Oddali hołd polskim jeńcom wojennym

5 marca złożeniem wiązanek kwiatów pod tablicą katyńską na murze kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła upamiętniono 78 rocznicę podpisania w Moskwie dekretu przesądzającego losy ponad 25 tysięcy Polaków osadzonych w sowieckich więzieniach i obozach jenieckich. Tego dnia Biuro Polityczne KC KCPR podjęło uchwałę o rozstrzelaniu polskich jeńców wojennych przebywających w sowieckich obozach.

Spotkanie jak co roku zorganizowane zostało przez Zarząd Stowarzyszenia Rodziny Katyńskie w Tarnowskich Górach. W obchodach udział wzięli również przedstawiciele policji, wojska, służby więziennej, władze powiatu i miasta i młodzież szkolna.

Kolejne części uroczystości odbyły się w Areszcie Śledczym i pod Komendą Powiatową Policji w Tarnowskich Górach, gdzie także znajdują się tablice upamiętniające pomordowanych jeńców polskich, funkcjonariuszy przedwojennej Straży Więziennej i policjantów województwa śląskiego pochodzących z ziemi tarnogórskiej. Pod tablicami ku czci pomordowanych jeńców złożyli m.in. starosta Krystyna Kosmala, wicestarosta Stanisław Torbus, członkowie Zarządu Powiatu Krzysztof Łoziński i Adam Baron, a także radny Powiatu Tarnogórskiego Stanisław Kowolik.

Oddali hołd polskim jeńcom wojennym
Wybory samorzadowe