sierpień 2017

Turniej o puchar Starosty Tarnogórskiego w boule

Pomimo niesprzyjającej, deszczowej pogody w sobotę 12 sierpnia - 22 zawodników z województwa śląskiego i małopolskiego wzięło udział w turnieju o puchar Starosty Tarnogórskiego w boule. Impreza została zorganizowana na terenie ośrodka "Start" nad zalewem Nakło - Chechło. Gośćmi honorowymi turnieju byli: wicestarosta Stanisław Torbus oraz członek Zarządu Powiatu Adam Baron. Gra w boule (petanka) należy do najliczniej reprezentowanych dyscyplin sportu na świecie – w samej Francji, skąd pochodzi gra, liczba licencjonowanych zawodników wynosi 600 tysięcy.

Żołnierze świętują

Uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego odbył się dziś w koszarach 5 Pułku Chemicznego im. gen. broni Leona Berbeckiego. W obchodach wojskowego święta udział wzięli m.in. starosta Krystyna Kosmala i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego Kazimierz Gwóźdź.

Uwaga, burze z gradem!

W ciągu najbliższych godzin nad województwem śląskim mogą przechodzić burze z deszczem, gradem i porywistym wiatrem, co może powodować gwałtowne wzrosty stanów wody na rzekach - ostrzega dyżurny synoptyk Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.
Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 12.00 do godziny 21.00 10 sierpnia br.

Punkt paszportowy nieczynny

Działający w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach Punkt Paszportowy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w dniu 14 sierpnia br. będzie nieczynny. Jest to spowodowane zarządzeniem Szefa Kancelarii Rady Ministrów z dnia 29 marca 2017 r. w sprawie ustalenia dni wolnych od pracy w 2017 r. dla pracowników urzędów administracji rządowej.

Stypendium Starosty Tarnogórskiego dla studentów

W tym roku nie jak dotychczas do 31 sierpnia lecz do dnia 15 października 2017 r. wnioski o stypendia mogą składać studenci po pierwszym roku nauki, będący mieszkańcami powiatu tarnogórskiego. Średnia ocen studenta za rok poprzedzający ubieganie się o stypendium musi wynosić co najmniej 4,8 oraz musi on szczycić się innymi osiągnięciami (sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub praca w wolontariacie). Stypendium nie może otrzymać osoba, która ukończyła studia.

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów

Miło nam poinformować, że Zarząd Powiatu Tarnogórskiego przyznał stypendia na rok szkolny 2017/2018 najbardziej uzdolnionej młodzieży z powiatu tarnogórskiego, uczęszczającej do szkół ponadgimnazjalnych. Oto imiona i nazwiska tegorocznych stypendystów wraz z informacją o szkołach, do których uczęszczają:

1. Patrycja John - Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych w Tarnowskich Górach
2. Anna Duda - II Liceum Ogólnokształcące im Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach
3. Oliwia Poloczek- II Liceum Ogólnokształcące im Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach

VIII Tarnogórski Integracyjny Rajd Rowerowy Osób Niepełnosprawnych

Zapraszamy na VIII Tarnogórski Integracyjny Rajd Rowerowy Osób Niepełnosprawnych "Zbrosławice-Karchowice 2017" pod honorowym patronatem Starosty Tarnogórskiego Krystyny Kosmali. Rajd rozpocznie się 26 sierpnia o godz. 8.45 na tarnogórskim Rynku. Meta przewidziana jest w Karchowicach, gdzie odbędzie się piknik oraz zwiedzanie Zabytkowej Stacji Wodociągowej "Zawada". Więcej szczegółów na plakacie.

Współpraca z gminami

Kolejne, czwarte już spotkanie Zarządu Powiatu Tarnogórskiego z burmistrzami i wójtami miało miejsce 4 sierpnia w Starostwie Powiatowym. Tym razem szczegółowo omówiono niedawną awarię w Wydziale Geodezji oraz dyskutowano nad szybkim rozwiązaniem tego problemu. Starosta Krystyna Kosmala poinformowała zebranych, że w Starostwie zapadła decyzja o zmianie systemu geodezyjnego.

Józef Broda w Kaletach

Niezapomniane koncerty w kościołach w Miotku, Drutarni i Jędrysku odbyły się w ten weekend w Kaletach w ramach projektu „Jak pachnie Bóg" współfinansowanego przez Powiat Tarnogórski. Wystąpili m.in.: Józef Broda – znany góralski muzyk, multiinstrumentalista i wokalista, harfistki: Dorota Szyszkowska-Janiak i Zofia Janiak, sopranistka Maria Mitrosz oraz kaletański chór Sonata pod dyrekcją Iwony Skop.

Koncerty w ramach cyklu "Jak pachnie Bóg" w Kaletach

Serdecznie zapraszamy do Kalet gdzie w dniach 4-6 sierpnia będą odbywały się koncerty w ramach cyklu "Jak pachnie Bóg". Wystąpi m.in. Józef Broda.

Pierwszy koncert zaplanowano w sobotę, 5 sierpnia, o godz. 19.00 w kościele św. Franciszka w Miotku. Natomiast w niedzielę, 6 sierpnia, o godz. 16.30 artyści wystąpią w kościele św. Józefa w Jędrysku.

Koncerty są współorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach.

Konkurs „Zabytek Poznany”

Serdecznie zachęcamy zarządców i posiadaczy zabytków wpisanych do rejestru zabytków, a także osoby współpracujące z nimi do udziału w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu, pt. „Zabytek Poznany” Generalnego Konserwatora Zabytków na najlepsze projekty edukacyjne o dziedzictwie kulturowym.

Celem konkursu jest promocja działań związanych z upowszechnianiem wiedzy o dziedzictwie kulturowym oraz wzmocnienie świadomości społecznej dotyczącej szeroko pojętej wartości zabytków w ten sposób chcemy nagradzać i promować najlepszą działalność edukacyjną w tym zakresie.

Ogłoszenie w sprawie konsultacji projektu uchwały Rady Powiatu Tarnogórskiego

Przedmiotem konsultacji jest projekt Uchwały Rady Powiatu Tarnogórskiego w sprawie:
pozbawienia kategorii drogi powiatowej odcinka drogi powiatowej nr 3280S.

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do wynajmu, stanowiącej własność Powiatu Tarnogórskiego

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do wynajmu, stanowiącej własność Powiatu Tarnogórskiego, obejmującej część korytarza w budynku położonym w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5, z przeznaczeniem na postawienie automatu samosprzedającego do napojów.

Turniej o puchar Starosty Tarnogórskiego w boule

Zapraszamy serdecznie na turniej o puchar Starosty Tarnogórskiego w boule, który odbędzie się 12 sierpnia o godz. 10.00 na terenie ośrodka "Start" nad zalewem Nakło- Chechło.

Spotkanie Powiatowej Rady Biznesu

Powiatowa Rada Biznesu z udziałem starosty Krystyny Kosmali została reaktywowana i spotkała się na posiedzeniu w Starostwie Powiatowym 1 sierpnia. Na pierwszym posiedzeniu dokonano wyboru przewodniczącego, którym został Mariusz Długajczyk.

Zmiana godzin pracy Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach

Ze względu na upały, w wyniku których temperatura w pomieszczeniach Starostwa znacząco przekracza ustawowe normy, w okresie od dnia 2 sierpnia 2017 r. do dnia 3 sierpnia 2017 r. interesanci będą przyjmowani w godzinach od 7.30 do 14.30.
Kancelaria ogólna będzie przyjmować przesyłki w niezmienionych godzinach tj. od 7.30 do 15.30.

Działający w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach Punkt Paszportowy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego będzie działał bez zmian.

BIP
kolejka
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen