Podziękowania z Tucholi

We wtorek do Tarnowskich Gór przyjechała delegacja z partnerskiego Powiatu Tucholskiego. Podczas sesji Rady Powiatu w Centrum Kultury Śląskiej Starosta Tucholski Michał Mróz i wicestarosta Zenon Poturalski podziękowali za pomoc materialną w wysokości 50 000 zł, jaką udzielił tucholanom Powiat Tarnogórski.

Kwota 50 000 zł wystarczyła na zakup 104 ton masy asfaltowej, niezbędnej do odbudowy tucholskich dróg.

- Bardzo wysoko oceniam pomoc, jaką otrzymaliśmy od Powiatu Tarnogórskiego - mówi Michał Mróz - Gorące podziękowania dla wszystkich, którzy do tego przyłożyli rękę. Szczególne podziękowania dla Zarządu i Rady Powiatu.

Powiat Tucholski został dotknięty klęską żywiołową – w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 roku. Wówczas nad powiatem przeszła trąba powietrzna. Nawałnica doprowadziła do ogromnych zniszczeń w infrastrukturze komunalnej, w tym drogowej. W Tucholi nawałnica spowodowała uszkodzenia m.in. cmentarza oraz tucholskiego „rynku”. Wiatr wyrwał drzewa z korzeniami i kawałkami asfaltu, zrywał dachy, przewracał słupy energetyczne – mówił starosta Mróz – Ponad 100 km dróg powiatowych uległo zniszczeniu, dlatego jeszcze raz, w imieniu mieszkańców powiatu tucholskiego, chciałbym serdecznie podziękować.

Starosta Michał Mróz i wicestarosta Zenon Poturalski, wyrażając swoją wdzięczność przekazali na ręce starosty Krystyny Kosmali figurkę anioła, wyrzeźbionego z powalonego przez wichurę drzewa. - Bardzo się cieszę, że mogliśmy w taki sposób pomóc naszemu partnerskiemu powiatowi. Wierzę, że anioł który od was dostaliśmy, będzie nas chronił – mówiła starosta.

Podziękowania z Tucholi
Wybory samorzadowe