Centrum Rehabilitacji w Reptach otrzymało dofinansowanie na ważne inwestycje

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji (GCR „Repty”) to szpital rehabilitacyjny działający na Śląsku od lat. Trafiają do niego pacjenci po leczeniu ostrej fazy schorzeń z zakresu kardiologii, neurologii oraz ortopedii, często wymagający wszechstronnej opieki ze względu na liczne obciążenia. Teraz placówka otrzymała dofinansowanie.

Dnia 3.07.2018 Zarząd Województwa Śląskiego uchwalił celową dotację w wysokości 1.600.000 złotych na realizację zakupów inwestycyjnych w GCR „REPTY”. Dotacja umożliwi zakup 162 łóżek elektrycznych z wyposażeniem w materac oraz szafkę przyłóżkową, jak również środki finansowe na zakup nowoczesnego elektromiografu (EMG). Dzięki otrzymanym funduszom możliwe będzie wszczęcie procedury przetargowej, która umożliwi wymianę wysłużonych łóżek niespełniających oczekiwań pacjentów jak i personelu. Dla pacjentów oddziałów rehabilitacji neurologicznej i narządów ruchu odbywających wielotygodniową nieraz rehabilitację, właściwe łóżko szpitalne to więcej niż miejsce nocnego odpoczynku. Zaawansowane technicznie łóżka szpitalne pozwalają pielęgniarkom na lepszą jakość i bezpieczeństwo opieki. Przyczynią się również do wzrostu bezpieczeństwa pacjentów i bezpieczeństwa zdrowotnego pielęgniarek i fizjoterapeutów. Zakup nowoczesnego aparatu EMG poprawi poziom diagnostyki schorzeń układu nerwowego i mięśniowego.