Życzenia wielkanocne przy świątecznym śniadaniu

Śniadanie Wielkanocne 2017.

- Ponieważ Święta Wielkanocne kojarzą się z nadzieją, życzę Państwu niegasnącej nadziei, nie tylko podczas tych świąt, ale i na co dzień – powiedziała starosta Krystyna Kosmala, składając życzenia uczestnikom uroczystego wielkanocnego śniadania, którzy spotkali się dziś (12 kwietnia) w sali bankietowej Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach.
Tradycyjne śniadanie wielkanocne dla potrzebujących, zorganizowane przez Starostwo Powiatowe, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Caritas Parafii Matki Boskiej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Opatowicach, zgromadziło około stu ubogich mieszkańców powiatu tarnogórskiego. Potrawy pobłogosławił ks. prałat Eugeniusz Bienek, proboszcz parafii Matki Boskiej Miłości i Sprawiedliwości Społecznej. Życzenia świąteczne wszystkim obecnym złożyli, oprócz pani starosty Krystyny Kosmali, towarzyszący jej przedstawiciele samorządu powiatowego: przewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego Adam Chmiel, radny Stanisław Kowolik, członkowie Zarządu Powiatu Adam Baron, Krzysztof Łoziński i Stanisław Wieczorek, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Klaudia Zyśk i były radny Paweł Mrachacz.
Po wspólnym wielkanocnym posiłku, składającym się z tradycyjnych potraw świątecznych, dzieci dostały paczki ze słodyczami.

Śniadanie Wielkanocne 2017.