Ładniej, cieplej i bezpieczniej

Wizyta władz powiatu w DPS Przyjaźń.

142 nowe, szczelne, estetyczne plastikowe okna zostały zamontowane w segmencie „C” Domu Pomocy Społecznej „Przyjaźń” w Tarnowskich Górach, prowadzonym przez Powiat Tarnogórski. Jakość wykonanych prac sprawdzili 9 lipca starosta Józef Burdziak, wicestarosta Marian Szukalski, członek zarządu Andrzej Elwart oraz przedstawiciele Wydziału Inwestycji i Gospodarki Mieniem. Po budynku i jego otoczeniu oprowadziła ich Izabela Szeliga, dyrektor DPS „Przyjaźń”.

Inwestycja kosztowała 92 tys. 823,27 złotych.
- Dzięki wymianie stolarki okiennej nie tylko spadną koszty ogrzewania budynku, ale nasi mieszkańcy poruszający się na wózkach będą mieli dodatkową korzyść, ponieważ dzięki likwidacji progów moglą samodzielnie wyjeżdżać z pokoi na balkony – mówiła pani dyrektor.
Prace wykonane w tym roku objęły demontaż 142 starych, zniszczonych drewnianych okien wraz z lastrykowymi parapetami, dostawę i montaż nowych okien i parapetów, montaż nawiewników w salach rehabilitacji, montaż okien antywłamaniowych oraz szyb antywłamaniowych.
Tegoroczne prace były kolejnym etapem prowadzonego już od kilku lat przez Powiat Tarnogórski remontu i modernizacji DPS „Przyjaźń”. W latach ubiegłych wykonano kompleksową wymianę okien w segmencie „B”, remont pokrycia dachowego, oddymianie klatek schodowych wraz z elektrycznym systemem sterowania, instalację oświetlenia ewakuacyjnego i awaryjnego, wymianę drzwi przeciwpożarowych. Zamontowano również trzy nowe windy przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
- Na kolejne lata planujemy termomodernizację i odnowienie elewacji zewnętrznej budynku – zapowiada dyrektor Szeliga.
Dom Pomocy Społecznej „Przyjaźń” przeznaczony jest dla 130 przewlekle chorych mieszkańców. Działa od 1992 roku, a od 1999 roku prowadzi go Powiat Tarnogórski. Usytuowany jest w samym centrum wielotysięcznego osiedla „Przyjaźń”. Lokalizacja ta nie jest przypadkowa, chodzi o to, aby ludzie niepełnosprawni integrowali się z mieszkańcami osiedla. Dom ma charakter otwarty i nie posiada barier architektonicznych.

Wizyta w DPS Przyjaźń
Wicestarosta Marian Szukalski w DPS Przyjaźń.
Starosta Józef Burdziak w DPS Przyjaźń.
Nowe okna w DPS Przyjaźń.
Jedna z trzech nowych wind w DPS Przyjaźń.
Rozmowa o planach remontowych na następne lata.
Pamiątkowe zdjęcie na zakończenie wizyty.

pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen