luty 2016

"Florian" podsumował 2015 rok

Z udziałem starosty tarnogórskiego Józefa Burdziaka i prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Andrzeja Pilota odbyło się w minioną sobotę (27 lutego) walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP "Florian" w Strzybnicy. Po przedstawieniu sprawozdań za 2015 rok nastąpiło ślubowanie nowych druhów, wręczenie odznaczeń zasłużonym strażakom, wybór nowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej oraz delegatów do Zarządu Gminnego OSP.

Nabór przedstawicieli organizacji pozarządowych do komisji konkursowej

Ogłoszenie naboru przedstawicieli organizacji pozarządowych do komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w roku 2016 w dziedzinie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu

Konwent Powiatów w Łodygowicach

W Dworku Góralskim w Łodygowicach odbędzie się 29 lutego kolejne posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego, w którym uczestniczyć będzie starosta tarnogórski Józef Burdziak.
Podczas posiedzenia poseł Kazimierz Matuszny przedstawi starostom aktualne prace sejmowe, a wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed omówi zagadnienia związane z realizacją ustawy o wspieraniu rodziny i systemu pieczy zastępczej, czyli Program 500+ w rodzinach zastępczych.

Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwie

Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowskich Górach wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach organizuje konferencję na temat efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach, w dniu 16 marca 2016 roku, w Kompleksie Zamkowym – Centrum Sztuki i Rzemiosła Dawnego w Tarnowskich Górach.

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż niezabudownej działki położonej w Nakle Śląskim przy ul. Cmentarnej

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza czwarty przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości będącej własnością Powiatu Tarnogórskiego, położonej w Nakle Śląskim przy ul. Cmentarnej, stanowiącej niezabudowaną działkę gruntu nr 337/1 o pow. 1,1339 ha oznaczoną w całości jako PsIV - pastwiska trwałe, zapisaną w księdze wieczystej nr GL1T/00058530/4 Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach.

Cena wywoławcza 500 000,00 zł brutto (VAT zw. na podstawie art. 43 ust. 1 pkt. 9 w związku z art. 2 pkt. 33 ustawy o podatku od towarów i usług).

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Kolejowej i Grodzkiej

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego informuje, iż na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2015r., poz. 1774 z późn. zm.) został wywieszony na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul.

Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego

W dniu 1 marca 2016 r. (wtorek) o godzinie 10.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 (III piętro)rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego.
Porządek obrad znajduje się pod adresem:
http://www.bip.tarnogorski.pl/?catid=2039&parcat=327&t=more&grupa=156cb1...
Projekty uchwał znajdują się pod adresem:
http://www.bip.tarnogorski.pl/?catid=1018&parcat=88&t=menu

Powiatowy konkurs matematyczny SUDOKU

Nauczyciele matematyki i dyrekcja Wieloprofilowego Zespołu Szkół w Tarnowskich Górach zapraszają uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu tarnogórskiego do udziału w Powiatowym Konkursie Matematycznym SUDOKU. Patronat nad konkursem objął starosta tarnogórski Józef Burdziak.

Wystawa "Kobiecość" do obejrzenia w Kałamarzu

Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej z wernisażu wystawy malarstwa Bernadety Nowak pt. "Kobiecość". Film publikujemy od wczoraj na stronie internetowej Starostwa Powiatowego. Wernisaż wystawy odbył się 19 lutego w galerii Kałamarz. Organizatorem był Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego we współpracy z restauracją Kałamarz i Stowarzyszeniem Artystów Śląskich STAŚ.

Sztolnię Czarnego Pstrąga opanują morsy z całej Polski

Ponad 150 miłośników lodowatych kąpieli z całego kraju spróbuje pokonać 600-metrowy odcinek Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach - poinformował nas Grzegorz Rudnicki ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. W imprezie, która odbędzie się 27 lutego, weźmie udział pięć razy więcej uczestników niż w roku ubiegłym. W tym dniu sztolnia będzie nieczynna dla turystów.

Ze Śląska na krańce świata

2 marca o godz. 18.00 w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbędzie się spotkanie z Urszulą Wilczek, kardiologiem z Tarnowskich Gór, której ogromną pasją są podróże. Ulubioną formą zwiedzania świata jest dla Urszuli Wilczek trekking, czyli forma turystyki, uprawiana w trudnych warunkach terenowych i klimatycznych. Lista wycieczek trekkingowych podróżniczki jest imponująca:
2006 – Nepal pod Annapurną na wys 4 500 m, Indie pólnocne/ Varanasi, Delhi, Kaguraho, Armistsar,
2008 – Tajlandia, Laos, Wietnam i Kambodża,

Konferencja o przyszłości Zakładów Chemicznych

14 marca odbędzie się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego przy ul. Karłuszowiec 5 konferencja poświęcona problematyce likwidacji odpadów niebezpiecznych pozostałych po Zakładach Chemicznych.
Do udziału w konferencji i zabrania głosu starosta tarnogórski Józef Burdziak zaprasza m.in. Wojewodę Śląskiego, Prezesów Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry, a także parlamentarzystów i samorządowców z naszego regionu.
Początek konferencji - o godzinie 12.00.

W obronie naszego dziedzictwa

Starosta tarnogórski Józef Burdziak wysłał do wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka pismo, w którym zwraca jego uwagę na fakt, że część terenów, o których komunalizację wystąpił wójt Zbrosławic, jest objęta wnioskiem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej o wpis tarnogórskich podziemi i naziemnych obiektów pogórniczych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Konkurs ofert w dziedzinie ekologii, ochrony zwierząt i dziedzictwa przyrodniczego

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w roku 2016 w dziedzinie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.
Szczegółowe informacje znajdują się w treści uchwały nr 113/433/2016 Zarządu Powiatu w Tarnowskich Górach z dnia 15 lutego 2016 roku w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w roku 2016 w dziedzinie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, która dostępna jest w załączniku.

Kolejne medale AHINSY

Sześciu zawodników UKS Judo AHINSA wystartowało w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Polskiego Związku Ju-jitsu (BBJ) Młodzieży i Kadetów, który odbył się w Mysłowicach 13 lutego. Po stoczeniu trzech trudnych walk I miejsce w zawodach w wadze 52 kg zdobyła Agata Binek. Przeciwniczkami Agaty były: Wiktoria Zarychta ze Szczecina, Natasza Siódmiak z Rybnika i Patrycja Wnęk ze Strzyżowa. Szczególnie ciekawa była walka z Patrycją Wnęk, kiedy po pięknym rzucie na harai–goshi, Aga w parterze dokończyła walkę zakładając dźwignię, po której przeciwniczka się poddała.

Kobiecość w Kałamarzu

Zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa Bernadety Nowak „Kobiecość”. Wernisaż odbędzie się 19 lutego o 17.00, w Galerii Kałamarz przy ul. Górniczej 5 w Tarnowskich Górach. Organizatorem jest Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, we współpracy z Restauracją Kałamarz oraz Stowarzyszeniem Artystów Śląskich „Staś”.

Artysta weterynarz

Zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa Jerzego Borowca „Akwarele”. Wernisaż odbędzie się 20 lutego 2016 r. (sobota) o godz. 19.00 w Klubie 22, przy ul. Czarnohuckiej 22 w Tarnowskich Górach.
Organizatorem wystawy i wernisażu jest Wydział Edukacji, Kultury i Sportu starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, Klub 22 oraz Stowarzyszenie Artystów Śląskich „Staś”.
Jerzy Borowiec to doktor nauk weterynaryjnych, właściciel przychodni weterynaryjnej we Lwówku Śląskim. Maluje przede wszystkim techniką akwareli.

Spotkanie starosty z biznesmenami

Na zaproszenie Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach starosta tarnogórski Józef Burdziak spotkał się w tym miesiącu z przedstawicielami największych firm, prowadzących działalność gospodarczą w powiecie tarnogórskim. W dwugodzinnym spotkaniu, które odbyło się w siedzibie IP-H, swoje oczekiwania i potrzeby przedstawili staroście przedstawiciele CHEMETU, TAGORU, FASERU, REMONDISA, firm VEOLIA Woda i VEOLIA Ciepło oraz firmy O&S.

Otwarty konkurs ofert w dziedzinie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w dziedzinie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania.
Szczegółowe informacje znajdują się w treści uchwały nr 113/434/2016 Zarządu Powiatu Tarnogórskiego z dnia 15 lutego 2016 roku w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w roku 2016 w dziedzinie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania, która dostępna jest w załączniku.

Jak założyć własną firmę?

Mimo coraz większej ilości ułatwień i zmniejszenia formalności związanych z zakładaniem działalności gospodarczej, wciąż istnieją kwestie, które nie do końca są zrozumiałe i mogą spowodować pewne trudności dla przyszłych przedsiębiorców. Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o. jako instytucja promująca przedsiębiorczość i samozatrudnienie, wychodząc naprzeciw potrzebom zaprasza na XXXVII edycję bezpłatnego szkolenia
„Jak założyć własną firmę?”

Cel szkolenia:
Szkolenie ma na celu przybliżenie zagadnień związanych z zakładaniem działalności gospodarczej.

Ogłoszenie o czwartym przetargu pisemnym nieograniczonym na zbycie nieruchomości położonej w Świerklańcu przy ulicy Wiosennej

ZARZĄD POWIATU TARNOGÓRSKIEGO

informuje o przeznaczeniu do sprzedaży, w trybie czwartego przetargu pisemnego nieograniczonego nieruchomości będącej własnością Powiatu Tarnogórskiego położonej w Świerklańcu przy ul. Wiosennej, przy skrzyżowaniu z drogą krajową DK 78 (jednostka ewidencyjna: Świerklaniec, obręb: Świerklaniec, karta mapy 6) stanowiącej niezabudowaną działkę gruntu nr 676/6 o pow. 1,9762 ha oznaczoną w części 0,1490 ha jako Lz, w części 1,7906 ha jako ŁIV, w części 0,0366 ha jako W-ŁIV, zapisaną w księdze wieczystej nr GL1T/00057209/8 Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach.

Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonej do dzierżawy

Na podstawie art. 35 ust. 1 w związku z art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2015 roku, poz. 1774 ze zm.) Starosta Tarnogórski wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonej do dzierżawy. Wykaz obejmuje nieruchomość położoną na terenie gminy Miasteczko Śląskie oznaczoną jako działka nr 1670/1 obręb Żyglin.

Jaka jest polska wieś 2016?

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła VIII edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.
Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.
W ramach konkursu Kapituła oceni prace w dwóch kategoriach:

Święto Służby Więziennej

12 lutego w Areszcie Śledczym w Tarnowskich Górach odbyła się uroczysta odprawa z okazji Święta Służby Więziennej, podczas której władze powiatowe reprezentował starosta tarnogórski Józef Burdziak.
W czasie odprawy zastępca dyrektora Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej ppłk Marek Łebek i dyrektor Aresztu Śledczego ppłk Jan Skawiańczyk wręczyli funkcjonariuszom odznaki resortowe oraz akty nadania wyższych stopni służbowych.

Bezpłatna mammografia na tarnogórskim rynku

Przyjdź i upewnij się czy jesteś zdrowa – pod takim hasłem Centrum Onkologii w Gliwicach organizuje, po raz pierwszy w tym roku, akcję bezpłatnych badań mammograficznych dla tarnogórzanek w wieku 50-69 lat. Badanie będzie można wykonać w mammobusie gliwickiego Centrum Onkologii. Będzie on stał na rynku w Tarnowskich Górach w dniach 16-19 i 22 lutego w godzinach od 10.00 do 17.00 oraz 23-26 i 29 lutego w godzinach od 8.00 do 15.00.

Debata o mapie zagrożeń

Powiatowe konsultacje społeczne na temat tworzonej przez policję krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa odbyły się 11 lutego w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Rusza kwalifikacja wojskowa

Od 7 marca do 15 kwietnia potrwa w powiecie tarnogórskim kwalifikacja wojskowa. Obowiązek stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską obejmie w tym roku około 880 mieszkańców naszego powiatu – przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 1997 roku.

Otwarty konkurs ofert w dziedzinie sportu

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w roku 2016 w dziedzinie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu.
Termin składania ofert upływa w dniu 11 marca 2016 roku.
Szczegółowe informacje m.in. o:
- wysokości środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania;
- zasadach przyznawania dotacji;
- terminach i warunkach realizacji zadania
znajdują się w treści Uchwały Zarządu Powiatu Tarnogórskiego nr 111/428/2016 z dnia 8 lutego 2016 roku.

Ogłoszenie o naborze przedstawicieli organizacji pozarządowych

Ogłoszenie naboru przedstawicieli organizacji pozarządowych do komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w roku 2016 w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego

Zmarła profesor Bożena Hager-Małecka

Nie żyje profesor Bożena Hager-Małecka, jedna z najwybitniejszych śląskich lekarek pediatrów, współtwórczyni Śląskiego Centrum Pediatrii w Zabrzu, Honorowa Obywatelka Tarnowskich Gór, córka patrona Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach Bronisława Hagera. Miała 94 lata.

Konwent Powiatów w Łodygowicach

W Dworku Góralskim w Łodygowicach odbędzie się zaplanowany na 29 lutego (poniedziałek) najbliższy Konwent Powiatów Województwa Śląskiego - zapowiedział przewodniczący Konwentu, starosta bielski Andrzej Płonka.
Oprócz starostów z naszego województwa udział w posiedzeniu Konwentu zapowiedzieli: Stanisław Szwed - wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej; Jan Chrząszcz - I wicewojewoda śląski oraz poseł na Sejm RP Kazimierz Matuszny.

Ogłoszenie o drugim przetargu na sprzedaż działek gruntu położonych w Łubiu przy ul. Długiej

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza drugi przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości będących własnością Powiatu Tarnogórskiego, położonych w Łubiu przy ul. Długiej, dla których w Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach prowadzona jest księga wieczysta nr GL1T/00062869/0, obejmujących:

1.Działkę gruntu nr 428/96 o powierzchni 3 201m2, oznaczoną w części 3 072m2 jako Bp - zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy oraz części 129 m2 jako Bi – inne tereny zabudowane;

Pamięć o obozie w Lasowicach

Pod tablicą upamiętniającą mieszkańców Lasowic, którzy zginęli podczas II wojny światowej, zgromadzili się 8 lutego uczestnicy spotkania z okazji 71. rocznicy likwidacji byłego niemieckiego obozu pracy w Lasowicach. Spotkanie zorganizował tarnogórski oddział Stowarzyszenia Tradycji Ludowego Wojska Polskiego im. gen. Berlinga. Wiązankę kwiatów pod tablicą złożył w imieniu powiatowych władz samorządowych Sławomir Wilk, członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego.

Przekaż 1 procent podatku potrzebującym

Zachęcamy do przekazania 1 procenta podatku jednej z organizacji pożytku publicznego działających na terenie powiatu tarnogórskiego.
Kto może to zrobić?
1 procent podatku mogą przekazać: podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych; podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych; podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.
Jak możesz to zrobić?
Wybierz organizację pożytku publicznego (OPP)
• lista OPP z terenu powiatu tarnogórskiego znajduje się w załączniku;

Pieniądze dla organizacji

Nie tylko Powiat Tarnogórski (o czym informujemy powyżej) ale również Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił otwarte konkursy na realizację zadań publicznych:
- w dziedzinie krajoznawstwa, w tym upowszechniania turystyki w 2016 r.
Terminy składania ofert do 23.02.2016 r.
- konkurs pod nazwą „Profilaktyka chorób układu krążenia”.
Terminy składania ofert do 31 marca 2016 r.
- konkurs pod nazwą: „Profilaktyka cukrzycy”.
Terminy składania ofert do 31 marca 2016 r.

Urodziny "Sokoła"

LKS „Sokół” w Orzechu obchodzi w tym roku 65-lecie działalności. Jubileuszowe obchody odbędą się 6 lutego. Starosta tarnogórski Józef Burdziak wystosował z tej okazji do prezesa klubu Adama Francika list gratulacyjny następującej treści:

”Szanowny Panie Prezesie!
W imieniu własnym i całego Zarządu Powiatu Tarnogórskiego składam na Pana ręce serdeczne gratulacje z okazji 65-lecia działalności Ludowego Klubu Sportowego „Sokół” Orzech.

Roczna narada w Komendzie Powiatowej Policji

Z udziałem starosty tarnogórskiego Józefa Burdziaka odbyła się 3 lutego narada roczna kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Omówiono stan bezpieczeństwa w powiecie tarnogórskim oraz wyniki osiągnięte przez tarnogórskich policjantów w 2015 roku. Jednocześnie określono priorytety w walce z przestępczością na rok bieżący.

Ogłoszenie o przetargu ustnym ograniczonym na wynajem lokalu mieszkalnego położonego w Nakle Śl. przy ul. Parkowej 2/2

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza przetarg ustny ograniczony na wynajem lokalu mieszkalnego położonego w Nakle Śl. przy ul. Parkowej 2/2, stanowiącego własność Powiatu Tarnogórskiego.
Pełna treść ogłoszenia o przetargu - w załączniku.

Ogłoszenie o przetargu ustnym ograniczonym na wynajem lokalu mieszkalnego położonego w Nakle Śl. przy ul. Parkowej 3/4

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza przetarg ustny ograniczony na wynajem lokalu mieszkalnego położonego w Nakle Śl. przy ul. Parkowej 3/4, stanowiącego własność Powiatu Tarnogórskiego.
Pełna treść ogłoszenia o przetargu - w załączniku.

Maszyny, które zmieniły Śląsk

"Wiek pary. Maszyny, które zmieniły świat" - tak zatytułowana jest wystawa, zorganizowana wspólne przez Muzeum w Gliwicach i Muzeum w Tarnowskich Górach, która dostępna będzie dla publiczności od jutra (5 luetgo) do 31 maja w gliwickiej Willi Caro. Jej kuratorami są Anna Kulczyk - historyk z Muzeum w Gliwicach i pracujący w tarnogórskim muzeum Przemysław Rubacha.

10 X 10 X 10

Zapraszamy do śledzenia cyklu 10 wystaw prac 10 artystów uczących w Zespole Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach. Wystawy te zorganizowano z okazji uroczystości obchodów 10-lecia istnienia Liceum Plastycznego.
Najbliższa wystawa odbędzie się już 11 lutego (czwartek) 2016 roku w Pałacu w Rybnej. Serdecznie zapraszamy na wernisaż na godzinę 17.00.
Następna wystawa z tego cyklu rozpocznie się dzień później, czyli 12 lutego (piątek) w Pałacu Młodzieży w Katowicach, w Sali Marmurowej. Zapraszamy na wernisaż na godzinę 18.00.

Powiat aplikuje o pieniądze z Unii

Adaptacja budynku przy ul. Sienkiewicza 16 na potrzeby utworzenia Centrum Usług Społecznych, termomodernizacja budynków czterech szkół ponadgimnazjalnych, remont i wyposażenie warsztatów w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz poprawa jakości edukacji w szkołach i placówkach prowadzących kształcenie zawodowe – to zadania, na których realizację Powiat Tarnogórski zamierza w latach 2016 – 2017 uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Tarnogórskie podziemia już w Paryżu!

Bardzo dobre wieści dotyczące starań o wpis tarnogórskich podziemi i naziemnych obiektów górniczych na Listę światowego dziedzictwa UNESCO przekazał nam Grzegorz Rudnicki ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej: polski rząd złożył właśnie w Paryżu, opracowaną przez Stowarzyszenie, obszerną aplikację dotyczącą wpisu tarnogórskich podziemi i naziemnych obiektów pogórniczych na tę prestiżową listę.

Kobieta ikoną sukcesu

11 lutego rozpoczyna się cykl bezpłatnych szkoleń dla kobiet, które będą realizowane w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Tarnowskich Górach pod nazwą "Kobieta ikoną sukcesu".
To cykl czterech inspirujących, bezpłatnych spotkań, skierowanych do kobiet w każdym wieku. Jeśli chcesz dowiedzieć jak zrealizować swoje pomysły, bądź udoskonalić własne działania nie może Cię zabraknąć.
Zapraszamy na szkolenia, podczas których dowiesz się m.in.: jak kreatywnie myśleć, dysponować budżetem oraz realizować własne wizje.

Spotkania skupione będą wokół czterech tematów które odbędą się w kolejności:

Jubileusz "Jutrzenki"

30 lat swojego istnienia świętowało 30 stycznia Stowarzyszenie Klub Abstynenta "Jutrzenka" w Tarnowskich Górach. Rocznicowe obchody zorganizowano w Tarnogórskim Centrum Kultury. Samorząd powiatowy reprezentowała sekretarz powiatu Aleksandra Król-Skowron, która przekazała członkom i sympatykom klubu list gratulacyjny starosty tarnogórskiego Józefa Burdziaka.
Starosta przekazał klubowiczom gratulacje za wsparcie udzielane osobom uzależnionym i ich rodzinom i życzył im kolejnych lat owocnej działalności.
Klub "Jutrzenka" działa przy ul. Janasa 1a na osiedlu "Przyjaźń" w Tarnowskich Górach.

Otwarty konkurs ofert z zakresu kultury

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w roku 2016 w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Termin składania ofert upływa w dniu 24 lutego 2016 roku.
Szczegółowe informacje m.in. o:
- wysokości środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania;
- zasadach przyznawania dotacji;
- terminach i warunkach realizacji zadania
znajdują się w treści Uchwały Zarządu Powiatu Tarnogórskiego nr 110/417/2016 z dnia 1 lutego 2016 roku.

Pożegnanie komendanta

Podczas uroczystego apelu 1 lutego komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach, starszy brygadier Ryszard Świderski, pożegnał się ze sztandarem jednostki, zdał swoje obowiązki i przeszedł w stan spoczynku. Nastąpiło to w obecności komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach nadbrygadiera Marka Rączki.
Starosta tarnogórski Józef Burdziak powiedział podczas uroczystości:

Starosta na studniówce

Na zaproszenie swoich byłych uczniów starosta tarnogórski Józef Burdziak wziął w piątek 29 stycznia udział w studniówce tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach.
Przed objęciem swojej funkcji w samorządzie powiatowym starosta był nauczycielem tej szkoły i wychowawcą klasy o profilu strażackim, która w tym roku przystąpi do matury.
Zabierając głos w części oficjalnej, starosta powiedział:

- Szanowna Pani Dyrektor, Szanowni Nauczyciele i Rodzice, a przede wszystkim Wy, Drodzy Maturzyści!

Unia Europejska sfinansowała sprzęt dla szpitala

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy im. B.Hagera w dniu 05.03.2009r. złożył wniosek o dofinansowanie projektu pod nazwą „Zakup niezbędnego sprzętu medycznego do poprawy jakości i bezpieczeństwa hospitalizowanych pacjentów Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach”. Finansowanie projektu realizowane jest przez Unię Europejską poprzez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013, Priorytet: IX. Zdrowie i rekreacja, Działanie: 9.1. Infrastruktura lecznictwa zamkniętego.


pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen