Festiwalowa gala w „Jordanie”

Obraz główny

Uroczyste podsumowanie i oficjalne ogłoszenie wyników Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży 2017 odbyło się 10 maja w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury im. Henryka Jordana w Tarnowskich Górach. Dyplomy, nagrody i upominki wręczyli zwycięzcom członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego Adam Baron oraz Jacek Pieczyk - dyrektor PMDK.
Na „jordanowskiej” scenie zaprezentował się tego dnia zdobywca nagrody Grand Prix Festiwalu - zespół wokalny "Szansa" z „Jordana” - zdobywcy pierwszych miejsc: zespół instrumentalny „Odeon”, zespół wokalny „Przed Szansą” oraz zespół taneczny „Dąs” - również reprezentujący Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury im. Henryka Jordana. Publiczność z przyjemnością wysłuchała także piosenki w wykonaniu zespołu wokalnego „Bagatela” ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tarnowskich Górach. Na scenie zaprezentował się też zdobywca III miejsca – zespół taneczny „Gadka Szmatka” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowskich Górach.

A oto szczegółowe informacje o wynikach festiwalu:

Jury w składzie: Stefania Sierpińska – muzyk, pedagog, inicjatorka festiwali muzycznych; Justyna Michalska – instruktor tańca, animator i pomysłodawczyni festiwalu tanecznego ; Jacek Kowalski-Krawczyk – instruktor teatralny, przedstawiciel Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach; po wysłuchaniu 39 zespołów, w tym: 13 muzycznych, 17 tanecznych i 9 teatralnych, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagrodę Grand Prix festiwalu zdobył zespół wokalny „Szansa” z PMDK „Jordan” w Tarnowskich Górach, którego opiekunem jest Małgorzata Zachnik.

W kategorii zespołów muzycznych:

Wiek 6- 12 lat:

I miejsce – zespół wokalny „Bagatela” ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tarnowskich Górach - opiekun Barbara Marek
II miejsce – zespół wokalny „Mała Szansa” z PMDK „Jordan” w Tarnowskich Górach – opiekunki Małgorzata Zachnik i Katarzyna Lisowska
III miejsce – zespół wokalno-taneczny „Groszki” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Miasteczku Śląskim - opiekun Barbara Bentkowska
Wyróżnienie – zespół wokalny „Crescendo” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miasteczku Śląskim - opiekun Barbara Bentkowska

Wiek 13-15 lat:

I miejsce – zespół wokalny „Przed Szansą” z PMDK „Jordan” w Tarnowskich Górach - opiekun Małgorzata Zachnik

Wiek 16-20 lat:

I miejsce – zespół wokalno-instrumentalny Big-Band z PMDK „Jordan” w Tarnowskich Górach - opiekun Grzegorz Waloszczyk
I miejsce – zespół instrumentów dętych „Odeon” z PMDK „Jordan” w Tarnowskich Górach - opiekun Jacek Pieczyk

W kategorii zespołów tanecznych:

Wiek 6-12 lat:

I miejsce – zespół taneczny „Dąs” z PMDK „Jordan” w Tarnowskich Górach - opiekun Małgorzata Zachnik
II miejsce – zespół taneczny „Minionki” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Miasteczku Śląskim - opiekun Alicja Kowaluk
III miejsce – zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowskich Górach - opiekun Anna Pradellok
III miejsce – zespół taneczny „Gadka Szmatka” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowskich Górach - opiekun Julia Sonnenberger
Wyróżnienia:
zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Tarnowskich Górach - opiekun Marta Pasternak
zespół taneczny „Malwiny” z PMDK „Jordan” w Tarnowskich Górach - opiekun Małgorzata Zachnik

Wiek 13-15 lat:

I miejsce – zespół taneczny „Crazy Young” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Miasteczku Śląskim - opiekun Alicja Kowaluk
II miejsce – zespół taneczny z Gimnazjum im. O. Wrodarczyka w Radzionkowie - opiekun Agnieszka Jochlik

Wiek 16-20 lat:

I miejsce – zespół taneczny „Namaste” z Centrum Edukacji Ekonomicznej w Tarnowskich Górach - opiekun Agata Światły
Wyróżnienie: zespół taneczny „Zorba” z Centrum Edukacji Ekonomicznej w Tarnowskich Górach - opiekun Agata Światły

W kategorii zespołów teatralnych:

Wiek 6-12 lat:

I miejsce – zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej nr 9 i MGOK w Woźnikach - opiekunki Gabriela Mankiewicz i Iwona Kolczok
II miejsce – zespół teatralny z PMDK „Jordan” w Tarnowskich Górach - opiekun Barbara Kwas
III miejsce – zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowskich Górach - opiekun Kornelia Tarska
Wyróżnienie: zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Krupskim Młynie - opiekun Sylwia Serafin- Pastyga

Wiek 13-15 lat:

I miejsce – zespół teatralny z Zespołu Szkół Specjalnych w Radzionkowie - opiekun Henryka Frankowska
II miejsce – zespół teatralny TG AKT z PMDK „Jordan” w Tarnowskich Górach - opiekun Barbara Kwas
III miejsce – zespół teatralny z Gimnazjum w Zespole Szkół w Krupskim Młynie - opiekun Sylwia Serafin-Pastyga
Wyróżnienie: zespół teatralny z Filii PMDK w Radzionkowie - opiekun Magdalena Urzędniczok

Festiwalowa gala w „Jordanie”
Festiwalowa gala w „Jordanie”
Festiwalowa gala w „Jordanie”
Festiwalowa gala w „Jordanie”
Festiwalowa gala w „Jordanie”
Festiwalowa gala w „Jordanie”
Festiwalowa gala w „Jordanie”
Festiwalowa gala w „Jordanie”
Festiwalowa gala w „Jordanie”
Festiwalowa gala w „Jordanie”
Festiwalowa gala w „Jordanie”
Festiwalowa gala w „Jordanie”
budzet partycypacyjny
kolejka

BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen