październik 2015

Światowy Dzień Judo

28 października obchodzony był Światowy Dzień Judo. Z tej okazji w mijającym tygodniu organizowane są różnorodne akcje mające na celu uświetnienie i promocję judo.
Tarnogórski klub Judo UKS "Dwójka" wraz z olimpijczykiem, obecnie trenerem klubu Czarni "Bytom" - Przemysławem Matyjaszkiem - przygotował akcję przybliżającą i promującą tę szlachetną dyscyplinę sportu.
Wybrana została klasa III d w Szkole Podstawowej nr 3 i dzięki przychylności wychowawczyni Pani Bogusławy Stanik i za zgodą Dyrekcji szkoły członkowie klubu mogliśmy zachęcać uczniu do uprawiania sportu, a w szczególności judo.

Regionalne zawody Olimpiad Specjalnych

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wczorajszego XII Mitingu Regionalnego w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych, który rozegrano w hali sportowej w Miedarach.

Jesteśmy sobie potrzebni

Przesłanie wiersza „Sprawiedliwość” księdza Jana Twardowskiego mówiące o tym, że na świecie wszystko jest stworzone tak, aby się wzajemnie uzupełniało i że dopiero możliwość porównania własnych ograniczeń i trudności z codziennymi zmaganiami osób niepełnosprawnych uczy prawdziwej pokory i cierpliwości, było motywem przewodnim uroczystego zakończenia III kadencji Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Tarnogórskim, które odbyło się wczoraj (28 października) w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.

Starostwo chce umożliwić lokatorom wykupienie mieszkań

- Priorytetem dla nas nie jest egzekucja wierzytelności, lecz umożliwienie ludziom wykupienia mieszkań z bonifikatą – powiedział wczoraj na sesji Rady Powiatu Tarnogórskiego starosta Józef Burdziak, informując o spotkaniu w sprawie działań zmierzających do zakończenia likwidacji Kaletańskich Zakładów Celulozowo-Papierniczych w Kaletach.

II Powiatowy Rajd Młodych Kierowców

Członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego Andrzej Elwart w imieniu samorządu powiatowego wręczał puchary zwycięzcom drugiej edycji Powiatowego Rajdu Młodych Kierowców pod Patronatem Starosty Tarnogórskiego, która odbyła się 25 października. Organizatorami były Automobilklub Śląski wraz z Automobilklubem Tarnogórskim. Impreza miała charakter konkursowej jazdy samochodem, w ramach której uczestniczyli kierowcy z dwuletnim stażem oraz druga kategoria - kierowcy zdobywający punkty do licencji kierowcy kierowcy rajdowego.

Planuj podróż z GoEuro.pl

Na stronie http://www.goeuro.pl uruchomiona została wyszukiwarka
połączeń kolejowych, autobusowych i samolotowych pomocna przy
planowaniu podróży.

Puchary dla najlepszych hodowców

Zakończenie sezonu lotowego gołębi pocztowych zorganizowała 24 października sekcja Żyglin należąca do Oddziału Miasteczko Śląskie Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Starosta Józef Burdziak wręczył trzy ufundowane przez Starostwo Powiatowe puchary zwycięzcom mistrzostw w kategorii pierwsze siedem gołębi dorosłych z pięćdziesiątki. W tej kategorii tytuł mistrza zdobyli wspólnie Rafał i Gerard Paniczkowie, pierwszym wicemistrzem został Arnold Golek a drugim wicemistrzem Sebastian Skowronek.

Coraz bliżej rozwiązania problemu

Na 4 listopada wyznaczony został termin trzeciego spotkania w sprawie rozwiązania problemu braku transportu niepełnosprawnych dzieci na zajęcia terapeutyczne.

Protokół z konsultacji projektu uchwały Rady Powiatu w Tarnowskich Górach w sprawie przyjęcia rocznego programu współpracy Powiatu Tarnogórskiego z organizacjami pozarządowymi

Protokół z konsultacji projektu uchwały Rady Powiatu w Tarnowskich Górach w sprawie przyjęcia rocznego programu współpracy Powiatu Tarnogórskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na rok 2016.
(Pełna treść protokołu znajduje się w załączniku)

Turniej o Puchar Starosty

Sześć drużyn zmierzyło się w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Tarnogórskiego. Oto wyniki:
1. UKS Trójka Tarnowskie Góry.
2. Akademia Piłkarska Silesia Tarnowskie Góry.
3. UKS Unia Strzybnica.
4. Gwarek Tarnowskie Góry.
5. UKS Ruch Radzionków.
6. Silesia Tarnowskie Góry.
W finale drużyna UKS Trójka Tarnowskie Góry pokonała Akademię Piłkarską Silesia Tarnowskie Góry 2 : 0.
Trzy pierwsze drużyny otrzymały z rąk starosty tarnogórskiego Józefa Burdziaka puchary i medale oraz nagrody rzeczowe. Pozostali zawodnicy dostali pamiątkowe medale.

Protokół z przeprowadzonych konsultacji z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego

Protokół z przeprowadzonych konsultacji w sprawie ustalenia wysokości opłat obowiązujących w 2016 roku za usuwanie pojazdów z drogi i ich przechowywanie w myśl.art.130a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym.

(Pełna treść protokołu znajduje się w załączniku)

Tak świętował "Gastronomik"

70-lecie swojej działalności obchodził w piątek, 23 pażdziernika, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach. Z tej okazji odprawiona została okolicznościowa msza święta w kościele pw. św. Piotra i Pawła, po czym odbyła się akademia w szkolnej sali gimnastycznej i - jak przystało na charakter tej znakomitej szkoły - uroczysty obiad z rocznicowym tortem dla zaproszonych gości. Poczęstunek został oczywiście przygotowany przez uczniów w szkolnych warsztatach.

Jesteśmy sobie potrzebni

Uroczyste spotkanie, podsumowujące trzecią kadencję działalności Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Tarnogórskim, odbędzie się w środę, 28 października, w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. Rada podsumuje swoje działania z okresu czteroletniej kadencji, a także - wspólnie ze starostą - podziękuje osobom, które szczególnie aktywnie wspierały niepełnosprawnych.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży położonych w Łubiu przy ul. Długiej

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego informuje, iż na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 782 z późn. zm.) został wywieszony na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 oraz umieszczony na stronie internetowej www.powiat.tarnogorski.pl, na okres od 23 października 2015 roku do 13 listopada 2015 roku, wykaz nieruchomości będących własnością Powiatu Tarnogórskiego przeznaczonych do sprzedaży, położonych w Łubiu przy ul.

Odsłonięcie pomnika Józefa Nowkuńskiego

Dziś, 23 pażdziernika, przed dworcem kolejowym w Tarnowskich Górach odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika Józefa Nowkuńskiego, budowniczego Magistrali Węglowej Śląsk-Porty, która została oddana do użytku w 1933 roku. Powiatowe władze samorządowe reprezentowali starosta Józef Burdziak i wicestarosta Marian Szukalski. W uroczystości na zaproszenie kolejarskiej braci licznie uczestniczyli ministrowie, parlamentarzyści i samorządowcy. Przybyli również członkowie rodziny budowniczego pierwszej polskiej magistrali węglowej łączącej Śląsk z Wybrzeżem.

Ogłoszenie o przetargu na wynajem nieruchomości-lokalu użytkowego położonego w Tarnowskich Górach przy ul. Legionów 35

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza pierwszy przetarg pisemny nieograniczony na wynajem nieruchomości obejmującej lokal użytkowy o pow. 12,36 m2, położony w budynku Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach przy ul. Legionów 35

Siedemdziesiąte urodziny „Gastronomika”

Jutro, 23 października, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach świętować będzie 70-lecie swojej działalności. Warto przypomnieć dzieje tej znanej i renomowanej placówki – jednej ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Tarnogórski.
Historia szkoły rozpoczyna się w 1945 roku, jednak jej korzenie sięgają lat przedwojennych. Szkolny budynek powstał bowiem w 1892 roku, jako siedziba szkoły górniczej, przeniesionej w 1934 roku do Katowic, a następnie do Krakowa.

Sesja Rady Powiatu

27 października (wtorek) o godz. 10.00 w sali sesyjnej budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Karłuszowiec 5 (III piętro) rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Szczegółowy porządek obrad wraz z projektami uchwał znajduje się pod adresem: http://www.bip.tarnogorski.pl/?catid=1871&parcat=327&t=more&grupa=156263...

Razem łatwiej - Forum Organizacji Pozarządowych

Pierwsza część Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych zorganizowana pod hasłem „Razem łatwiej” odbyła się w sobotę 17 października w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Druga, sportowa część – w postaci Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty – odbędzie się w najbliższą sobotę w II LO im. Staszica Staszica.

Turniej Piłkarski o Puchar Starosty

Zapraszamy na Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty - drugą, sportową część Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych, która odbędzie się w sobotę 24 pażdziernika w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach przy ul. Piłsudskiego 1. Turniej rozpocznie się o godzinie 9.00. Serdecznie zachęcamy do kibicowania zawodnikom.
Pierwsza część Forum odbyła się w sobotę 17 października w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Już wkrótce - relacja z tego wydarzenia.

XIV Sympozjum Tarnogórskie

Pod hasłem "Obronić cywilizację Zachodu" odbędzie się tegoroczna, XIV edycja Sympozjum Tarnogórskiego, na które zaproszony został przez organizatorów starosta Józef Burdziak.
Wstęp na sympozjum jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych poruszaną tematyką. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie, który publikujemy w załączniku.

Konkurs orki

Podziękowanie za wsparcie XIX Konkursu Orki skierowała do Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach Łucja Chrzęstek-Bar, dyrektor Zespołu Szkól Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim.
Konkurs, w którym uczestniczyły drużyny reprezentujące osiem szkół rolniczych z trzech województw, odbył się 16 października. Na ocenę zawodników wpływały następujące kryteria: prostolinijność, głębokość wyorania pierwszej i drugiej bruzdy, jakość zaorania składu, ustawienie pługu, jakość odwracania skib, wprowadzenie i wyciąganie pługa, jakość ostatniej bruzdy i jakość zaorania na rozorywkę.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

- We współczesnym świecie młodzież szczególnie potrzebuje autorytetów. Autorytet mobilizuje młodego człowieka do pracy nad sobą, podejmowania różnego rodzaju działań, które pomagają mu wydorośleć, być lepszym. Takim autorytetem powinien być przede wszystkim nauczyciel. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie nauczyciel jest w życiu ucznia jedną z osób mających ogromny wpływ na kształtowanie jego osobowości. To duża odpowiedzialność, która zobowiązuje do szczególnie solidnej i ciężkiej pracy – tymi słowami starosta tarnogórski Józef Burdziak rozpoczął obchody Powiatowego Dnia Edukacji.

Powiat a dowożenie dzieci do WTZ

Jutro (21 października) w Starostwie Powiatowym odbędzie się drugie spotkanie poświęcone problemowi dowożenia niepełnosprawnych na zajęcia w Warsztatach Terapii Zajęciowych. Pierwsze spotkanie odbyło się 7 października, z inicjatywy członka Zarządu Powiatu Tarnogórskiego Andrzeja Elwarta, który był także moderatorem dyskusji.

Ogłoszenie o konsultacjach

Ogłoszenie o konsultacjach dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu w Tarnowskich Górach w sprawie ustalenia wysokości opłat obowiązujących w 2016 roku za usuwanie pojazdów z drogi i ich przechowywanie w myśl art.130a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym.

(Pełna treść ogłoszenia oraz projekt uchwały znajdują się w załącznikach)

Jak założyć własną firmę?

Inkubator Przedsiębiorczości w Tarnowskich Górach zaprasza na XXXIV edycję bezpłatnego szkolenia „Jak założyć własną firmę?”.
Szkolenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych założeniem własnej działalności gospodarczej. Uczestnicy uzyskają informacje o formach prowadzenia działalności, etapach jej rejestracji, obowiązującej dokumentacji, dostępnych instrumentach umożliwiających finansowanie działalności gospodarczej oraz o niebezpieczeństwach w bankowości czyhających na osoby prowadzące własną firmę.

70-lecie Technikum Leśnego w Brynku

Członkowie Zarządu Powiatu Tarnogórskiego Andrzej Elwart i Sławomir Wilk oraz przewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego Adam Chmiel reprezentowali władze samorządowe podczas obchodów Jubileuszu 70-lecia Technikum Leśnego w Brynku. Przekazali pracownikom, uczniom i absolwentom szkoły wyrazy szacunku i uznania. - Jesteśmy w pełni świadomi, że obszary leśne, nie tylko w powiecie tarnogórskim, ale i w całym kraju, stanowią bezcenne dobro narodowe, a praca leśników przynosi owoce zarówno w sferze gospodarki narodowej, ekologii, edukacji, jak i turystyki i rekreacji.

Ślubowanie pierwszoklasistów

Uroczysta akademia, na której uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, odbyła się w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych w Tarnowskich Górach. Była ona połączona z obchodami dziewiątej rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II. W tej uroczystej chwili towarzyszyli uczniom klas pierwszych rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Władze powiatowe reprezentowała sekretarz powiatu tarnogórskiego Aleksandra Król-Skowron, która odczytała list gratulacyjny starosty Józefa Burdziaka.

1 % dla Domu Pomocy Społecznej "Przyjaźń" w Tarnowskich Górach

Dom Pomocy Społecznej "Przyjaźń" w Tarnowskich Górach informuje o współpracy z Fundacją "AGRO-FUND", za pośrednictwem której można przekazać na rzecz Domu 1 % podatku dochodowego.
Fundacja "AGRO-FUND" nr KRS 0000037220 z dopiskiem: Dom Pomocy Społecznej Przyjaźń ul.Włoska 24, 42-612 Tarnowskie Góry

Razem łatwiej - Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych

17 października br. w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbędzie się tegoroczna edycja Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych.
Starosta tarnogórski Józef Burdziak oraz Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego w Tarnowskich Górach zapraszają do udziału w tym niezwykle ważnym wydarzeniu, którego ideą jest prezentacja dokonań, osiągnięć oraz wzajemne poznanie się działających w powiecie organizacji pozarządowych i mieszkańców powiatu tarnogórskiego.

Ogłoszenie

Ogłoszenie w sprawie konsultacji projektu uchwały Rady Powiatu Tarnogórskiego. Przedmiotem konsultacji jest projekt uchwały Rady Powiatu Tarnogórskiego w sprawie przyjęcia rocznego programu współpracy Powiatu Tarnogórskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3,
ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2016 rok.

Nieodpłatna pomoc prawna

Dnia 15 października 2015 r. w Starostwie Powiatowym, zostało podpisane porozumienie w celu realizacji przedsięwzięcia dotyczącego otwarcia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. Wynika to z art.9 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej ( Dz. U. z 2015 roku, poz.1255 ).

.

.

.

.

Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje:

- poinformowanie osoby uprawnionej o obowiązującym stanie
prawnym, o przysługujących jej uprawnieniach lub
o spoczywających na niej obowiązkach,

- wskazanie osobie uprawnionej sposobu rozwiązania jej

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Tarnowskich Górach ostrzega !

Do Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Tarnowskich Górach, coraz częściej zgłaszają się konsumenci, którzy informują, o mającej miejsce w ich mieszkaniach wizycie przedstawiciela „energetyki”, pod pretekstem sprawdzenia zabezpieczeń licznika energii elektrycznej. Podczas wizyty ma miejsce często podpisanie przez konsumenta różnych dokumentów, bez pozostawienia konsumentowi potwierdzenia, czego dotyczą, oraz jaki przedsiębiorca był reprezentowany przez przedstawiciela. Bardzo często okazuje się, że w ten sposób dochodzi do zawarcia umowy z nowym sprzedawcą energii elektrycznej.

Odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci nauczycieli i wychowawców

W sobotę,10 października 2015r z inicjatywy absolwentów byłego Liceum Pedagogicznego w Tarnowskich Górach odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej pamięci nauczycieli i wychowawców. Tablica została wmurowana w ścianę Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych, gdzie mieściła się kiedyś szkoła.
W uroczystości uczestniczył starosta tarnogórski Józef Burdziak który złożył wiązankę kwiatów w imieniu Zarządu Powiatu Tarnogórskiego.

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż nieruchomości położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Mickiewicza 29

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego informuje o przeznaczeniu do sprzedaży, w trybie przetargu pisemnego nieograniczonego, nieruchomości będącej własnością Powiatu Tarnogórskiego, położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Mickiewicza 29 (jednostka ewidencyjna: Tarnowskie Góry, obręb: Tarnowskie Góry, karta mapy: 1), obejmującej działkę gruntu nr 5661/88 o powierzchni 0,3925 ha, oznaczoną w całości jako Bi – inne tereny zabudowane, dla której w Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach prowadzona jest księga wieczysta nr GL1T/00053397/4.

Komunikat- Ćwiczenie Renegade-Sarex Alarmowanie Ludności

Informujemy ,że w dniach 13 - 15 października 2015 r. w godz.6.00-19.00 ( termin zapasowy 16.10.br), Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE – SAREX 15/II .

Elementami przedsięwzięcia są epizody dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE , stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. Podczas dwóch pierwszych dni ćwiczenia ( 13 i 14 października br.)

Ogłoszenie o trzecim przetargu pisemnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości lokalowej (lokal użytkowy) położonej w Radzionkowie przy ul. Sikorskiego 7b/I

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego podaje do publicznej wiadomości ogłoszenie o trzecim przetargu pisemnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości lokalowej (lokal użytkowy), położonej w Radzionkowie przy
ul. Sikorskiego 7b/I.

Dokument opublikowany w formacie pdf i stanowi załącznik do niniejszej treści.

Ogłoszenie

Ogłoszenie w sprawie konsultacji projektu uchwały Rady Powiatu Tarnogórskiego. Przedmiotem konsultacji
jest projekt uchwały Rady Powiatu Tarnogórskiego w sprawie w sprawie przyjęcia rocznego programu współpracy Powiatu Tarnogórskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3,
ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2016 rok.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów ostrzega

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Tarnowskich Górach ostrzega !

Jesienny Rozwój - Cykl Warsztatów z Narzędzi ICT

Bezpłatne warsztaty z wykorzystania technologii dla mieszkańców województwa śląskiego. Warsztaty kierowane są do wszystkich osób z terenu województwa śląskiego, które są zainteresowane poszerzaniem swojej wiedzy z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii w życiu codziennym i zawodowym oraz posiadają podstawowe umiejętności obsługi komputera.

Poziom zaawansowania uczestnika zależy od wybranego tematu.

4 miasta:
Katowice, Częstochowa, Rybnik i Bielsko Biała.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Konwent Powiatów Województwa Śląskiego

Powiat Wodzisławski był gospodarzem październikowego Konwentu Starostów Województwa Śląskiego. Starosta Wodzisławski Tadeusz Skatuła starostów i przybyłych gości zaprosił do Rogowa w gminie Gorzyce. Obrady otworzył Przewodniczący Konwentu Starosta Bielski Andrzej Płonka. Na obrady przybyli wicewojewodowie śląscy: Gabriela Lenartowicz i Mirosław Szemla, którzy w wypowiedziach swoich podkreślali dobrą współpracę urzędu wojewody z samorządami w realizacji zadań publicznych. Nawiązali także do nowych zadań zleconych powiatom z zakresu administracji rządowej.

Ogłoszenie o trzecim przetargu na sprzedaż działki gruntu nr 337/1 położonej w Nakle Śląskim przy ul. Cmentarnej.

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego informuje o przeznaczeniu do sprzedaży, w trybie trzeciego przetargu pisemnego nieograniczonego, nieruchomości będącej własnością Powiatu Tarnogórskiego, położonej w Nakle Śląskim przy ul. Cmentarnej, stanowiącej niezabudowaną działkę gruntu nr 337/1 o pow. 1,1339 ha oznaczoną w całości jako PsIV - pastwiska trwałe, zapisaną w księdze wieczystej nr GL1T/00058530/4 Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach.

Cena wywoławcza 550 000,00 zł brutto (VAT zw. na podstawie art. 43 ust. 1 pkt. 9 w związku z art. 2 pkt. 33 ustawy o podatku od towarów i usług).

Dwa plenery, dwie wystawy

W czerwcu 2015 r. odbył się kolejny już Międzynarodowy Plener Artystyczny w partnerskim powiecie Erlangen-Hochstadt.
Jest to cykliczna impreza. Od trzech lat artyści z Niemiec, Polski i Republiki Czeskiej spotykają się na plenerach w Niemczech, Polsce i Czechach. Co roku tez organizowane są wystawy poplenerowe.
W sobotę 3 października, odbył się wernisaż prezentujący prace namalowane na plenerze w Niemczech.
Natomiast 9 października w niemieckim Adelsdorf odbył się wernisaż prac wykonanych na międzynarodowym Plenerze Artystycznym „Powiat Tarnogórski-Kalety Zielona 2015”.

Razem łatwiej - Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych

Już za dwa tygodnie, 17 października, w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbędzie się tegoroczna edycja Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych.
Starosta tarnogórski Józef Burdziak oraz Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego w Tarnowskich Górach zapraszają do udziału w tym niezwykle ważnym wydarzeniu, którego ideą jest prezentacja dokonań, osiągnięć oraz wzajemne poznanie się działających w powiecie organizacji pozarządowych i mieszkańców powiatu tarnogórskiego.

Przyjaciele dużych rodzin w Krakowie

Już niebawem Kraków zamieni się w stolicę dużych rodzin. Kongres Karty Dużej Rodziny to debaty, wymiana doświadczeń ale także liczne atrakcje dla dzieci. Zapraszamy już 12 października do Opery Krakowskiej!
Ogólnopolski Kongres Karty Dużej Rodziny odbędzie się 12 października w Operze Krakowskiej. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele rodzin wielodzietnych, samorządów, partnerów Karty Dużej Rodziny oraz Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.


pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen