IV Europejski Rajd Rowerowy „Europa wzrasta razem”

Wczoraj (15 maja) z miejscowości Erlangen w Niemczech wyruszył IV Europejski Rajd Rowerowy, organizowany wspólnie przez powiat tarnogórski, powiat Erlangen-Hoechstadt oraz Towarzystwo Przyjaźni Erlangen-Hoechstadt – Tarnowskie Góry. Tegoroczna edycja rajdu odbywa się pod hasłem „Europa wzrasta razem”. Patronat nad nim sprawują starosta tarnogórski Krystyna Kosmala oraz starosta Erlangen-Hoechstadt Alexander Tritthart. Trasa wiodąca z Erlangen do Tarnowskich Gór przez Brno i Racibórz liczy około tysiąca kilometrów.
Ostatniego dnia rajdu, 23 maja w godzinach porannych, w Raciborzu do niemieckich rowerzystów dołączy reprezentacja powiatu tarnogórskiego w składzie: przewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego Adam Chmiel, członek Zarządu Powiatu Stanisław Wieczorek oraz trzy cyklistki ze Starostwa Powiatowego: Agnieszka Brzuska, Agnieszka Jochlik i Angelika Warda.
Tego dnia około godziny 15.00 polsko-niemiecka ekipa rowerzystów wjedzie na tarnogórski rynek, gdzie usytuowana będzie meta rajdu.
Zapraszamy mieszkańców powiatu, aby wraz z nami przywitali uczestników IV Europejskiego Rajdu Rowerowego i wysłuchali koncertu znakomitego tarnogórskiego zespołu Silesian Brass Quartet.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszego dnia rajdu. Jego przebieg można śledzić na bieżąco na facebooku, pod adresem https://www.facebook.com/EUMAI2017/

IV Europejski Rajd Rowerowy „Europa wzrasta razem”