Przebudowa skrzyżowania ulic Opolskiej i Wyspiańskiego

Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Opolskiej i Wyspiańskiego w Tarnowskich Górach. Wykonawcą zadania jest firma Larix. Warta 2 mln 128 tys. zł brutto inwestycja prowadzona będzie w lipcu i sierpniu. W związku z prowadzonymi robotami nastąpi zmiana organizacji ruchu.

Początkowo ruch na ulicy Opolskiej ruch będzie odbywał się wahadłowo i będzie sterowany sygnalizacją świetlną. W drugim etapie prac zostanie zamknięta ulica Wyspiańskiego. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Opatowicką i Gruzełki. Gdy zakończy się budowa kanalizacji w drodze ulicy Wyspiańskiego w rejonie skrzyżowania z Rymera, którą prowadzi Urząd Miejski, wtedy objazdy zostaną poprowadzone ulicą Cebuli. Remont zakłada budowę tzw. inteligentnej sygnalizacji świetlnej, która reagować będzie na ruch odbywający się z poszczególnych kierunków. Zadanie obejmować będzie także budowę prawoskrętu z ulicy Opolskiej w ulicę Wyspiańskiego oraz lewoskrętów z Opolskiej w Wyspiańskiego i na odwrót. Zaplanowano także budowę przejścia dla pieszych wraz z azylem oraz budowę chodników w obrębie skrzyżowania. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo ruchu oraz udrożni przepustowość w rejonie skrzyżowania, ułatwi także m.in. dojazd do Urzędu Skarbowego.