Miasteczko świętowało rocznicę otrzymania praw miejskich

Starosta Krystyna Kosmala złożyła życzenia samorządowcom i mieszkańcom.

- Z okazji 456. rocznicy nadania praw miejskich Miasteczku Śląskiemu proszę przyjąć wyrazy najwyższego szacunku dla mieszkańców i samorządu lokalnego – powiedziała starosta Krystyna Kosmala na uroczystej sesji Rady Miejskiej w Miasteczku Śląskim, która odbyła się 24 kwietnia. - Wyrażam podziw dla Waszego przywiązania do historycznej tradycji, a jednocześnie dla efektywnych działań, by miasto rozwijało się w sposób zrównoważony, zmieniając swe oblicze – dodała pani starosta, przekazując list gratulacyjny na ręce Józefa Jendrusia, przewodniczącego Rady Miejskiej w Miasteczku Śląskim.
Oprócz starosty Krystyny Kosmali samorząd powiatowy na uroczystej sesji miasteczkowskiego samorządu gminnego reprezentowali członkowie Zarządu Powiatu: Adam Baron, Krzysztof Łoziński i Stanisław Wieczorek, który na początku lat 90. był jednym z inicjatorów odłączenia Miasteczka Śląskiego od Tarnowskich Gór i przywrócenia mu praw miejskich. Po powrocie Miasteczka na administracyjną mapę Polski Stanisław Wieczorek był jego pierwszym burmistrzem.
Podczas uroczystej sesji, po przemówieniach gospodarzy i gości, zostały wręczone nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Otrzymali je: Marek Kaleja, Dariusz Zwardoń, Wojciech Stankiewicz, zespół folklorystyczny Brynica oraz Orkiestra Reprezentacyjna Gminy Miasteczko Śląskie.
Sesja stała się również okazją do podpisania porozumienia o współpracy i partnerstwie pomiędzy gminą Miasteczko Śląskie i gminą Rajcza.

Miasteczko świętowało rocznicę otrzymania praw miejskich

na sprzedaz