Koreańska fabryka w Strzybnicy

Fabrykę produkującą podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego otworzyła dziś (17 maja) w Tarnowskich Górach koreańska spółka Kwang Duck. W uroczystym otwarciu zakładu, na zaproszenie burmistrza Tarnowskich Gór Arkadiusza Czecha, uczestniczyła Krystyna Kosmala, starosta tarnogórski, a wcześniej pełnomocnik burmistrza ds. majątkowych. - Przedstawiciele firmy zgłosili się do Urzędu Miejskiego w czerwcu 2015 roku. Pomogliśmy inwestorowi w poznaniu polskich uwarunkowań prawnych i technicznych, a przede wszystkich zachęciliśmy go, jak widać ze znakomitym skutkiem, do zainwestowania w naszym mieście – mówi starosta Krystyna Kosmala.
Fabryka mieści się w Strzybnicy, gdzie spółka we wrześniu 2015 r. kupiła półtorahektarowy teren wraz za halą produkcyjną po „Chemecie” o powierzchni 4300 mkw.
Kwang Duck Poland sp. z o.o. produkuje precyzyjne, skomplikowane elementy dla przemysłu samochodowego: osłony przegubu, osłony drążka przekładni kierowniczej, osłony przeciwkurzowe oraz inne produkty wykonane metodą wtrysku dedykowane dla przemysłu motoryzacyjnego. To działalność w pełni ekologiczna, nie zagrażająca środowisku naturalnemu.
O wyborze lokalizacji zdecydowała bliskość do kontrahentów oraz miejska promocja terenów inwestycyjnych i zaoferowane przez gminę częściowe zwolnienie z podatku od nieruchomości.
- Zwiększenie potencjału inwestycyjnego gminy to obecnie najbardziej priorytetowe zadanie, jakie postawiliśmy przed sobą. Uzbrojenie terenów poprzemysłowych oraz zakup terenów pod cele inwestycyjne to kluczowa kwestia dla Tarnowskich Gór. Chcemy wygenerować około 60 hektarów w kilku lokalizacjach, gdzie za pomocą środków europejskich oferowalibyśmy na obszarach między zakładami, które przeżywają swoje trudności, nowe tereny do zainwestowania. Będzie można dzięki temu w mieście ulokować kilkanaście małych i średnich przedsiębiorstw, które stworzą nowe miejsca pracy - mówi burmistrz Arkadiusz Czech.
Koreańczycy zatrudniają obecnie 50 osób, a do końca roku liczba pracowników zwiększy się dwukrotnie.

(źródło: UM Tarnowskie Góry)

Koreańska fabryka w Strzybnicy