I Jesienna Olimpiada Sportowa Szkół Specjalnych

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach zorganizował wielkie sportowe święto osób niepełnosprawnych - I Jesienną Olimpiadę Sportową Szkół Specjalnych, w której udział wzięło 6 drużyn z 6 miast: Tarnowskich Gór, Radzionkowa, Chorzowa, Bytomia, Piekar Śląskich i Nakła Śląskiego. Impreza odbyła się 23 listopada w Hali Sportowej w Tarnowskich Górach.

Wszyscy zawodnicy wzięli udział w każdej konkurencji indywidualnie, a wyniki poszczególnych zawodników zostały zsumowane – do klasyfikacji drużynowej. W klasyfikacji generalnej została wyłoniona drużyna z najlepszymi wynikami sportowymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a każda drużyna nagrody rzeczowe.

Konkurencje sprawnościowe:
– rzut przodem piłką lekarską na odległość
– wyścig piłek
– sprawnościowy tor przeszkód
– skok z miejsca
– sztafeta biegowa („sztafeta gwiaździsta”).

Zwycięstwo wywalczyła drużyna z SOSW w Tarnowskich Górach, drugie miejsce zajęła szkoła z Radzionkowa, a trzecie szkoła z Chorzowa.
Serdecznie gratulujemy!!!

Rangę Olimpiady swoją obecnością podnieśli wicestarosta Stanisław Torbus i członek Zarządu Powiatu Adam Baron. Istotnym celem olimpiady była integracja młodych ludzi wywodzących się z różnych środowisk oraz wskazanie wartości płynących z udziału w szeroko rozumianej rywalizacji sportowej. Udział w I Jesiennej Olimpiadzie Sportowej przyczynił się do propagowania zdrowego stylu życia, kształtowania postaw prospołecznych i prozdrowotnych.

Impreza była organizowana przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomocna Dłoń”, a finansowana przez Powiat Tarnogórski.

(Tekst i zdjęcia: SOSW)

I Jesienna Olimpiada Sportowa Szkół Specjalnych