listopad 2015

Andrzejki w nowej siedzibie

26 listopada, po raz pierwszy w nowej siedzibie zajęć Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych potocznie zwanym „kolejówką”, odbyła się środowiskowa impreza pod hasłem „Andrzejki 2015”.
Dzieci mogły powróżyć sobie z bucików, kubeczków, magicznego kapelusza. A dodatkową atrakcją była foto sesja dla wszystkich uczestników, którzy mogli pobawić się swoim wizerunkiem i wykreować nowy, indywidualny image. Wróżby i zabawy andrzejkowe poprowadziły czarodziejki: panie Alicja Lukoszek i Barbara Kwas.

65 lat Podokręgu Zabrze

Gala z okazji 65 lat działalności Podokręgu Zabrze Śląskiego Związku Piłki Nożnej odbyła się 26 listopada w Zabrzu. Honorowy patronat nad jubileuszem, na zaproszenie prezesa Jarosława Brysia, objął starosta Józef Burdziak. Na gali nie zabrakło sportowców, działaczy Polskiego i Śląskiego Związku Piłki Nożnej i samorządowców. Medalami i odznakami wyróżniono osoby, które od lat działają na rzecz futbolu.
Starosta przekazał na ręce prezesa Jarosława Brysia list gratulacyjny, w którym czytamy:

Inicjatywa "Obywatel"

Zachęcamy Państwa do korzystania ze strony internetowej www.obywatel.gov.pl gdzie opublikowany jest napisany prostą polszczyzną pakiet informacji o najpopularniejszych usługach administracji rządowej. Dostępny jest także rządowy system informacji telefonicznej z numerem centralnym 222 500 115.

Anioły są wśród nas

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego prowadzonego przez Powiat Tarnogórski są autorami prac prezentowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowskich Górach na wystawie zatytułowanej "Anioły są wśród nas". Wernisaż wystawy odbył się 26 listopada.
Prace zostały wykonane z wykorzystaniem wielu technik plastycznych, takich jak wydzieranka, orgiami, pastele, masa solna, mokre w mokre, kolaż.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Dziś (30 listopada) do godziny 21.00 w województwie śląskim spodziewany jest zachodni i południowo-zachodni wiatr osiągający w porywach od 70 km/h do 90 km/h. Towarzyszyć mu mogą intensywne opady deszczu oraz burze.
Porywisty wiatr może powodować zniszczenia w energetyce, rolnictwie, budownictwie, leśnictwie i utrudniać ruch na drogach.

Pałac do zagospodarowania

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego informuje iż, istnieje możliwość zagospodarowania Pałacu położonego w Miedarach przy ul. Zamkowej 7. stanowiącego własność Powiatu Tarnogórskiego, zlokalizowanego na nieruchomości obejmującej działkę gruntu nr 553/33 o powierzchni 0,7137 ha, dla której Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach prowadzi księgę wieczystą KW Nr GL1T/00022493/1. Zagospodarowanie budynku może nastąpić w celu zgodnym z zapisami przyjętego uchwałą Rady Gminy w Zbrosławicach nr XXXV/569/06 z dnia 16.08.2006r. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tj.

Konkurs na niydzielny łobiod

"Niydzielny łobiod z gadziny furgającej i łażącej po placu" - takie zadanie mieli do wykonania uczestnicy tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Potraw Tradycyjnych i Regionalnych, który zorganizował Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Tarnowskich Górach z siedzibą w Nakle Śląskim wspólnie z Biblioteką i Ośrodkiem Kultury gminy Ożarowice w Tąpkowicach oraz Agencją Rynku Rolnego.
W konkursie uczestniczyły koła gospodyń wiejskich z całego powiatu i młodzieżowa drużyna Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim.

Program współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2016 rok

Uchwała nr XII/105/2015 Rady Powiatu Tarnogórskiego z dnia 27 października 2015 r. w sprawie przyjęcia rocznego programu współpracy Powiatu Tarnogórskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na rok 2016.

Powiatowa Rada Rynku Pracy

Powiatowa Rada Rynku Pracy z udziałem starosty Józefa Burdziaka spotkała się na posiedzeniu w Starostwie Powiatowym 25 listopada. Rada rozpatrywała wnioski czterech dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych o uruchomienie nowym kierunków kształcenia, a także dwa wnioski o umorzenie przyznanych środków na podjęcie działalności gospodarczych.
Członkowie Rady zapoznali się również z filmem prezentującym działalność Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach.

109. urodziny Stefanii Zacharskiej

109 lat skończyła dziś Stefania Zacharska - najstarsza tarnogórzanka, najstarsza mieszkanka województwa śląskiego i trzecia pod względem wieku Polka.
W dniu urodzin panią Stefanię odwiedzili przedstawiciele samorządu powiatowego i miejskiego oraz Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych, którego sędziwa jubilatka jest emerytowaną nauczycielką. Władze powiatowe reprezentował Sławomir Wilk, członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego.

Ogłoszenie naboru przedstawicieli organizacji pozarządowych

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza nabór przedstawicieli organizacji pozarządowych do komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Powiatu Tarnogórskiego w roku 2016 z zakresu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa obejmującego powierzenie prowadzenia 3 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. Zgłoszenia należy dokonać w formie pisemnej i dostarczyć do Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, ul. Karłuszowiec 5, 42-600 Tarnowskie Góry, w terminie do 1 grudnia 2015 roku.

Zawody jeździeckie pod patronatem Powiatu Tarnogórskiego

Ogólnopolskie Zawody Konne w Ujeżdżeniu oraz 12. Otwarte Zimowe Mistrzostwa Śląska w Ujeżdżeniu odbyły się w miniony weekend na krytej ujeżdżalni ośrodka jeżdzieckiego w Zbrosławicach. Organizatorem był LZJ Drama, a honorowy patronat sprawowały Powiat Tarnogórski i Gmina Zbrosławice.

Ogłoszenie o drugim przetargu na sprzedaż nieruchomości położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Kościelnej 34

Zarząd Powiatu Tarnogórskioego informuje o przeznaczeniu do sprzedaży nieruchomości, zabudowanej trzema budynkami tworzącymi kompleks szkolny wraz z zapleczem warsztatowym, będącej własnością Powiatu Tarnogórskiego, położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Kościelnej 34, obejmującej:
- działkę gruntu nr 215/12 o powierzchni 0,2697 ha, oznaczoną jako Bi – inne tereny zabudowane, zapisaną w księdze wieczystej nr GL1T/00040623/4;
- działkę gruntu nr 216/12 o powierzchni 0,0322 ha, oznaczoną jako Bi – inne tereny zabudowane, zapisaną w księdze wieczystej nr GL1T/00052619/0;

Wszyscy możemy pomóc Natalii

Natalia Wyrzykowska to niezwykle wrażliwa i pełna empatii nastolatka, pochodząca z Radzionkowa. Kiedy w listopadzie 2014 roku zaczęła mieć problemy ze zdrowiem, nikt nie przypuszczał, że z pozoru mało groźne objawy mogą zwiastować tak poważna chorobę.

GODZINY PRACY STAROSTWA W OKRESIE ŚWIĄTECZNYM

23 grudnia 2015 r. – od godziny 7.30 do godziny 14.00,
24 grudnia 2015 r. – Starostwo Powiatowe nieczynne,
31 grudnia 2015 r. – od godziny 7.30 do godziny 14.00.

Szpital otwiera drzwi dla seniorów

W dniach 18 – 19 listopada 2015 r. w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym S.A odbyły się Dni Otwarte dla studentów Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. Ich celem było przekonanie uczestników, że regularna aktywność fizyczna w widoczny sposób poprawia jakość życia osób starszych, a ruch nie tylko ma wpływ na lepszą pracę mięśni, ale też dodaje energii i polepsza samopoczucie.

Fryzury na sylwestra... 2055

W poniedziałek 16 listopada 2015 r. w Wieloprofilowym Zespole Szkół w Tarnowskich Górach, czyli popularnej „tarnogórskiej Sorbonie”, odbył się Szkolny Konkurs Fryzjerski pod hasłem „SYLWESTER 2055” . W konkursie uczestniczyło 22 młodych adeptów fryzjerstwa z klas zawodowych i technicznych.

Strzybny Ślązok z Miasteczka

Józef Jendruś, przewodniczący Rady Miejskiej Miasteczka Śląskiego, został "Strzybnym Ślązokiem 2015" - najlepszym spośród wszystkich laureatów 25 edycji konkursu "Po naszymu, czyli po śląsku".
Gala z okazji 25-lecia konkursu odbyła się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, a Józef Jendruś, który w 2006 roku zdobył drugie miejsce, tym razem rozbawił publiczność i jury monologiem o kolegach-rowerzystach.
Serdecznie gratulujemy!!! :)

Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. W Domu Pomocy Społecznej "Przyjaźń" świętowano go już dziś.
Na zaproszenie dyrektor Izabeli Szeligi z gratulacjami i życzeniami odwiedzili pracowników DPS "Przyjaźń" starosta tarnogórski Józef Burdziak, przewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego Adam Chmiel i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Klaudia Zyśk.
Dla całego personelu DPS "Przyjaźń" zagrały, zaśpiewały i zatańczyły dzieci z Przedszkola nr 20.

Wernisaż w "Jordanie"

Jutro (20 listopada) o godz. 18.00 w pracowni/galerii "Bakcyl" w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury im. Henryka Jordana przy ul. Gliwickiej w Tarnowskich Górach odbędzie się wernisaż wystawy prac nagrodzonych w powiatowym konkursie plastycznym "Co nowego, Albercie?" oraz rozdanie nagród zwycięzcom. Konkurs był adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1-3.

Starosta zaprasza panią premier do Tarnowskich Gór

Pani Beata Szydło, obecnie Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej, niedawno złożyła nieoficjalną wizytę w Tarnowskich Górach podczas „Gwarków”. Gościła w naszym mieście na zaproszenie Józefa Burdziaka, przewodniczącego Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości. Towarzyszyli jej wówczas posłowie PiS Jerzy Polaczek i Piotr Pyzik. W restauracji „Olimpijska” odbyło się spotkanie z mieszkańcami.

Zgodna współpraca przyniosła sukces

- Kilka spotkań w starostwie, dobra wola zaangażowanych stron, efektywne negocjacje z przewoźnikiem, odpowiedzialne deklaracje finansowe, to wszystko doprowadziło nas do sukcesu, którym jest zorganizowanie dowozu niepełnosprawnych dzieci z czterech gmin na zajęcia do trzech ośrodków przez cały 2016 rok – mówi Andrzej Elwart, członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego, który zainicjował i prowadził spotkania w starostwie.

Środa w Londynie

W ramach współpracy międzygminnej szkół gimnazjalnych uczniowie poznają stolice europejskie. Tym razem, w środę 18 listopada, odwiedzili Londyn.
Grupa gimnazjalistów, wraz z opiekunami – Barbarą Skibą z Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie oraz Katarzyną Kuklą i Joanną Drosik z Publicznego Gimnazjum Sportowego nr 2 w Tarnowskich Górach poleciała w środowy poranek do Londynu, aby zwiedzić najważniejsze miejsca w tym pięknym mieście tj.: British Museum, National Gallery, Pałac Buckingham, Pałac Westminsterski, Big Ben, London Eye, St. James Park, Oxford Street.

Odwiedziny z okazji Dnia Życzliwości

„Życzliwe spojrzenie i uśmiech więcej nieraz znaczą niż udany dialog” – te słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego zawiera ręcznie wykonana kartka z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, którą otrzymał starosta Józef Burdziak od mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Miedarach.

Sesja Rady Powiatu

24 listopada (wtorek) o godzinie 10.00 w sali sesyjnej na III piętrze budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego.
Szczegółowy porządek obrad znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem http://www.bip.tarnogorski.pl/?catid=1871&parcat=327&t=more&grupa=1564af...

Mieszkańcy DPS Miedary uczą życzliwości

Pracownicy oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Miedarach prowadzonego przez powiat tarnogórski postanowili uczcić zbliżający się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień obdarowując osoby współpracujące z Domem okolicznościowymi kartkami.

Konwent Powiatów w Bobolicach

Zamek w Bobolicach (na zdjęciu) będzie miejscem najbliższego Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego, który odbędzie się w piątek 20 listopada. Dwa główne tematy omówi starosta kłobucki Henryk Kiepura. Pierwszy temat to zmniejszenie planu wynagrodzenia w 2016 roku w zakresie realizacji zadań rządowych, a drugi to koszty dostosowania placówek opiekuńczo-wychowawczych do przepisów ustawy z 9 czerwca 2011 roku o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz możliwość pozyskania dotacji.

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Powiatu Tarnogórskiego w roku 2016 z zakresu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa obejmującego powierzenie prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej.

Usprawnić koordynację działań

Na wniosek starszego brygadiera Ryszarda Świderskiego, komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach, starosta tarnogórski Józef Burdziak zaprosił burmistrzów i wójtów gmin powiatu tarnogórskiego na spotkanie robocze poświęcone usprawnieniu funkcjonowania Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Kiermasz prac uczniów Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych

W środę 18 listopada w Zespole Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach odbędzie się kiermasz prac uczniów.
W imieniu Rady Rodziców, która go organizuje, zapraszamy na zakupy do budynku szkoły przy ul. Legionów 35 w godzinach od 16.00 do 18.00.

Warsztaty gitarowe z Grzegorzem Kapołką

Osoby zainteresowane udoskonaleniem swoich umiejętności w grze na gitarze będą mogły to zrobić pod kierunkiem Grzegorza Kapołki na warsztatach, które odbędą się w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim w sobotę 28 listopada. Kurs rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa trzy godziny. Koszt udziału wynosi 45 zł. Aby się zapisać na kurs należy wpłacić 45 zł na konto: mBank 22 1140 1078 0000 4067 6900 1002 Kapołka

Czas na kolędy i pastorałki

Tych, którzy lubią i potrafią śpiewać, informujemy, że 10 grudnia (czwartek) o godz. 9.00 w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury im. Henryka Jordana w Tarnowskich Górach przy ul. Gliwickiej 36 rozpoczną się przesłuchania rejonowe I etapu XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika. Regulamin i karty zgłoszenia dostępne są na stronie http://mfkip.pl/regulamin
Wypełnione karty należy przesłać faksem lub e-mailem na adres biura festiwalu: biuro@mfkip.pl do 27 listopada (piątek).

Udana sobota zawodników „AHINSY”

W sobotę 14 listopada odbyły się aż trzy imprezy judo, w których brali udział zawodnicy trenera Tadeusza Wójcika.
W Gdyni w Pucharze Polski Juniorek młodszych w Judo, wystartowała zawodniczka „AHINSY” Agata Binek zdobywając I miejsce i złoty medal w wadze 48 kg. Po zdobytym w Bytomiu 7 listopada srebrnym medalu, tym razem Agata wróciła ze złotym medalem w tej kategorii wagowej i wiekowej (przypomnijmy, że Agata jest młodziczką). Uzyskała też w tych zawodach tytuł „najskuteczniejszej zawodniczki” , bowiem wygrała swoje walki
w najkrótszym czasie! (Oceniano ilość walk i czas trwania walk).

Święto Niepodległości w Tarnowskich Górach

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z dwudniowych obchodów Święta Niepodległości w Tarnowskich Górach.
We wtorek, 10 listopada, już po zapadnięciu zmroku, na cmentarzu wojennym odbył się uroczysty Apel Poległych, na którym samorząd powiatowy reprezentowali starosta Józef Burdziak i wicestarosta Marian Szukalski. Z kolei wczoraj (11 listopada) w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odprawiona została msza w intencji Ojczyzny, a oficjalna część uroczystości odbyła się po nabożeństwie przed kościołem.

Dobra wiadomość dla mieszkańców Kuczowa i Miotka

Dziś (10 listopada) w Katowicach starosta tarnogórski Józef Burdziak i wicestarosta Marian Szukalski podpisali z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej aneks do porozumienia z kwietnia 2013 roku o dofinansowaniu przez WFOŚiGW realizacji zadania pod nazwą „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Kalety - Kuczów i Miotek wraz z odwodnieniem drogi powiatowej nr 3248 S.”

Marcinki w Tarnowskich Górach

Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza oraz Parafia p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju serdecznie zapraszają na coroczne obchody Dnia św. Marcina, które odbędą się 11 listopada (środa).
Impreza rozpocznie się w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju (Konwikt) o godz. 16:00. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą lampionów.
A oto szczegółowy program obchodów:
16:00 - Kościół p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju - przedstawienie opowiadające o św. Marcinie;
16:30 - przemarsz dzieci z Kościoła do biblioteki;

Agata na podium

Miło nam odnotować znakomity występ młodziczki Agaty Binek, rocznik 2002, z UKS Judo ”AHINSA” w sobotnim Pucharze Polski Juniorek młodszych – Memoriale im. Józefa Wiśniewskiego.

Święto Niepodległości

Uroczystość wręczenia "Srebrnych Skrzydeł", Apel Poległych na Cmentarzu Wojennym, msza w intencji Ojczyzny w kościele pw. Piotra i Pawła, a także koncert pieśni maryjnej i patriotycznej w wykonaniu chóru FRESCO - to najważniejsze punkty programu oficjalnych obchodów Święta Niepodległości w Tarnowskich Górach.
W imieniu samorządu powiatowego i miejskiego - serdecznie zapraszamy tarnogórzan do licznego udziału.
Szczegółowy program znajduje się na plakacie, który publikujemy w załączniku.

Wystawa w tarnogórskim muzeum z okazji 600-lecia parafii św. Marcina

Pierwszy kościół w Starych Tarnowicach został zbudowany przed 1400 rokiem. Była to skromna, wiejska fara w stylu gotyckim. Mur był nieotynkowany, wnętrze pokrywał drewniany strop. Początkowo kościół pełnił funkcję filialną parafii św. Mikołaja w Reptach Śląskich. W 1415 roku został podniesiony do godności kościoła parafialnego. Fotokopia odpisu elekcji parafii św. Marcina prezentowana jest na wystawie poświęconej 600-leciu jej istnienia, którą od soboty, 7 listopada, można oglądać w tarnogórskim muzeum.

Promowanie pojednania

W tym roku przypadają dwie ważne rocznice – 25-lecie ustawy o mniejszości niemieckiej i równocześnie ćwierć wieku działalności mniejszości niemieckiej na Śląsku, a także 10-lecie ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym. Z tej okazji koło DFK w Tarnowskich Górach zorganizowało w sobotę 7 listopada, w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, spotkanie z udziałem przedstawicieli mniejszości narodowych mieszkających na Śląsku, na które zaproszono starostę tarnogórskiego Józefa Burdziaka.

Nowelizacja ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

W dniu 9 listopada 2015 r. wejdzie w życie ustawa z dnia 5 sierpnia 2015 r. o zmianie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz ustawy o fundacjach (Dz.U. z 2015 poz. 1339) opublikowana w Dzienniku Ustaw w dniu 9 września br., z wyłączeniem art. 1 pkt. 32 oraz art. 4 ust. 1, które weszły w życie 24 września br.

Ujednolicony tekst ustawy na portalu http://www.pozytek.gov.pl/Ustawa,o,dzialalnosci,pozytku,publicznego,i,o,...

Nowelizacja prawa dotyczącego stowarzyszeń

26 października 2015 r. prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy - Prawo o stowarzyszeniach oraz niektórych innych ustaw

Więcej na portalu www.ngo.pl
http://poradnik.ngo.pl/wiadomosc/1667479.html

Turniej o Puchar Starosty

Sześć drużyn zmierzyło się w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Tarnogórskiego. Oto wyniki:
1. UKS Trójka Tarnowskie Góry.
2. Akademia Piłkarska Silesia Tarnowskie Góry.
3. UKS Unia Strzybnica.
4. Gwarek Tarnowskie Góry.
5. UKS Ruch Radzionków.
6. Silesia Tarnowskie Góry.
W finale drużyna UKS Trójka Tarnowskie Góry pokonała Akademię Piłkarską Silesia Tarnowskie Góry 2 : 0.
Trzy pierwsze drużyny otrzymały z rąk starosty tarnogórskiego Józefa Burdziaka puchary i medale oraz nagrody rzeczowe. Pozostali zawodnicy dostali pamiątkowe medale.

Razem łatwiej - Forum Organizacji Pozarządowych

Pierwsza część Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych zorganizowana pod hasłem „Razem łatwiej” odbyła się w sobotę 17 października w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.

Prezentacja talentów

Już po raz szósty 5 listopada Dom Pomocy Społecznej "Przyjaźń" prowadzony przez powiat tarnogórski zamienił się w wielką estradę organizując Integracyjny Przegląd Twórczości Artystycznej "Promowanie talentów" 2015.

Wystawa prac dyplomowych

Dziś (6 listopada) o godzinie 16.00 w Galerii Sztuki Współczesnej PRZYTYK w Tarnogórskim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy prac dyplomowych absolwentów Liceum Plastycznego, działającego w Zespole Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach.
Uczniowie w ramach dyplomów przygotowali prace z dekorowania wnętrz lub fotografii.Inspirowali się m.in. twórczością Beksińskiego, problemem ludzkich fobii, kubizmem, land artem, tańcem ludowym.
Wstęp na wernisaż jest wolny. Wystawę będzie można oglądać do 27 listopada.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 16-22 listopada 2015r. odbędzie się kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - wydarzenia w ramach, którego przedsiębiorcy, organy administracji publicznej, przedstawiciele organizacji pozarządowych, i środowisk naukowych wspólnie podejmują działania na rzecz promowania i rozwoju przedsiębiorczości w swoich krajach.

Sztuka to kobieta - wernisaż

W imieniu Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim serdecznie zapraszamy na wernisaż przepięknych obrazów Anny Marii Rusinek, który odbędzie się 13 listopada o godz. 18.00 (wstęp wolny).

Renesans szkolnictwa zawodowego

W ostatnim numerze informatora wydawanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach opublikowany został artykuł na temat szkolnictwa zawodowego w powiecie tarnogórskim. Można w nim przeczytać m.in. o porozumieniu zawartym przez Starostwo Powiatowe z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Zawodowego "WOM" w Katowicach o współpracy w zakresie przygotowania strategii rozwoju szkolnictwa zawodowego na lata 2016-2020.
W artykule jest również mowa o szkołach ponadgimnazjalnych obchodzących w tym roku swoje jubileusze oraz o tym, jakie zawody można zdobyć w powiecie tarnogórskim.

Rodzina zastępcza z dwudziestoletnim doświadczeniem

„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie.” - tymi słowami Phila Bosmansa rozpoczyna się tekst podziękowań, które skierował dziś do państwa Elżbiety i Józefa Derlatków z Tarnowskich Gór Andrzej Elwart, członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego.

Nasi jubilaci

Dwaj pracownicy Starostwa Powiatowego - Jan Ochman i Mirosław Frej - świętują dziś (3.11.2015 r.) jubileusze pracy zawodowej. Jan Ochman, podinspektor w Wydziale Inwestycji i Gospodarki Mieniem, obchodzi 40-lecie pracy, a Mirosław Frej, kierowca starostwa, również pracownik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Mieniem, świętuje 30-lecie pracy zawodowej.
Z tej okazji starosta tarnogórski Józef Burdziak wręczył dziś obu jubilatom dyplomy i srebrne tarnogórskie floreny oraz złożył im podziękowania, gratulacje i życzenia sukcesów w dalszej pracy i powodzenia w życiu osobistym.

Warsztaty kreowania wizerunku

W Zespole Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach, w ramach realizacji prac Powiatowej Reprezentacji Młodzieży zorganizowano w ubiegłym tygodniu warsztaty na temat kreowania wizerunku. W warsztatach uczestniczyli uczniowie dziewięciu szkół powiatu tarnogórskiego wraz z opiekunami. Dyrektor ZSA-P Jolanta Plotecka powitała wszystkich uczestników i przedstawiła plan warsztatów. Rozpoczęto od wykładu na temat projektowania logo, wygłoszonego przez dr Katarzynę Kroczek-Wasińską , po którym zaproszono wszystkich uczestników na słodki poczęstunek.


pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen