Powiat Erlangen-Höchstadt ma nowa siedzibę

Otwarty budynek, w którym wszystkie drogi poprowadzone są w naturalny sposób, do centralnego holu wejściowego z wielopiętrowym atrium, co powinno promować komunikację. Taką wizję miał architekt Andreas Marth, projektant nowej siedziby Powiatu Erlangen-Höchstadt. 6 lipca, w uroczystym otwarciu imponującego budynku naszego partnerskiego powiatu uczestniczyli starosta Krystyna Kosmala i wicestarosta Stanisław Torbus. Nowa siedziba wybudowana została zgodnie z harmonogramem i kosztowała 39,24 mln euro. W sumie pracuje w niej 370 urzędników.

Podczas partnerskiej wizyty starosta Kosmala i wicestarosta Torbus mieli okazję porozmawiać ze starostą Alexanderem Tritthartem o kierunkach dalszej współpracy, nowych celach i wyzwaniach oraz o wspólnej inicjatywie utworzenia Centrum Dialogu w dawnym Domu Przedpogrzebowym przy cmentarzu żydowskim w Tarnowskich Górach.

Powiat Erlangen-Höchstadt ma nowa siedzibę
Wybory samorzadowe