W niedzielę trzymamy kciuki na rynku Tarnowskich Gór!

W niedzielę 9 lipca, podczas trwającej w Krakowie 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, jego członkowie zdecydują w głosowaniu, czy "Kopalnie ołowiu, srebra, cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach" znajdą się na prestiżowej Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Tego dnia na tarnogórskim rynku mieszkańcy miasta i goście będą mogli zobaczyć transmisję online z posiedzenia Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. W oczekiwaniu na werdykt na tarnogórskim rynku od godziny 10 do 18 każdy znajdzie coś dla siebie. Zabawy multimedialne, łowienie pstrągów, płukanie srebra, industrialny plac zabaw oraz spacery po mieście śladami górniczej historii to atrakcje, jakie czekają na tarnogórzan i przybyłych gości, już od godziny 10.00.
Zapraszamy do wspólnego trzymania kciuków za nasze podziemne i naziemne skarby!