maj 2016

Twoja ulubiona opowieść biblijna

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski.
Zwycięzcy konkursu otrzymają tablety, a ich prace zostaną opublikowane w wyjątkowym kalendarzu na rok 2017. Dochód ze sprzedaży publikacji zostanie przekazany na realizację prorodzinnych inicjatyw społecznych.

Aby wziąć udział w artystycznych zmaganiach, należy wykonać pracę plastyczną przedstawiającą ulubioną scenę ze Starego lub Nowego Testamentu.

Montaż wystawy przed czwartkowym wernisażem

W Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim trwa instalacja wystawy "10 x 10 x 10", która zwieńczy cykl dziesięciu wystaw nauczycieli Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach z okazji dziesięciolecia tej szkoły. I oczywiście - swoje prace pokazuje dziesięciu pedagogów.
Wielki Finał w Cekusiu rozpocznie się wernisażem w czwartek 2 czerwca o godz. 17.00. Zapraszamy!

Źródło: CKŚ

Złóż wniosek o stypendium!

Do 10 lipca w kancelarii Starostwa Powiatowego (ul. Karłuszowiec 5, parter, pokój nr 1) przyjmowane będą wnioski o przyznanie stypendium dla uczniów.
Z kolei studenci mogą sie ubiegać o stypendium do 31 sierpnia.

O stypendia starać się mogą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci

Ankieter może zapukać do drzwi

Urząd Statystyczny w Katowicach informuje, że od 1 czerwca w całej Polsce zostanie przeprowadzone badanie ankietowe struktury gospodarstw rolnych do celów statystycznych. W województwie śląskim spośród wszystkich gospodarstw do przeprowadzenie wylosowano 11 tysięcy gospodarstw, w których zostaną przeprowadzone badania pogłowia bydła, owiec, drobiu i produkcji zwierzęcej, a także świń i produkcji żywca wieprzowego.

Pozdrowienia od Aniołów

W sobotę 28 maja w pałacu w Nakle Śląskim odbyły się warsztaty plastyczne dla rodzin pod hasłem „Pozdrowienia od Aniołów”. Impreza jest jedną z dwóch w cyklu „Rodzina w Centrum”, organizowanego przez Centrum Kultury Śląskiej w ramach IX edycji Metropolitalnego Święta Rodziny.

Samorządowcy pokonali przedsiębiorców

W sobotę 28 maja rozegrano VIII edycję meczu towarzyskiego: Przedsiębiorcy kontra Samorządowcy. Areną tego widowiska sportowego był obiekt TS Gwarek w Tarnowskich Górach. Samorządowcy wygrali.

Obowiązki organizatorów, bezpieczeństwo uczestników

Zorganizowanie imprezy – koncertu, festynu, meczu czy zawodów sportowych – zarówno na wolnym powietrzu, jak i w zamkniętym budynku to nie tylko realizacja ciekawego pomysłu. Na organizatorach ciąży wiele obowiązków. O odpowiedzialności organizatorów imprez, nie tylko masowych, oraz o konieczności zapewnienia bezpieczeństwa ich uczestnikom rozmawiano na spotkaniu przedstawicieli samorządów i policji w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach.

Reprezentacja Młodzieży na Podhalu

W ubiegłym tygodniu Powiatowa Reprezentacja Młodzieży wraz z opiekunami spędziła trzy dni na Podhalu, na wycieczce szlakiem Młodej Polski. Uczniowie powiatowych szkół, m.in. Chemika, Gastronomika, Sempołowskiej, Staszica, Mechanika, Kolejówki, Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie, wypoczywali i zwiedzali Podhale pod opieką zespołu opiekunów w składzie: Ewa Mann, Zofia Taborowska, Katarzyna Gąsewicz-Kluba, Jarosław Wesołek. Była to nagroda za całoroczną działalność PRM.

Wspomnienie o Eleonorze Grajczyk

17 maja zmarła Eleonora Grajczyk - współzałożycielka i wieloletnia prezes, a w ostatnim czasie prezes honorowy Tarnogórskiego Hospicjum Królowej Pokoju, współinicjatorka powstania Kamiliańskiego Centrum Medycyny Paliatywnej w Szpitalu św. Kamila w Tarnowskich Górach. Laureatka Nagrody Orła i Róży oraz Nagrody św. Kamila. Emerytowana nauczycielka przedszkolna, a w życiu osobistym żona, matka i babcia.

Życzenia dla samorządowców

27 maja, w rocznicę pierwszych wolnych wyborów do rad gmin i miast, obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. Wszystkim, którzy pracują na rzecz samorządów, starosta tarnogórski Józef Burdziak i przewodniczący Rady Powiatu Adam Chmiel składają życzenia i gratulacje.

Szanowni Państwo

INDUSTRIADA 2016: Przemysłowe legendy w Kopalni Srebra

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach przygotowuje się razem z innymi obiektami poprzemysłowymi województwa śląskiego do największego w Polsce festiwalu zabytków techniki, czyli do Industriady. Impreza odbędzie się 11 czerwca. Tegorocznym motywem, wokół ktorego opracowano bogaty program, będą "Przemysłowe Legendy".

W dniu Industriady Zabytkowa Kopalnia Srebra będzie dostępna w cenie biletów ulgowych. Wędrując po podziemiach turyści spotkają na swojej drodze legendarnego Skarbnika oraz duchy dawnych górników.

Ostatnia wystawa z cyklu 10x10x10

Projektowanie graficzne, grafika projektowa, grafika artystyczna, malarstwo, rysunek, rzeźba, rzeźba ceramiczna, fotografia, film, instalacja, obiekty, aranżacja przestrzeni, projektowanie mody... zapraszamy do Centrum Kultury Śląskiej na kolejną z dziesięciu wystaw prezentujących prace nauczycieli przedmiotów artystycznych w Liceum Plastycznym w Tarnowskich Górach. Cykl wystaw odbywa się od stycznia do czerwca 2016 w związku z obchodami 10-lecia szkoły. 10 artystów uczących w Zespole Szkół Artystyczno-Projektowych prezentuje swoje prace w 10 galeriach sztuki.

Nagrody starosty dla strażaków

24 maja odbyły się obchody Dnia Strażaka i 140-lecia Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie tarnogórskim. Starosta tarnogórski Józef Burdziak znalazł się w gronie osób odznaczonych Krzyżem Świętego Floriana za zasługi dla OSP. Starosta przyznał z kolei nagrody finansowe strażakom z Komendy Powiatowej PSP, obsługującym Powiatowe Stanowisko Kierowania w ramach współpracy z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Zasłużeni dla województwa śląskiego

W sali sesyjnej starostwa, w obecności radnych, odbyła się wczoraj (24 maja) uroczystość wręczenia Złotej i Srebrnej Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Odznaki wręczyła Alicji Kosibie-Lesiak i Erhardowi Reissowi radna wojewódzka Lucyna Ekkert. Gratulacje odznaczonym złożyli starosta Józef Burdziak i przewodniczący Rady Powiatu Adam Chmiel.

„Decydujesz, pomagamy”

Do 7 czerwca mieszkańcy Tarnowskich Gór i Pyskowic oraz klienci sklepów Tesco będą decydować, jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”. W Tarnowskich Górach i Pyskowicach walka toczy się między dwoma autorami najlepszych projektów z tego regionu, jeden z nich otrzyma grant na realizacje swojego pomysłu.

Ogłoszenie o pierwszym przetargu na sprzedaż działki gruntu położonej w Nakle Śląskim przy ul. Powstańców

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza pierwszy przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości będącej własnością Powiatu Tarnogórskiego, położonej w Nakle Śląskim przy ul. Powstańców (jednostka ewidencyjna: Świerklaniec, obręb: Nakło Śląskie, karta mapy: 2), obejmującej niezabudowaną działkę gruntu nr 346/8 o powierzchni 0,1717 ha, oznaczoną w całości jako B – tereny mieszkaniowe, dla której w Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach prowadzona jest księga wieczysta nr GL1T/00058530/4.

Tarnogórskie Forum Oświatowe 2016

Uroczyste podsumowanie XI Tarnogórskiego Forum Oświatowego odbyło się 20 maja w Starostwie Powiatowym. Gości powitał starosta Józef Burdziak. - Forum Oświatowe jak w kalejdoskopie pozwala obserwować różnorodność i osiągnięcia szkół powiatu tarnogórskiego. Jest stymulatorem wielu ciekawych projektów edukacyjnych i okazją do zaprezentowania osiągnięć naszych placówek oświatowych, czyli pracujących w nich nauczycieli oraz zdobywających wiedzę i umiejętności uczniów – powiedział starosta.

Protokół konsultacji projektu uchwały Rady Powiatu Tarnogórskiego

Przedmiotem konsultacji był projekt uchwały Rady Powiatu Tarnogórskiego w sprawie planu sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół specjalnych na obszarze powiatu tarnogórskiego.

Aby wakacje były bezpieczne

Podsumowanie stanu bezpieczeństwa sanitarnego Powiatu Tarnogórskiego w 2015 roku, omówienie stanu przygotowań pod względem bezpieczeństwa miejsc letniego wypoczynku (w tym zbiorników wodnych) oraz przedstawienie związanych z bezpieczeństwem i porządkiem publicznym propozycji do budżetu powiatu na rok 2017 były tematami ostatniego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Komisja spotkała się w Starostwie Powiatowym 18 maja pod przewodnictwem starosty Józefa Burdziaka.

Konkursy na stanowiska dyrektorów szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Tarnogórski

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza konkursy na stanowiska dyrektora: Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. Henryka Jordana w Tarnowskich Górach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach, Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach, Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach. Szczegóły w uchwałach zamieszczonych w załączeniu.

Metropolitalne Święto Rodziny

Sobotni koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza z towarzyszeniem Opera String Quartet w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca zainauguruje IX Metropolitalne Święto Rodziny, na które złożą się dziesiątki imprez w ponad 20 miejscowościach woj. śląskiego. Wśród ich organizatorów są Powiat Tarnogórski i Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, przygotowujące dwudniową imprezę pod nazwą "Rodzina w Centrum".

Reprezentują nas na Podhalu

Powiatowa Reprezentacja Młodzieży Powiatu Tarnogórskiego wraz z opiekunami przesyła pozdrowienia z 3-dniowej wycieczki pt. "Młodopolska Małopolska" po Podhalu. Dziękujemy i czekamy na relację po powrocie!

O co chodzi z tym symulakrum?

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim zaprasza jutro (20 maja) na bardzo ciekawy wykład na temat symulakrum, który wygłosi dr Anna Chromik z Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego.
Pełny tytuł wykładu brzmi "Mapa w skali 1:1 – czyli o co chodzi z tym symulakrum?"

Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego

We wtorek 24 maja o godz. 10.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego przy ul. Karłuszowiec 5 w Tarnowskich Górach (III piętro) rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego.
Szczegółowy porządek obrad znajduje się pod adresem: http://www.bip.tarnogorski.pl/?catid=2039&parcat=327&t=more&grupa=1573b0...
Projekty uchwał opublikowane są pod adresem:
http://www.bip.tarnogorski.pl/?catid=1018&parcat=88&t=more&grupa=1573b04...

Najlepsi mali artyści w powiecie

Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji Powiatowego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży odbyło się w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury im. Henryka Jordana w Tarnowskich Górach. Reprezentująca Starostwo Powiatowe Agnieszka Jochlik odczytała list gratulacyjny starosty Józefa Burdziaka dla laureatów, opiekunów i organizatorów Festiwalu.

Biblioteka i książka w życiu dziecka

Wychowankowie grup wychowawczych oraz uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego prowadzonego przez powiat tarnogórski są autorami prac plastycznych prezentowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach. Wystawa nosi tytuł "Biblioteka i książka w życiu dziecka".

Konwent Powiatów obradował w Zawadach

W Zawadach w powiecie kłobuckim spotkali się starostowie z całego województwa na ostatnim, majowym Konwencie Powiatów Województwa Śląskiego. Powiat tarnogórski reprezentował starosta Józef Burdziak.
Narady robocze organizacji, do której należą w naszym województwie wszystkie samorządy powiatowe, odbywają się kilka razy do roku. Tym razem organizatorem był powiat kłobucki, a starosta kłobucki Henryk Kiepura wraz z przewodniczącym Konwentu - starostą bielskim Andrzejem Płonką - byli gospodarzami spotkania.

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do wynajmu (lokal mieszkalny)

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do wynajmu, obejmujący lokal mieszkalny, położony przy ul. Park 12 w Brynku.
Dokument opublikowany w formacie pdf i stanowi załącznik do niniejszej treści.

Powiatowe święto sportu i zdrowia

Starosta tarnogórski Józef Burdziak i wicestarosta Marian Szukalski wręczyli w sobotę 14 maja puchary, medale i nagrody rzeczowe uczestnikom turnieju młodzieżowych drużyn piłkarskich rocznika 2004 oraz 2007-2008 rozegranego w ramach Powiatowego Dnia Sportu .
W rozgrywkach rocznika 2004 wygrała reprezentacja UKS Ruch Radzionków, drugie miejsce zdobył Gwarek Tarnowskie Góry, trzecie - UKS Sokół Zbrosławice, czwarte - Górnik Bobrowniki.

Ogłoszenie w sprawie konsultacji projektu uchwały Rady Powiatu Tarnogórskiego

Przedmiotem konsultacji jest projekt uchwały Rady Powiatu Tarnogórskiego w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół specjalnych na obszarze powiatu tarnogórskiego

Ogłoszenie o czwartym przetargu na sprzedaż nieruchomości położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Kościelnej 34

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza czwarty przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości, zabudowanej trzema budynkami tworzącymi kompleks szkolny wraz z zapleczem warsztatowym, będącej własnością Powiatu Tarnogórskiego, położonej w Tarnowskich Górach przy ul. Kościelnej 34, obejmującej:
- działkę gruntu nr 215/12 o powierzchni 0,2697 ha, oznaczoną jako Bi – inne tereny zabudowane, zapisaną w księdze wieczystej nr GL1T/00040623/4;

Dzień Strażaka w Zbrosławicach

Festyn połączony z obchodami Dnia Strażaka oraz uroczystym przekazaniem nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN zorganizowała 14 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Zbrosławicach. Samorząd powiatowy reprezentował wicestarosta Marian Szukalski, który złożył druhom i druhnom życzenia i gratulacje.

Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do sprzedaży

Na podstawie art. 35 ust. 1, w związku z art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2015 roku, poz. 1774 ze zm.) Starosta Tarnogórski wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do sprzedaży.

Wykaz obejmuje następujące nieruchomości:
1) działka nr 151/9 obręb Pyrzowice,
2) działki nr 311/14, 529/14 obręb Wojska.

Razem dla gospodarki

Na zaproszenie Tadeusza Donocika, prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, starosta tarnogórski Józef Burdziak uczestniczy w Radzie Samorządowej VI Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, organizowanego pod hasłem "Nauka - Biznes - Samorząd - RAZEM DLA GOSPODARKI".

Tegoroczna, szósta edycja Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbędzie się w dniach 10 – 12 października 2016 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Najsympatyczniejsi maturzyści w województwie!

Gdzie są najsympatyczniejsi maturzyści w województwie śląskim? Oczywiście w powiecie tarnogórskim, a konkretnie - w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie. Klasa IVb - kształcąca się w zawodach technik hotelarstwa i technik górnictwa podziemnego – okazała się niepokonana w II etapie plebiscytu zorganizowanego przez „Dziennik Zachodni” na Najsympatyczniejszą klasę maturalną w województwie śląskim. Maturzyści z Radzionkowa zdobyli sympatię czytelników gazety, kolegów i koleżanek, uzyskując ponad 7200 głosów i przewagę 1000 głosów w stosunku do zdobywcówe II miejsca.

Klasycznie - Artystycznie

12 maja 2016 r. w Tarnogórskim Centrum Kultury odbył się finał II Tarnogórskiego Przeglądu Muzyki Klasycznej dla Dzieci i Młodzieży „Klasycznie – Artystycznie”, którego organizatorami byli: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Pomocna Dłoń" i Tarnogórskie Centrum Kultury.
W trakcie uroczystego finału widzowie mogli zobaczyć występ uczniów z Orzecha. Głównym punktem programu było wyłonienie i nagrodzenie uczestników konkursu, którzy przeszli eliminacje w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Nagroda „Orła i Róży 2016” wręczona!

- Ten piękny pałac jest dziś miejscem szczególnego wydarzenia: uroczystej sesji Rady Powiatu Tarnogórskiego zwołanej w celu wręczenia Nagrody „Orła i Róży” Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Tarnogórskiej – powiedział 11 maja starosta Józef Burdziak, rozpoczynając laudację na cześć laureata tegorocznej nagrody.

Znajdź pieniądze dla fundacji lub stowarzyszenia

Organizacje pozarządowe zainteresowane pozyskiwaniem środków finansowych na swoje projekty związane z prowadzoną działalnością, zachęcamy do odwiedzania portalu organizacji pozarządowych http://fundusze.ngo.pl
Jest to prawdziwa kopalnia wiedzy dla NGO-sów.
Na stronie można zapoznać się z możliwościami finansowania zewnętrznego dla sektora organizacji pozarządowych z różnych źródeł, w tym wojewódzkich, krajowych i zagranicznych.
Informacje są na bieżąco aktualizowane.

„Most Kulturowy”- wymiana ze studentami z USA

Grupa 14 uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu od kwietnia 2016r. uczestniczy w programie „Cultural Bridge” (Most Kulturowy). Polega on na komunikowaniu się ze studentami z Upper Iowa University w Stanach Zjednoczonych poprzez wymianę krótkich filmów zamieszczanych na kanale You Tube. Opiekunem projektu jest Katarzyna Czierpka, która nawiązała współpracę z pomysłodawcą i koordynatorem programu w USA Davidem Stewardem. Uczniowie zamieścili już swój pierwszy film i są w trakcie nagrywania drugiego.

Razem można zrobić więcej

W odpowiedzi na pismo skierowane do starosty tarnogórskiego Józefa Burdziaka przez 58 mieszkańców Wojski, starosta złożył roboczą wizytę w gminie Tworóg, gdzie wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Tarnogórskiego Adamem Chmielem spotkał się z wójtem Eugeniuszem Gwoździem i reprezentującym mieszkańców Wojski Marcinem Ziają.

Jak założyć własną firmę?

Mimo coraz większej ilości ułatwień i zmniejszenia formalności związanych z zakładaniem działalności gospodarczej, wciąż istnieją kwestie, które nie do końca są zrozumiałe i mogą spowodować pewne trudności dla przyszłych przedsiębiorców. Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o. jak instytucja promująca przedsiębiorczość i samozatrudnienie, wychodząc naprzeciw potrzebom zaprasza na 40 edycję bezpłatnego szkolenia „Jak założyć własną firmę?”

Cel szkolenia:
Szkolenie ma na celu przybliżenie zagadnień związanych z zakładaniem działalności gospodarczej.

Korzyści z udziału w szkoleniu:

Dziś wręczenie "Orła i Róży"

W dniu dzisiejszym (11 maja) o godzinie 14.00, podczas uroczystej sesji Rady Powiatu Tarnogórskiego, która odbędzie się w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim nastąpi wręczenie Nagrody "Orła i Róży" dla Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.
Nagrodę "Orła i Róży" przyznała Stowarzyszeniu 26 kwietnia Rada Powiatu Tarnogórskiego, za działalność na rzecz opieki nad zabytkami Ziemi Tarnogórskiej, m.in.: Zabytkowej Kopalni Srebra, Sztolni Czarnego Pstrąga, Skansenu Maszyn Parowych, Dzwonnicy Gwarków, budynku Sedlaczka i Muzeum w Tarnowskich Górach.

Dzień Hutnika

5 maja w Hucie Cynku Miasteczko Śląskie S.A. odbyły się uroczystości związane z tradycyjnym Dniem Hutnika. Rozpoczęły się one mszą świętą w kościele parafialnym w Miasteczku Śląskim, po czym w stronę huty ruszył korowód hutniczy.
Pod figurką świętego Floriana, patrona hutników, złożono kwiaty. W imieniu władz powiatu tarnogórskiego dokonali tego starosta Józef Burdziak, przewodniczący Rady Powiatu Adam Chmiel oraz Ewa Brachaczek – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Sprawozdanie z programu współpracy z organizacjami pozarządowymi

Uchwała nr 124/485/2016 Zarządu Powiatu Tarnogórskiego z dnia 4 kwietnia 2016 roku w sprawie przedłożenia Radzie Powiatu Tarnogórskiego sprawozdania z realizacji rocznego programu współpracy Powiatu Tarnogórskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art.3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2015

Dzień Sportu - Forum Organizacji Pozarządowych

Starosta Tarnogórski oraz Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego zapraszają 14 maja br. do Hali Sportowej w Tarnowskich Górach na Dzień Sportu w ramach IV Forum Organizacji Pozarządowych, który adresowany jest do wszystkich mieszkańców powiatu tarnogórskiego, stowarzyszeń oraz klubów sportowych.

Święto Konstytucji w Tarnowskich Górach

Słowami świętego Jana Pawła II, który nazwał Konstytucję 3 Maja dokumentem profetycznym i opatrznościowym, w którym przemawia dusza narodu i za który nie sposób nie dziękować Bożej Opatrzności rozpoczął swoje wystąpienie podczas tarnogórskich obchodów Święta Konstytucji starosta Józef Burdziak. - Dziś spotykamy się tutaj 25 lat po tym, gdy papież-Polak wypowiedział te słowa. Znamiennym jest fakt, że spotykamy się równo pięć lat po jego beatyfikacji i dwa lata po jego kanonizacji - przypomniał starosta.

W hołdzie poległym harcerzom

Harcerzom poległym i pomordowanym w II wojnie światowej poświęcono tablicę odsłoniętą 2 maja na ścianie kościoła św. Anny w Tarnowskich Górach. Jej fundatorem jest Tadeusz Torbus, przewodniczący tarnogórskiego kręgu Stowarzyszenia Szare Szeregi, a w odsłonięciu tablicy pomagała mu hm. Anna Peterko, komendant Chorągwi Śląskiej ZHP.

Z czterech stron świata

"Z czterech stron świata. Kolekcja Katarzyny i Andrzeja Pilotów" - to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się 29 kwietnia w Muzeum w Tarnowskich Górach. W otwarciu ekspozycji wzięli udział starosta tarnogórski Józef Burdziak i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego Jan Gryc.
Starosta wręczył pani Katarzynie Pilot bukiet kwiatów gratulując jej podróźniczej pasji i zgromadzenia tak imponujących zbiorów pamiątek.

Ogłoszenie o drugim przetargu ustnym ograniczonym na wynajem lokalu mieszkalnego położonego w Nakle Śl. przy ul. Parkowej 3/4, stanowiącego własność Powiatu Tarnogórskiego.

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza drugi przetarg ustny ograniczony na wynajem lokalu mieszkalnego położonego w Nakle Śl. przy ul. Parkowej 3/4, stanowiącego własność Powiatu Tarnogórskiego.
Pełna treść ogłoszenia o przetargu - w załączniku

Protokół z konsultacji

Protokół z konsultacji projektu Strategii Rozwoju Szkolnictwa Zawodowego w Powiecie Tarnogórskim na lata 2016-2020.

Przedmiotem konsultacji był projekt Strategii Rozwoju Szkolnictwa Zawodowego w Powiecie Tarnogórskim na lata 2016-2020.


pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen