Nowy rok szkolny rozpoczęty

1249 uczniów rozpoczęło 4 września naukę w 38 oddziałach klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych powiatu tarnogórskiego. Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbyła się w Zespole Szkół Chemiczno - Medycznych i Ogólnokształcących im. M. Skłodowskiej-Curie. Obchody rozpoczęła msza św. w kościele pw. Matki Boskiej Królowej Pokoju oraz uroczysty przemarsz ulicami miasta.

Inauguracja nowego roku szkolnego była okazją do podziękowań i gratulacji. W związku z przejściem na emeryturę, podziękowanie za dotychczasową pracę otrzymała Elżbieta Kanas-Kiczka - dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowskich Górach. Zarząd Powiatu Tarnogórskiego powierzył stanowisko dyrektora Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Barbarze Leszczyńskiej. Gratulacje otrzymali dyrektorzy, którzy kontynuować będą pełnienie swych funkcji - Kazimierz Sporoń (II Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica), Joanna Stomska (Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej ) i Józef Caus (Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych).

Siedmiu nauczycieli odebrało z rąk starosty Krystyny Kosmali akty nadania tytułu nauczyciela mianowanego. Są to: Marta Wacławik (Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy), Marta Serafin – Czaja (Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna), Katarzyna Pieprzyca (Zespół Szkół Techniczno – Usługowych), Aleksandra Lesińska (Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich) Anna Gajda – Jong (Zespół Szkół Specjalnych), Sylwia Kulczyńska (Zespół Szkół Specjalnych), Anna Golek (Zespół Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących).

23 uczniów otrzymało Stypendia Powiatu Tarnogórskiego za bardzo dobre wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia sportowe, kulturalne lub zaangażowanie społeczne. Tegorocznymi stypendystami są: Patrycja John, Anna Duda, Oliwia Poloczek, Aleksy Walczak, Jacquelyn Surowiec, Katarzyna Warda, Magdalena Ciongwa, Roksana Wosz , Urszula Gołkowska, Michał Lech, Filip Szeląg, Maja Kuder, Zuzanna Brodziak, Magdalena Krawczyńska, Beniamin Pająk, Wiktoria Kutela, Małgorzata Madej, Eryk Franke, Dominika Woszek, Aleksandra Borowik, Oliwia Szczecina, Karolina Gonet, Izabela Słota.

Podczas uroczystości władze samorządowe reprezentowali: starosta Krystyna Kosmala, wicestarosta Stanisław Torbus, członkowie Zarządu Powiatu Adam Baron i Krzysztof Łoziński oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Elżbieta Susek. Wśród zaproszonych gości znaleźli się poseł Barbara Dziuk i Andrzej Pilot - Prezes Zarządu WFOŚiGW w Katowicach.

Nowy rok szkolny rozpoczęty