Powiat artystycznym okiem

Do 18 lipca potrwa Międzynarodowy Plener Artystyczny "Powiat Tarnogórski 2018”. Jego uroczyste otwarcie nastąpiło wczoraj – 10 lipca – w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. W wydarzeniu udział bierze 20 artystów z Polski, Niemiec, Czech i Wielkiej Brytanii. Tematem prac będą zabytki i przyroda powiatu tarnogórskiego. Większość prac będzie można zobaczyć na wystawie poplenerowym, który odbędzie się 14 lipca w godzinach 11.00-13.00 na tarnogórskim Rynku.

Celem pleneru jest wypromowanie Powiatu Tarnogórskiego jako miejsca przyjaznego sztuce, ukazanie i popularyzacja piękna architektury i przyrody terenów obejmujących nasz powiat, pobudzanie kulturalnych inicjatyw lokalnych oraz promocja Ziemi Tarnogórskiej. Organizatorami pleneru są: Powiat Tarnogórski, Miasto Radzionków i Gmina Świerklaniec.

Artyści, którzy biorą udział w wydarzeniu: Maria i Helmut Hőchlieger, Hans Fister, Gabriele Jost, Inge Fister (Niemcy), Lila Konat (Wielka Brytania), Vladimír Císař , Lena Císař (Czechy), Mieczysław Filipiak , Bernadeta Nowak, Beata Hetmańczyk, Mirosław Ogiński, Michał Ogiński, Sylwia Gromadzka-Staśko, Krzysztof Iwin, Ewa Bartosz -Mazuś, Leon Kozok, Ilona Primus- Ziarnowska (Polska).

Powiat artystycznym okiem
budzet partycypacyjny