Tytuł projektu nr 4: Bezpieczna Starotarnowicka, a może i dalej, budowa chodnika w Tarnowskich Górach

Lokalizacja projektu: miasto Tarnowskie Góry

Koszt szacunkowy projektu: 250 000 zł

Opis projektu: Budowa chodnika na całej długości ul. Starotarnowickiej w Tarnowskich Górach. Ulica ta stanowi główny trakt komunikacyjny ze strony Rybna/Strzybnica w stronę Starych Tarnowic. Zgłaszający uwzględnił również przedłużenie odcinka wykonywanych prac w zależności od środków finansowych - budowa chodnika wraz z oświetleniem ulicznym od skrzyżowania ul. Sielanka-Starotarnowicka-Opatowicka wzdłuż ul. Janasa do posesji nr 33. Ruch samochodowy w porównaniu z okresem sprzed budowy nawierzchni asfaltowej wzrósł wielokrotnie. Ul. Starotarnowicka nie posiada chodnika, ani nawet wydzielonej części pobocza, stąd ruch pieszych oraz ruch rekreacyjny (biegi, nordic walking) odbywa się po nawierzchni asfaltowej. Taka sytuacja stwarza potencjalne niebezpieczeństwa dla ruchu pieszego, szczególnie, że wielu kierowców nie stosuje się do obowiązującego ograniczenia prędkości. Budowa chodnika radykalnie poprawi bezpieczeństwo. Realizacja projektu będzie służyła mieszkańcom powiatu tarnogórskiego, dzielnicom Opatowice i Stare Tarnowice (przede wszystkim os. Sielanka).

budzet partycypacyjny