Budowa oświetlenia parkowego w Nakle Śląskim

Tytuł projektu nr 8: Budowa oświetlenia parkowego w Nakle Śląskim
Lokalizacja projektu: gmina Świerklaniec
Koszt szacunkowy projektu: 250 000zł
Opis projektu: Budowa oświetlenia parkowego w parku w Nakle Śląskim, w części administrowanej przez Centrum Kultury Śląskiej. Oświetlenie wykonane ma być oprawami parkowymi, stylowymi, aby dopasować je do zabytkowego parku wpisanego do rejestru zabytków. Niepowtarzalna atmosfera, którą tworzą budynek pałacu oraz park doceniana jest przez coraz większe grono osób. Obecnie funkcjonujące oświetlenie parkowe to stare, wysokie, betonowe słupy na których zamontowano, w sposób prowizoryczny, lampy LED. Zbyt duże odległości pomiędzy slupami i ich lokalizacja powodują, że zdecydowana większość parku tonie w ciemnościach. Realizacja poprawi bezpieczeństwo osób korzystających z parku i umożliwi aktywność po zmroku.

budzet partycypacyjny