Wypadek drogowy

1. Zadbaj o własne bezpieczeństwo. Nie będziesz mógł pomóc innym, jeśli sam zostaniesz poszkodowanym.
    • zatrzymaj się,
    • zapal światła awaryjne,
    • zaciągnij hamulec ręczny,
    • wyciągnij kluczyki z własnego samochodu.
  2. Zabezpiecz miejsce wypadku.
    • ustaw trójkąty ostrzegawcze (własny lub z pojazdów poszkodowanych), w nocy oświetl miejsce wypadku światłami swojego samochodu.
  3. Zapobiegnij zapaleniu się pojazdu:
    • wyciągnij kluczyki z samochodu poszkodowanego (wrzuć pod siedzenie kierowcy),
    • sprawdź czy nie ma palących się papierosów,
    • odetnij kable od akumulatora.
    • 4. Wezwij służby ratownicze, policję, pogotowie (połączenie z numerami alarmowymi 112, 998, 997, 999 jest bezpłatne, CB-radio kanał 9 dla wszystkich służb na hasło „RATUNEK” pierwszeństwo rozmów na wszystkich kanałach).
  4. Udziel pomocy poszkodowanym.
    PAMIĘTAJ !!! Aby wszystkie czynności wykonywać z rozwagą, bez niepotrzebnych emocji i dodatkowych zniszczeń, do czasu aż przybędą specjalistyczne służby ratownicze. Pamiętaj, że Ty również możesz się znaleźć w podobnej sytuacji.
budzet partycypacyjny