listopad 2011

LUDZIE VITKOVA

Pałac w Rybnej, Autorska Galeria Lokalnych Twórców prowadzona przez Wydział Kultury, Promocji i Sportu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach oraz Miasto Vitkov serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy fotograficznej JindÅ™icha Å treita (Republika Czeska). Wystawa nosi tytuł „Ludzie Vitkova”. Słowo wstępne podczas wernisażu wygłoszą: burmistrz miasta Vitkov - Pavel Smolka oraz sam autor zdjęć JindÅ™ich Å treit. Wernisaż uświetni występ śpiewaka operowego Josefa Krpeca. Wernisaż zaplanowano na 1 grudnia 2011 r. w Pałacu w Rybnej. Początek o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

SESJA RADY POWIATU

29 listopada odbyła się sesja Rady Powiatu. Radni podjęli min. uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przejęcie zadań z zakresu orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności z Powiatu Lublinieckiego przez Powiat Tarnogórski, jak również w sprawie przystąpienia do projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego „Profesjonalizm w urzędzie” i "Mam zawód mam pracę w regionie". Radni zapoznali się także z informacją o pozyskanych przez Powiat środkach Unii Europejskiej.

KONKURS NA DYREKTORA SOSW

Zarząd Powiatu w Tarnowskich Górach ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Tarnowskich Górach. Szczegóły w załączniku.  Ogłoszenie o konkursie

ŚWIĘTO KOLEJARZY

W czwartek 24 listopada odbyły się uroczystości związane ze Świętem Kolejarzy. Z tej okazji pod pomnikiem ku czci poległych kolejarzy zebrali się kolejarze, związkowcy, władze miejskie z burmistrzem Arkadiuszem Czechem oraz powiatowe ze starostą Lucyną Ekkert i wicestarostą Andrzejem Pilotem na czele, a także posłowie na Sejm RP - Tomasz Głogowski i Jerzy Polaczek. Po krótkich przemowach zebrani złożyli kwiaty pod pomnikiem poległych oraz pod krzyżem ku czci Św. Katarzyny – patronki kolejarzy. Uroczystość swoim akompaniamentem uświetniła Orkiestra Dęta PKP w Tarnowskich Górach.

WYKŁADY TRZECIEGO WIEKU

„Polskie Kresy. Trudna historia, niezwykłe miejsca, niezwyczajni ludzie” to temat wykładu, który 21 listopada dla studentów Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku wygłosiła red. Radia Katowice Danuta Skalska. Danuta Skalska jest rzecznikiem Światowego Kongresu Kresowian, prezesem bytomskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa, a także radną Rady Miasta. Należy do grona 100. najbardziej znanych kobiet na Śląsku według dziennikarskiego rankingu „Dziennika Zachodniego”. W Radiu Katowice prowadzi od lat audycję pod tytułem „Lwowska Fala”.

"NAGRODA INTERNAUTÓW" PRZYZNANA

Spośród wielu fotografii nadesłanych na konkurs „Powiat tarnogórski w obiektywie” jury wybrało 50 najbardziej interesujących. W Galerii fotografii czytelników tygodnika „Gwarek” można je było oglądać i oceniać. Autorzy dwóch zdjęć które otrzymały najlwiększą ilość głosów to Leon Kozok i Krystian Olczyk. Do zwycięzców trafią nagrody w wysokości 200 zł - zdjęcia przedstawiają ogród botaniczny w Brynku. Wręczenie nagród wszystkim wyróżnionym odbędzie się 30 listopada o godz. 14.30 w siedzibie Starostwa Powiatowego. Niestety, nie wszyscy internauci, którzy wzięli udział w głosowaniu byli uczciwi. Poniżej publikujemy oświadczenie Tygodnika "Gwarek".

Autorska Galeria Lokalnych Twórców

 

INFORMACJA

Informujemy, że w dniach 28-29 listopada Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów będzie nieczynne z powodu udziału Powiatowego Rzecznika Konsumentów w szkoleniu. Za utrudnienia przepraszamy.

KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY

Rafał Piernikarczyk z Gliwic zdobył pierwszą i trzecią nagrodę w ogłoszonym przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach konkursie fotograficznym „Powiat Tarnogórski w obiektywie”. Pierwsze miejsce zajęło zdjęcie pod tytułem „Kompleks zamkowy”, trzecie - „Rozmowy w podcieniach”. Drugie miejsce w konkursie zdobyła fotografia Krzysztofa Maćkowskiego z Miedar zatytułowana „Spod cienia”. Na konkurs wpłynęło w sumie 189 prac autorstwa 38 uczestników, do drugiego etapu wybrano 50. Ostatecznych laureatów wyłoniło jury w składzie: Lucyna Ekkert – starosta tarnogórski, Aleksandra Król Skowron – członek Zarządu Powiatu, Agnieszka Jochlik i Michał Kampa – pracownicy Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Starostwa Powiatowego oraz Katarzyna Majsterek – rzecznik prasowy. Celem konkursu jest pokazanie i propagowanie atrakcji turystycznych z terenu powiatu tarnogórskiego.

DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

21 listopada w Domu Pomocy „Przyjaźń” w Tarnowskich Górach obchodzono Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji program artystyczny przygotowały wokalistki z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Tarnowskich Górach. Spotkanie uświetnił również występ dzieci uczących się gry na skrzypcach metodą Suzuki. Życzenia pracownikom Domu Pomocy Społecznej oraz jego mieszkańcom złożyli: Marian Szukalski – członek Zarządu Powiatu, Izabela Szeliga - dyrektor DPS-u oraz Klaudia Zyśk - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

JUBILEUSZ CHÓRU „ANGELUS”

Chór mieszany „Angelus”, działający przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Marki Boskiej Fatmiskiej w Strzybnicy, obchodził 20 listopada 25 lecie istnienia. Chór mieszany „Angelus” powstał w ramach przygotowań obchodów 100-lecia istnienia strzybnickiej parafii. Pierwsza próba odbyła się 22 listopada 1986 roku. Początkowo zespół działał wyłącznie jako chór kościelny. W 1997 roku przystąpił do Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Okręgu Tarnogórskim. Od 1 listopada 1998 roku chór występuje także w ramach działalności świetlicy dzielnicowej nr 2 w Strzybnicy, co spowodowało, że w repertuarze znalazły się pieśni świeckie, szczególnie śląskie pieśni ludowe oraz pieśni klasyków muzyki światowej. W obchodach jubileuszu chóru uczestniczyła starosta Lucyna Ekkert.  

Ogłoszenie o I przetargu na sprzedaż nieruchomości przy ulicy Szwedzkiej 2

Zarząd Powiatu ogłasza pierwszy przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej przy ulicy Szwedzkiej 2 w Tarnowskich Górach. ogłoszenie Szwedzka - rozszerzone.pdf (273.37 KB)

Ogłoszenie o przetargu na dzierżawę nieruchomości Skarbu Państwa

Starosta Tarnogórski wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej działając na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2010 roku Nr 102, poz. 651 ze zm.) ogłasza przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę nieruchomości Skarbu Państwa położonej w Strzybnicy przy ulicy Ks. prałata Edwarda Płonki oznaczonej jako działka nr 443/19 o powierzchni 0,0750 ha karta mapy 1 Rybna obręb Strzybnica gmina Tarnowskie Góry Projekt umowy (97.48 KB)Pełna treść ogloszenia (104.73 KB) Dokumenty do pobrania 

ZMIANA OPŁAT

Dziś wchodzi w życie nowa uchwała Rady Powiatu dotycząca zmian opłat za usunięcie i przechowywanie pojazdów na koszt właściciela usuniętych na podstawie art. 130a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym(tekst jednolity Dz. U. z 2005r. Nr 108 poz. 908 z późn. zm.). Poniżej wykaz nowych stawek.

STRAŻACKI ZJAZD

19 listopada w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbył się zjazd tarnogórskiego oddziału powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. W ramach spotkania przyjęto sprawozdania z działalności zarządu związku oraz wybrano władze na nową kadencję. Prezesem strażackiego związku został ponownie druh Jan Jenczek. Gościem spotkania był wicestarosta Andrzej Pilot. 

SPOTKANIE RADY SOŁECKIEJ W ZENDKU

W czwartek 17 listopada br. starosta tarnogórski Lucyna Ekkert uczestniczyła w spotkaniu Rady Sołeckiej Sołectwa Zendek. Zebrani dyskutowali na temat spraw bieżących sołectwa, a także planów i zamierzeń na przyszłość. Ponadto Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Eugeniusz Wesołek przedstawił informację dotyczącą zakończonych remontów oraz planowanych inwestycji na terenie tej części gminy Ożarowice.

„CHEMIK” ZAPRASZA

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie szkół gimnazjalnych dyrekcja Zespołu Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach zapraszają uczniów do udziału w II Powiatowym Konkursie Ekologicznym pod patronatem Starosty Tarnogórskiego (potwierdzenie uczestnictwa do 15 grudnia 2011 r.) oraz w VI Powiatowym Konkursie Chemicznym pod patronatem Starosty Tarnogórskiego (zgłoszenia do 2 grudnia 2011 r.). Gimnazjalistów wraz z opiekunami zapraszamy również na bezpłatne lekcje otwarte z chemii i ekologii. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.chemiktg.pl. Informacji telefonicznych udzielamy pod numerami: 32 285 52 34 wew. 334 lub 338.

KONFERENCJA NA TEMAT TRANSPLANTOLOGII

17 listopada w auli Zespołu Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarnowskich Górach odbyła się konferencja naukowa upowszechniająca wiedzę w społeczeństwie o idei dawstwa narządów od zmarłych dawców. Organizatorem spotkania była Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religii (www.frk.pl). Konferencja odbyła się w ramach projektu finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Programu Wieloletniego na lata 2011-2020 pn. „Narodowy Program Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej”. Program ma za zadanie upowszechnianie w wiedzy o transplantologii i promocję idei dawstwa narządów od zmarłych dawców.

KONKURS POTRAW REGIONALNYCH

16 listopada w Tąpkowicach odbył się Konkurs Potraw Regionalnych - upowszechnianie tradycji regionalnych „NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO”. Temat spotkania ze śląskimi pysznościami brzmiał: „Kuchnia na beztydzień, od święta i od ... myśliwego". W konkursie uczestniczyło dziewięć Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu tarnogórskiego oraz dwa Koła Łowieckie. Wszystkie koła uhonorowano równorzędnymi nagrodami. Podczas imprezy została również przeprowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie Natalii Majchrzak, która urodziła się z zespołem Aperta. Gościem kulinarnego spotkania był Andrzej Pilot, wicestarosta tarnogórski.

„POWOŁANIE” EUGENIUSZA KLUCZNIOKA – TARNOGÓRSKA PREMIERA

Galeria Satyry „NaTynku”, mieszcząca się w Klubie 22, (ul. Czarnohucka 22) zaprasza na tarnogórską premierę nowego śląskiego filmu Eugeniusza Klucznioka pod tytułem „Powołanie”. Realizacja filmu trwała od stycznia do września 2011 r. Występują aktorzy znani z poprzednich filmów tej serii: Jerzy Cnota, Jerzy Haberstroh, Eugeniusz Kluczniok, Bohdan Chmielarski i inni. Za kamerą stanął jak zwykle Mirosław Ropiak. Tym razem tematem filmu jest łowiectwo. Tarnogórska premiera odbędzie się 18 listopada o godz. 20.00. Wstęp na premierę jest wolny, można będzie nabyć ten i inne filmy Eugeniusza Klucznioka na płytach DVD.  

PODZIĘKOWANIA ZA PRACĘ NA RZECZ NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Starosta Lucyna Ekkert oraz przewodniczący Rady Powiatu Adam Chmiel podziękowali Gabrieli Kowalskiej, Ilonie Koptyńskiej i Ewie Brachaczek za pracę w Powiatowej Społecznej Radzie ds. Osób Niepełnosprawnych. Trzecia, czteroletnia kadencja, tego funkcjonującego już od 2000 roku organu właśnie dobiegła końca. Rada jest organem doradczym i opiniodawczym. Może inicjować działania na rzecz osób niepełnosprawnych. W tej kadencji członkowie zainicjowali prace nad powstaniem: „Diagnozy Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Tarnogórskim”, która została opracowana przy pomocy powołanego przez starostę zespołu diagnozującego sytuację osób niepełnosprawnych.

„PRZYJAŹŃ” NADAL BEZ POSTERUNKU

15 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach odbyło się spotkanie w sprawie utworzenia posterunku policji na osiedlu „Przyjaźń” w dzielnicy Stare Tarnowice. W spotkaniu udział wzięli m.in. Paweł Mrachacz – wnioskodawca spotkania, władze powiatowe – starosta Lucyna Ekkert i wicestarosta Andrzej Pilot, Przewodniczący Rady Miejskiej Tarnowskie Góry Stanisław Kowolik, Przewodniczący Rady Dzielnicy Stare Tarnowice Tadeusz Stasiak, Poseł na Sejm Zbyszek Zaborowski, Komendant Powiatowy Policji Mirosław Tukaj, przedstawiciel Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry oraz radni miejscy i powiatowi. Zebrani przedstawiali argumenty za utworzeniem posterunku w Starych Tarnowicach posiłkując się głosami mieszkańców zaniepokojonych o swoje bezpieczeństwo.

WYBIERZ NAJLEPSZE ZDJĘCIE!

Od dziś w GALERII FOTOGRAFII TYGODNIKA GWAREK znaleźć można zdjęcia, które walczą o "nagrodę internautów" w organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach konkursie "Powiat w obiektywie". Zdjęcia na konkurs przysłało 38 uczestników - łącznie 189 prac. Spośród wszystkich nadesłanych zdjęć jury konkursowe do kolejnego etapu zakwalifikowało 50 fotografii, spośród których wyłonieni zostaną ostateczni laureaci. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie zwycięzców nastąpi 23 listopada. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie konkursu

LIVERPOOL W ARTPARKU

W mieszczącej się w Parku Wodnym Galerii „ArtPark” oglądać można wystawę fotografii autorstwa  Łukasza Kowalskiego. Zaprezentowane prace to zdjęcia wykonane latem tego roku. Ukazują one miasto widziane okiem "nieszablonowego" turysty. Wystawę w ramach Autorskiej Galerii Lokalnych Twórców zorganizował Wydział Kultury Promocji i Sportu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. Wystawa czynna będzie do końca roku. Serdecznie zapraszamy!

LAPTOPY DLA UCZNIÓW

55 laptopów wraz z mobilnym dostępem do internetu zakupiono dla uczniów w ramach realizowanego przez Starostwo Powiatowe projektu „Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu - internet w domu i w szkole”. Celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu najzdolniejszej młodzieży, uczęszczającej do szkół ponadgimnazjalnych na terenie Powiatu Tarnogórskiego, która z powodu trudności materialnych nie posiada dostępu do Internetu. Laptopy wręczono uczniom 11 października 2011 roku w Starostwie Powiatowym.

WYKŁADY TRZECIEGO WIEKU

„Stary Miłosz a Młoda Polska. Wykład krytyczny” to tytuł wykładu, który wygłosił 7 listopada dla studentów Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku prof. dr hab. Jerzy Paszek. O Miłoszu, jego życiu i twórczości opowiadał wybitny historyk literatury, emerytowany, choć wciąż związany z uczelnią, profesor Uniwersytetu Śląskiego. Rok 2011 decyzją Sejmu ogłoszono Rokiem Miłosza w związku z 100. rocznicą urodzin noblisty.

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI 2011

Tradycyjnie już, uroczystym capstrzykiem, rozpoczęły się obchody tegorocznej rocznicy odzyskania niepodległości Polski. Uczestnicy capstrzyku spotkali się 10 listopada na Cmentarzu Wojennym, gdzie odbył się apel poległych. Uczestniczyli w nim żołnierze, kombatanci, harcerze, młodzież, mieszkańcy Powiatu oraz przedstawiciele władz samorządowych. 11 listopada w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła odprawiono mszę świętą w intencji Ojczyzny. Po uroczystych przemówieniach starosty Lucyny Ekkert oraz burmistrza Tarnowskich Gór Arkadiusza Czecha złożono kwiaty pod tablicami pamięci. Po południu, w Pałacu w Rybnej, odbyła się uroczystość nadania tytułów Honorowego Obywatela Miasta, które otrzymali prof. Zygmunt Pejsak oraz Stanisław Hager. Wręczono także wyróżnienia osobom zasłużonym dla miasta Tarnowskie Góry. "Srebrne Skrzydło" otrzymali dr hab. inż. Paweł Sowa oraz dr n. med. Krystian Oleszczyk. "Śrybrnym Gwarkiem" uhonorowano GCR Repty. Redaktor Krzysztof Kosiński z Radia Plus Gliwice został wyróżniony "Srebrnym Mikrofonem". Komendant Policji Mirosław Tukaj oraz członek Trybunału Stanu Krzysztof Śmieja otrzymali z kolei "Medale Rodziny Katyńskiej".

POŻEGNANIE DYREKTORA

Józef Goniwiecha funkcję dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Miedarach pełnił ponad 41 lat. 10 listopada dyrektora, który zdecydował się przejść na emeryturę, żegnali pracownicy DPS i pensjonariusze. Starosta Lucyna Ekkert złożyła dyrektorowi życzenia i podziękowała za wieloletnią pracę, zaangażowanie w opiekę nad podopiecznymi DPS Miedary oraz trud włożony w zarządzanie placówką. Funkcję dyrektora objął od dziś, wybrany w konkursie, Adam Grabowski.  

ZAPRASZAMY NA OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dowódca 5. Tarnogórskiego Pułku Chemicznego im. gen. broni Leona Berbeckiego, Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry i Starosta Tarnogórski mają zaszczyt zaprosić na uroczyste obchody Święta Niepodległości w Tarnowskich Górach. Uroczystości rozpoczynają się dziś, odbywać będą się na Cmentarzu Wojennym przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego w Tarnowskich Górach. Wymarsz o godzinie 17.00 z tarnogórskiego Rynku.     Program uroczystości:10 listopada 2011, godz. 17.00, Rynek- wymarsz na Cmentarz Wojenny przy ul. Kardynała Wyszyńskiego - apel poległych.11 listopada 2011, godz. 10.00, kościół p.w. Apostołów Piotra i Pawła- msza św. w intencji Ojczyzny oraz składanie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi.11 listopada, godz. 17.00, Pałac w Rybnej - uroczystość nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta, - wręczenie wyróżnień ,,Srebrne Skrzydło’’ osobom szczególnie zasłużonym dla miasta Tarnowskie Góry, - wręczenie statuetki Śrybnego Gwarka Górnośląskiemu- oraz innych odznaczeń.11 listopada godz. 19.00, Pałac w Rybnej- koncert okolicznościowy ,,Przeboje muzyki filmowej’’ w wykonaniu Piekarskiej Orkiestry Kameralnej,wstęp wolny.13 listopada 2011, godz. 11.00, Muzeum w Tarnowskich Górach- Koncert świąteczny, cena biletu 7 zł. 13 listopada godz. 18.00, kościół p.w. Matki Boskiej Uzdrowienie Chorych (Osada Jana)- koncert muzyki chóralnej w wykonaniu chórów - jubilatów z Okręgu Tarnogórskiego ŚZChiO oraz Tarnogórskiej Orkiestry Dętej.

BARTOSZ ŁASKAWIEC/ DAMIAN KATER - GRAFIKA

Autorska Galeria Lokalnych Twórców zaprasza do „Kałamarza” (Tarnowskie Góry, ul. Górnicza 7) na wystawę grafiki autorstwa Bartosza Łaskawca i Damiana Katera. Wernisaż wystawy odbył się 9 listopada. Organizatorem wystawy jest Wydział Kultury, Promocji i Sportu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. Wystawa czynna będzie do początku grudnia br. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia galerii oraz do obejrzenia filmów z wernisażu: FILM 1 FILM 2

GŁOSUJ NA JUSTYNĘ!

Tarnogórzanka Justyna Kędzia znalazła się w półfinale plebiscytu „Człowiek bez Barier 2011", organizowanego przez Fundację „Integracja”. Justyna Kędzia ma 26 lat i mimo niepełnosprawności i konieczności oddychania od 10. roku życia poprzez respirator, ukończyła studia wyższe z wyróżnieniem na Polish Open University w Krakowie, kierunek reklama i marketing. Pracuje i pisze wiersze. Została wyróżniona przez Radę Powiatu nagrodą „Orzeł i Róża”. Do 13 listopada internauci mogą głosować na półfinalistów. W ten sposób wskażą kto ma otrzymać Nagrodę Publiczności. Wśród półfinalistów są osoby z całej Polski, którzy mimo różnych typów niepełnosprawności, starają się prowadzić normalne życie - pracować, uczyć się, działać społecznie. Sylwetki kandydatów i panel do głosowania znaleźć można TUTAJ.

Informacja

3 listopada, o godz. 17.00, w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach odbyło się spotkanie dotyczące możliwości pozyskiwania środków w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Celem funduszu jest finansowe wspieranie projektów z dziedziny kultury, nauki, edukacji, wymiany młodzieży, współpracy transgranicznej i promocji turystyki. W 2011 roku fundusz dysponuje budżetem w wysokości 6 milionów euro. Środki rozdzielane będą w postaci grantów i stypendiów. O środki z funduszu ubiegać mogą się: samorządy, organizacje pozarządowe, regionalne stowarzyszenia kulturalne i naukowe, kluby, szkoły wszystkich typów i poziomów, studenci, naukowcy, artyści oraz przedstawiciele mediów. Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki z siedzibą w Bratysławie jest międzynarodową instytucją grantową, utworzoną w 2000 roku przez rządy Polski, Czech, Słowacji i Węgier. prezentacja (949.87 KB)

BARTOSZ ŁASKAWIEC/ DAMIAN KATER - GRAFIKA

Autorska Galeria Lokalnych Twórców zaprasza do „Kałamarza” na wystawę grafiki autorstwa Bartosza Łaskawca i Damiana Katera. Wernisaż wystawy odbędzie się 9 listopada o godzinie 19.00. Organizatorem wystawy jest Wydział Kultury, Promocji i Sportu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. Serdecznie zapraszamy!  

HODOWCY ZAKOŃCZYLI SEZON LOTÓW

Uroczyste zebranie hodowców gołębi pocztowych, zrzeszonych w Sekcji nr 6 Bobrowniki Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, kończące sezon lotów 2011 odbyło się w sobotę w restauracji „Kropka”. Spotkanie połączono z jubileuszem 65-lecia istnienia Sekcji. Nagrodzono najlepszych hodowców gołębi, którym puchary i dyplomy wręczyła m.in. Lucyna Ekkert - starosta tarnogórski. Radny powiatu oraz zapalony hodowca gołębi pocztowych Paweł Mrachacz podziękował zaproszonym gościom  za owocną współpracę. Spotkanie zakończyła wspólna zabawa.

SPOTKANIE W SZPITALU

Burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu, przedstawiciele Zarządu Powiatu i radni sejmiku Województwa Śląskiego spotkali się 3 listopada w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach. Celem spotkania, które zorganizował prezes szpitalnej spółki Krzysztof Rewers było przedstawienie sytuacji szpitala oraz potrzeb remontowych placówki. Goście zwiedzili kilka szpitalnych oddziałów, w tym: SOR, oddział chirurgiczny, ginekologiczny i okulistyczny. Prezes zwrócił się do przedstawicieli gmin i województwa o pomoc finansową na realizację najważniejszych potrzeb szpitala, w szczególności na budowę lądowiska dla helikopterów.

Ogłoszenie

Zarząd Powiatu w Tarnowskich Górach ogłasza drugi przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonych w Nakle Śląskim.ogłoszenie gospodarstwo.pdf (357.65 KB) 

CHARYTATYWNIE DLA KARINY

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz wystąpią w ramach koncertu charytatywnego na rzecz mieszkanki Kalet - Kariny Długaj-Poks. Koncert odbędzie się 12 listopada o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Cały dochód z koncertu przeznaczony zostanie na zakup protezy oraz rehabilitację Pani Kariny. Bilety w cenie 30 zł można kupić w siedzibie Domu Kultury w Kaletach, Urzędzie Miejskim w Kaletach oraz w Klubie w Drutarni. Więcej informacji na plakacie.

Wykaz

Zarząd Powiatu w Tarnowskich Górach podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, obejmujący lokale mieszkalne położone w budynku w Nakle Śląskim przy ul. Powstańców 2c.wykaz 2c.pdf (172.77 KB) 

Ogłoszenie

Zarząd Powiatu w Tarnowskich Górach ogłasza rokowania na sprzedaż nieruchomości położonej w Radzionkowie przy ul. Sikorskiego.ogłoszenie.pdf (236.33 KB) 

Ogłoszenie

Zarząd Powiatu w Tarnowskich Górach ogłasza drugi przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Kolejowej.ogłoszenie.pdf (218.02 KB) 

Wykaz

Zarząd Powiatu w Tarnowskich Górach podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, obejmujący lokale mieszkalne położone w budynku w Nakle Śląskim przy ul. Powstańców 2c.wykaz 2c.pdf (172.77 KB) 

Ogłoszenie

Zarząd Powiatu w Tarnowskich Górach ogłasza rokowania na sprzedaż nieruchomości położonej w Radzionkowie przy ul. Sikorskiego.ogłoszenie.pdf (236.33 KB) 

Ogłoszenie

Zarząd Powiatu w Tarnowskich Górach ogłasza drugi przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Kolejowej.ogłoszenie.pdf (218.02 KB) 


pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen