Tytuł projektu nr 6: „Bezpieczniej na drodze” – budowa chodnika w ciągu ulicy Głównej – droga powiatowa nr 3203S

Lokalizacja projektu: sołectwo Zendek, gmina Ożarowice

Koszt szacunkowy projektu: 247 000zł

Opis projektu: Budowa chodnika o długości 540 m w ciągu ulicy Głównej – od posesji nr 76 do nr 45. Na trasie znajduje się niebezpieczny ostry zakręt, ograniczona jest widoczność, nie ma bezpiecznego przejścia dla pieszych. Na ulicy Głównej odbywa się również ruch tranzytowy samochodów ciężarowych, a także wywóz drewna z pobliskich lasów, co szczególnie stwarza niebezpieczeństwo dla pieszych. Przy posesji nr 72 ma być usytuowana wiata przystanku, jednak nie można jej ustawić z powodu braku miejsca i utwardzanego terenu. By ruch odbywał się całkowicie bezpiecznie należałoby wybudować ok. 4 km chodnika, jednak ze względów finansowych nie jest to możliwe. Celem jest poprawa bezpieczeństwa zwłaszcza ruchu pieszego, a projekt będzie służył wszystkim mieszkańcom.

budzet partycypacyjny