Informator o szkołach ponadgimnazjalnych

Nabór

Gimnazjalisto! Poszukujesz informacji o zawodach? Zastanawiasz się nad wyborem szkoły ponadgimnazjalnej? Myślisz nad liceum ogólnokształcącym, ale nie wiesz jaki profil wybrać? Jesteś ciekawy jak wygląda praca w danym zawodzie? A może interesują Cię zupełnie nietypowe, rzadko spotykane zawody?

Jeśli tak, to zachęcamy do zapoznania się z treścią informatora o szkołach ponadgimnazjalnych powiatu tarnogórskiego. Opracował go Powiatowy Urząd Pracy na podstawie informacji ze szkół.

Publikacja zawiera aktualną ofertę edukacyjną poszczególnych placówek oświatowych w powiecie (m.in. programy i plany nauczania, zasady odbywania praktyk zawodowych, bazę dydaktyczną, możliwość uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych, itp.) oraz sytuację na lokalnym rynku pracy w odniesieniu do zapotrzebowania pracowników - napisała starosta Krystyna Kosmala - Tarnogórskie szkoły przygotowały szeroką ofertę edukacyjną, m.in. we współpracy z przedsiębiorcami z naszego powiatu, a w szkołach branżowych powstały klasy wielozawodowe. Działania te sprzyjają kształceniu wykwalifikowanej kadry dla lokalnego rynku pracy.

Informator zawiera także dane o zasadach prowadzenia rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych oraz charakterystykę zawodów, które są kształcone w szkołach powiatowych. Trzecią część stanowi wykaz zakładów zrzeszonych w tarnogórskim Wolnym Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców.

W wersji elektronicznej plik publikujemy w załączniku. Został on także opublikowany na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach, pod adresem: http://www.pup-tg.pl/formy_aktywizacji/aktualnosci_komunikaty_ogloszenia...

PUPTG.pdf38.26 MB
budzet partycypacyjny