„Gaudeamus Igitur” dojrzałych studentów

Uroczyste „Gaudeamus Igitur” rozbrzmiało wczoraj w murach kompleksu zamkowego w Starych Tarnowicach, gdzie Tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował jedenasty już rok akademicki. Najlepsze życzenia dla wszystkich studentów na ręce prezes stowarzyszenia – Magdaleny Latacz złożył wicestarosta Stanisław Torbus, a także władze miasta, parlamentarzyści, radni oraz liczni sympatycy. Pierwszy wykład poświęcony historii parafii ewangelickiej w Tarnowskich Górach wygłosili wspólnie proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Tarnowskich Górach - ks. Sebastian Mendrok, kustosz tarnogórskiego Muzeum - Krzysztof Gwóźdź i historyk Marek Panuś.

Działający od 2007 roku Uniwersytet III Wieku jest najdynamiczniej rozwijającym się stowarzyszeniem w naszym powiecie. W tym roku do stowarzyszenia UTW dołączyło kolejne 70 osób. W zajęciach i wykładach uniwersytetu udział bierze już łącznie około 500 studentów. Oprócz wykładów i prelekcji tarnogórski UTW prowadzi seminaria, organizuje wystawy, koncerty, zawody sportowe oraz wycieczki turystyczne.

„Gaudeamus Igitur” dojrzałych studentów
budzet partycypacyjny