Rada ds. Osób Niepełnosprawnych szuka przyjaznych dla nich miejsc

Dwa duże przedsięwzięcia o charakterze społeczno-edukacyjnym i o zasięgu powiatowym zamierza przeprowadzić w tym roku Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Tarnogórskim, we współpracy z gminami, szkołami, przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi. Przygotowania do nich rozpoczęły się na spotkaniu Rady, które odbyło się w Starostwie Powiatowym 10 maja z udziałem wicestarosty Stanisława Torbusa. Pierwsza z zaplanowanych akcji to znakowanie miejsc użyteczności publicznej w powiecie tarnogórskim emblematem „Miejsce przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami”, a druga to zorganizowanie warsztatów promujących godny styl życia osób z niepełnosprawnościami.
Na wczorajszym spotkaniu opracowano wstępnie harmonogram obydwu akcji oraz podzielono zadania pomiędzy członków Rady i pracowników Starostwa Powiatowego. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Tarnogórskim działa w składzie: przewodnicząca Gabriela Kowalska – prezes stowarzyszenia Serdeczni w Tarnowskich Górach, wiceprzewodnicząca Ilona Koptyńska – kierownik stacji Caritas Diecezji Gliwickiej, sekretarz Ilona Samorodny – pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach oraz członkowie: Ewa Brachaczek – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach i Norbert Galla – prezes Polskiego Związku Limfologicznego w Chorzowie.

Rada ds. Osób Niepełnosprawnych szuka przyjaznych dla nich miejsc