Święto Policji

Obraz główny

We wtorek, 10 lipca w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim tarnogórscy policjanci uczestniczyli w uroczystej zbiórce z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości z okazji 99-lecia powstania Policji Państwowej, 108 policjantów tarnogórskiej komendy mianowano na wyższe stopnie policyjne. Kilku policjantów, za szczególne zaangażowanie w służbę otrzymało nagrody od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry.

Rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego w korpusie oficerów awansowano 2 policjantów, w korpusie aspirantów 40 policjantów, w korpusie podoficerów awansowano 53 funkcjonariuszy. Natomiast rozkazem Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach mł. insp. Krzysztofa Hajdy, na starszego posterunkowego policji awansowano 13 policjantów. Rozkazy o mianowaniu wręczali Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Tarnowskich Górach mł. insp. Krzysztofem Hajda.

W uroczystości udział wzięli m.in.: poseł na Sejm Barbara Dziuk, poseł na Sejm Jerzy Polaczek, radna Województwa Śląskiego Lucyna Ekkert, jak również władze powiatowe w osobach: przewodniczącego Rady Powiatu Adama Chmiela, wicestarosty Stanisława Torbusa oraz członka Zarządu Powiatu Krzysztofa Łozińskiego.

W trakcie uroczystej zbiórki kilkunastu tarnogórskich mundurowych szczególnie zaangażowanych w służbę, zostało wyróżnionych dodatkową nagrodą przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego oraz Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry Arkadiusza Czecha. Po mianowaniach i wyróżnieniach Komendant Powiatowy Krzysztof Hajda zaprosił gości oraz wszystkich obecnych na zwiedzanie polsko-niemieckiej wystawy o nazwie „Face to face”, która została zaprezentowana w budynku Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.

(Policja)

Święto Policji
Święto Policji
Święto Policji
Święto Policji
Święto Policji
Święto Policji
Święto Policji
Święto Policji
Święto Policji
Święto Policji
Święto Policji
Święto Policji

pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen