Zostań przedsiębiorcą – wsparcie osób niepełnosprawnych

W związku z realizacją projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 pt. „Zostań przedsiębiorcą – wsparcie niepełnosprawnych osób z województwa śląskiego” informujemy, że Centrum Diagnostyki i Szkole ń w Nakle Śląskim jeszcze do lutego prowadzi rekrutację osób chętnych do skorzystania z udziału w realizacji tego projektu.

Celem projektu jest udzielenie jego uczestnikom:
- bezpłatnego wsparcia szkoleniowo-doradczego w sprawach związanych z założeniem i prowadzeniem działalności gospodarczej
- jednorazowego wsparcia finansowego na sfinansowanie początkowych wydatków umożliwiających funkcjonowanie nowej firmy do kwoty 22 700 zł
- udzielenie wsparcia pomostowego w formie finansowej (w wysokości do 1320 zł przez 6 miesięcy) oraz doradczej.

Projekt skierowany jest do:
- 48 osób niepełnosprawnych (w tym 29 kobiet i 19 mężczyzn),
- mieszkańców województwa śląskiego,
- do osób, które ukończyły 30 rok życia,
- do osób bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo,
- do osób, które nie prowadziły działalności gospodarczej w okresie ostatnich 12 miesięcy przed przystąpieniem do projektu.
W pierwszej kolejności do projektu przyjmowane są kobiety powracające na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu i zasad naboru dokumentów rekrutacyjnych można zaleźć na stronie internetowej Centrum Diagnostyki i Szkoleń w Nakle Śląskim, pod adresem www.cdisz.pl

na sprzedaz