od godziny 7.30 do godziny 15.00 wtorek od godziny 7.30 do godziny 16.30 piątek od godziny 7.30 do godziny 13.30 w Wydziale Budownictwa i Architektury: poniedziałek, środa, czwartek od godziny 7.30 do godziny 11.00 i od godziny 13:00 do godziny 15:30 wtorek od godziny 7.30 do godziny 11.00 i od godziny 13:00 do godziny 17:00 piątek od godziny 7.30 do godziny 14.00 w komórce organizacyjnej „Geodeta Powiatowy”: poniedziałek, środa, czwartek od godziny 7.30 do godziny 15.00 wtorek od godziny 7.30 do godziny 16.30 piątek od godziny 7.30 do godziny 13.30 w Biurze Paszportowym: poniedziałek, środa, czwartek od godziny 8.30 do godziny 15.30 wtorek od godziny 8.30 do godziny 17.00 piątek od godziny 8.30 do godziny 14.00

Informacja

INFORMACJA Informujemy że z powodu zaplanowanych prac serwisowych, Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach w dniu 10.09.2010 roku będzie nieczynny.

FINAŁ PUCHARU STAROSTY TARNOGÓRSKIEGO - GWAREK GÓRĄ!

8 września na Stadionie Górnika w Zabrzu odbył się mecz finałowy II edycji Pucharu Starosty Tarnogórskiego. W tym roku rozegrały go drużyny: Tarnowiczanki Stare Tarnowice i Gwarka Tarnowskie Góry - opromienionego wyeliminowaniem w półfinale I-ligowego Ruchu Radzionków. Gwarek także był faworytem finału, choćby z uwagi na fakt, iż występuje w wyższej klasie rozgrywkowej. Zgodnie z oczekiwaniami i rozwojem wypadków na boisku, Gwarek szybko osiągnął optyczną przewagę, co udokumentował przed przerwą dwoma golami. Obydwa strzelone z dystansu, godne finału bramki. Ale po przerwie lepiej zmotywowani wydawali się piłkarze Tarnowiczanki. Gra wyrównała się, i co prawda „Gwarek” mógł podwyższyć wynik, to jednak po jednej z kontr właśnie piłkarze ze Starych Tarnowic zdobyli bramkę kontaktową. Sytuacja „Gwarka” jeszcze mocniej się skomplikowała, gdy po czerwonej kartce przyszło mu grać ostatnie 10 minut w dziesiątkę... Wynik utrzymał się jednak do ostatniego gwizdka sędziego. W sumie bardzo dobre i zacięte widowisko w zgodnej opinii prawie 400 osobowej widowni. Zwycięzcy z rąk Starosty Tarnogórskiego otrzymali puchar przechodni i czek na 10 000 zł. Pokonani – 3 000 zł.

MIĘDZYNARODOWY PLENER MALARSKI

63 prace inspirowane urokiem ziemi tarnogórskiej, w tym: obrazy olejne, akwarele, fotografie, ceramika – to efekt trwającego 11 dni Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Powiat Tarnogórski 2010”. Plener zakończył się 3 września wernisażem na tarnogórskim Rynku oraz spotkaniem w „Klubie 22”, w ramach którego zaprezentował się kabaret „Wołodia i Włodzimierz” (Wołodja Łotocki z Tarnopola i Włodzimerz Brzeziński z Wałbrzycha). W plenerze udział wzięło 20 artystów z Polski, Ukrainy, Czech, Belgii i Luksemburga. Prace pokazane zostaną teraz na 15 wystawach poplenerowych w kraju i za granicą. Pierwsza z wystaw odbędzie w partnerskim Powiecie Tucholskim. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu pod nazwą „Wszystkie drogi prowadzą do nas – promocja turystyczna Powiatu Tarnogórskiego”, który otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013. Koszt całkowity projektu to 500 tys. zł, dofinansowanie wynosi 425 tys. zł. Projekt realizowany będzie do końca 2011 roku.

8 WRZEŚNIA FINAŁ II EDYCJI PUCHARU STAROSTY

8 września o godzinie 17.00 na Stadionie Górnika w Zabrzu odbędzie się mecz finałowy II edycji Pucharu Starosty Tarnogórskiego, pomiędzy Tarnowiczanką Stare Tarnowice a Gwarkiem Tarnowskie Góry. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz! Bilety dostępne są w siedzibach zainteresowanych klubów oraz w Wydziale Sportu, Turystyki, Promocji i Komunikacji Społecznej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach ul. Sienkiewicza 16 pokój 102 w godzinach od 7.30 do 15.30, tel. 381 87 50, lub 52 e-mail: promocja@tarnogorski.pl

„PODRÓŻE” MIRKA OGIŃSKIEGO W „SECESJI”

Zaproszenie do „Secesji” na wernisaż prac Mirosława Ogińskiego, zatytułowany „Podróże”, to artystyczna oferta galerii Wojciecha Betkiewicza, związana z pożegnaniem nieuchronnie kończącego się lata. Wernisaż wystawy, której komisarzem będzie dr Michał Sporoń, odbędzie się 8 września o godz. 18:00 w galerii „Secesja” (ulica Kaczyniec 8). „Podróże” Mirka Ogińskiego to zaproszenie do wakacyjnej wyprawy marzeń w krainę sztuki, która pozwoli powspominać także i własne doświadczenia globtrotera. I nie chodzi tu wcale o to, żeby zadziwić miejscami wyprawy, ale przede wszystkim o odkrycie zapomnianego już sposobu zapisywania tej odkrywanej rzeczywistości poznawanych miejsc. Fotografia, coraz doskonalsza za sprawą najnowocześniejszego sprzętu, dawno już wyparła szkicownik malarski pozwalający bardzo indywidualnie i emocjonalnie dokumentować artystyczne obserwacje.

NASZE RONDO W FINALE

26 sierpnia 2010 na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w tegorocznej, XIV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2009”. Nasz powiat reprezentował w stolicy Wicestarosta Tarnogórski Artur Maligłówka. Miło nam poinformować, iż w gronie zacnych finalistów znalazła zrealizowana przez Powiat Tarnogórski inwestycja pod nazwą „Przebudowa skrzyżowania ulic Gliwickiej – Wyszyńskiego – Legionów w Tarnowskich Górach”. Przypomnijmy, iż remont skrzyżowania ulic Gliwickiej – Wyszyńskiego – Legionów w Tarnowskich Górach został przeprowadzony w 2009 roku. Na skrzyżowaniu powstało rondo, które zwiększyło płynność i bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz pieszych, jak również poprawiło widoczność w rejonie skrzyżowania. Całkowita wartość inwestycji to 1 745 908 zł. Na realizację tego zadania powiat otrzymał dofinansowanie w kwocie 1 076 177,68 zł. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Czwarty przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości

ZARZĄD POWIATU TARNOGÓRSKIEGOogłaszaczwarty przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości opisanej poniżej.przetarg.pdf 

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

Na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami ( tj. Dz. U. z 2004 r. Nr 261, poz. 2603 z późn. zm.) Zarząd Powiatu Tarnogórskiego podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy, stanowiących własność Powiatu Tarnogórskiego.Wykaz nr 5/2010 GM.A. wykaz.pdf

ROK SZKOLNY 2010/2011 ROZPOCZĘTY

Msza święta, odprawiona w kościele pod wezwaniem Apostołów Piotra i Pawła Tarnowskich Górach, zainaugurowała 1 września rok szkolny 2010/2011 w Powiecie Tarnogórskim. Dalsze uroczystości, w których uczestniczył starosta Józef Korpak, członkowie Zarządu Powiatu, parlamentarzyści, reprezentanci Śląskiego Kuratorium Oświaty, samorządowcy, uczniowie i nauczyciele, odbyły się w Zespole Szkół Artystyczno – Projektowych w Tarnowskich Górach. Łącznie do klas pierwszych w szkołach naszego powiatu zostało przyjętych 1517 absolwentów gimnazjów, w tym 611 uczniów uczęszczać będzie do techników, 665 do liceów ogólnokształcących, 242 do zasadniczych szkół zawodowych, a 34 uczniów rozpocznie naukę w liceum plastycznym.

Ogłoszenie Starosty Tarnogórskiego

Starosta Tarnogórski zawiadamia, że na wniosek Gminy Tarnowskie Góry, wydano decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę na rozbudowę kanalizacji sanitarnej w zlewni „Repty i Leśna” – zadanie 5 -  Stare Tarnowice, w rejonie ulic: Miedzianej, Repeckiej, Niedziałkowskiego, Skrzypczyka, Łanowej, na działkach o numerach: 418/59, 2141/72, 2519/156, 2520/155, 2521/155, 33, 34, 107/36, 118, 190, 580/199, 971/129, 1983/115, 1985/116, 1987/177, 1989/117, 1991/117, 1993/119, 1995/119, 2844/922, 2845/598, w ramach przedsięwzięcia pod nazwą: „Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz oczyszczalni ścieków komunalnych w Tarnowskich Górach – II faza

Zawiadomienie

Zawiadamia się, że w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach przy ul. Mickiewicza 41 w terminie od  20.09.2010 roku do 08.10.2010 roku w godzinach pracy komórki organizacyjnej Geodeta Powiatowy, zostanie wyłożony do wglądu osób zainteresowanych projekt operatu opisowo-kartograficznego modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla obrębu ewidencyjnego Radzionków, położonego w jednostce ewidencyjnej Radzionków.

Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do dzierżawy

Na podstawie art. 35 ust. 1 w związku z art. 11 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2010 roku Nr 102, poz. 651 ze zm.) Starosta Tarnogórski wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do dzierżawy. wykaz_dzierzawa.pdf (62.12 KB) 

Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonej do sprzedaży

Na podstawie art. 35 ust. 1 w związku z art. 11 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2010 roku Nr 102, poz. 651 ze zm.) Starosta Tarnogórski wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonej do sprzedaży. wykaz_sprzedaz.pdf (36.55 KB) 

Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonej do oddania w najem

Na podstawie art. 35 ust. 1 w związku z art. 11 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2010 roku Nr 102, poz. 651 ze zm.) Starosta Tarnogórski wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonej do oddania w najem.wykaz_najem.pdf (37.74 KB) 

Gospodarowanie wytwarzanymi odpadami

 Podstawowe obowiązki podmiotów gospodarczych, których działalnośćpowoduje wytwarzanie odpadów  Przypomina się, iż ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (tekst jednolity: Dz.U. z 2007 r. Nr 39 poz. 251 z późn. zm. ) obowiązującą od dnia 01.10.2001 r. na podmioty gospodarcze, których działalność powoduje wytwarzanie odpadów nałożono obowiązek uregulowania gospodarki odpadami poprzez odpowiednio:

  • uzyskanie decyzji zatwierdzającej program gospodarki odpadami niebezpiecznymi, jeżeli wytwarzają odpady niebezpieczne w ilości powyżej 0,1 Mg rocznie,
  • przedłożenie informacji o wytwarzanych odpadach oraz o sposobach gospodarowania nimi, jeżeli wytwarzają odpady niebezpieczne w ilości do 0,1 Mg rocznie albo powyżej 5 Mg rocznie odpadów innych niż niebezpieczne,
  • uzyskanie pozwolenia na wytwarzanie odpadów, które powstają w związku z eksploatacją instalacji, jeżeli wytwarzają powyżej 1 Mg odpadów niebezpiecznych rocznie lub powyżej 5 tysięcy Mg odpadów innych niż niebezpiecznie rocznie.  

W zależności od w/w kryteriów w celu uregulowania gospodarki odpadami wytwórca odpadów winien opracować stosowny wniosek lub informację o treści zgodnej z ustawą o odpadach. Dodatkowe, szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Powiatu Tarnogórskiego w zakładce: Obsługa klientów w poszczególnych wydziałach/Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa/Zespół Gospodarki Środowiskiem bądź osobiście w Zespole Gospodarki Środowiskiem Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa mieszczącym się w budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5.   


pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen