X Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

X Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej odbył się 9 listopada w Tarnogórskim Centrum Kultury. Uroczystość organizowana cyklicznie przez Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. K. Goduli w jubileuszowym roku istnienia miała wymiar szczególny, ponieważ została objęta honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Ministra Obrony Narodowej. Konkurs rozgrywany w dwóch kategoriach – prezentacje klas Ekonomika oraz konkurs dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych miał niepowtarzalną rangę także poprzez obecność wyjątkowych gości zaproszonych do jury, wśród których byli Dyrektor Opery Śląskiej, Pan Łukasz Goik, major Wojska Polskiego Krzysztof Tomaszewski, prezenterka Radia Piekary, Pani Grażyna Michella, tarnogórska wokalistka, Pani Beata Michalska oraz nauczyciele Ekonomika, Pani Teresa Sekuła oraz Pani Barbara Kaczmarek. Poza prezentacjami konkursowymi uroczystość uświetniły program poetycko-muzyczny zaprezentowany przez młodzież CEEH-u oraz pokazy wojsk chemicznych stacjonujących w Tarnowskich Górach. Konkurs Pieśni Patriotycznej był doskonałą formą promocji szkoły, ale nade wszystko lekcją patriotyzmu, w którą zaangażowała się cała społeczność szkolna.

(fot. Katarzyna Mróz)

X Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej