Centrum Usług Społecznych w audycji "W partnerstwie siła"

Zapraszamy do obejrzenia I odcinka programu "W partnerstwie siła", w którym m.in. przedstawiono projekt pn. „Adaptacja budynku przy ul. Sienkiewicza 16 w Tarnowskich Górach na potrzeby utworzenia Centrum Usług Społecznych”. Audycja została zrealizowana przez TVP Katowice na zlecenie Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego.

Na adaptację budynku Powiat Tarnogórski otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014 – 2020. Całkowite koszty inwestycji to 3 985 172,85 zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 1 924 838,49 zł. Pozostałe środki w wysokości 2 060 334, 36 zł pochodzą z budżetu Powiatu.

Centrum Usług Społecznych w Tarnowskich Górach będzie obejmowało: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną (która zostanie przeniesiona z obecnej siedziby przy ul. Sienkiewicza 8), a także Powiatowy Zespół Orzekania o Niepełnosprawności.

Uroczyste otwarcie Centrum planowane jest na początek lipca 2018 roku.

Film można oglądać TUTAJ