Od dziś matury

906 tegorocznych absolwentów liceów i techników z 11 szkół powiatu tarnogórskiego przystąpi dziś do matury Na początek czeka ich obowiązkowy egzamin pisemny z języka polskiego.

Tarnogórscy uczniowie obowiązkowo muszą zdać trzy egzaminy na poziomie podstawowym: język polski, matematykę i język obcy nowożytny Dodatkowo każdy maturzysta musi podejść do wybranego przez siebie pisemnego egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Maturzyści muszą także zdać dwa egzaminy ustne - z języka polskiego i języka obcego. Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy połamania piór i jak najlepszych wyników oraz dostania się na wymarzone kierunki studiów – mówi Adam Baron członek Zarządu Powiatu.

Sesja egzaminów pisemnych i ustnych potrwa od 4 do 26 maja.

Wybory samorzadowe
budzet partycypacyjny