Uroczyste pożegnanie komendantów

Wczoraj, 27 lutego w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbyła się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego, podczas której uroczyście pożegnano odchodzących na emeryturę: inspektora Tadeusza Stuchlika - Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach oraz starszego brygadiera Sławomira Raka - Zastępcę Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach.

Tadeusz Stuchlik pełnił służbę w policji od 1994 r. W roku 2014 został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach, a w kwietniu następnego roku komendantem tej samej jednostki. W podziękowaniu starosta Krystyna Kosmala i przewodniczący Rady Powiatu Adam Chmiel napisali m.in.: Pańska postawa i sposób pełnienia powierzonych funkcji na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach stanowi wzór rzetelności i pracowitości do naśladowania dla przyszłych kadr policyjnych. Życzymy wiele zdrowia, radości i spokoju oraz wszystkiego co najlepsze na dalsze lata życia.

Sławomir Rak rozpoczął służbę w PSP w 1984 roku. Najpierw pracował w straży pożarnej w Zabrzu. Od 2011 roku pełni funkcje Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Tarnowskich Górach. W imieniu mieszkańców Powiatu Tarnogórskiego składamy na Pana ręce serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za lata niełatwej i niezwykle odpowiedzialnej społecznie służby. Jesteśmy pełni podziwu i wdzięczności za Pana wieloletnią, ciężką pracę, poświęcenie oraz codzienną gotowość do niesienia pomocy - napisali w podziękowaniu starosta i przewodniczący Rady.

W czasie sesji gratulacje z okazji zdobycia Złotego Lauru Umiejętności i Kompetencji odebrał także wójt Krupskiego Młyna Jan Murowski.

Uroczyste pożegnanie komendantów
Wybory samorzadowe