Debatowali o bezpieczeństwie

Wczoraj w osiedlowym Domu Kultury "Jubilat" w Tarnowskich Górach odbyła się debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W debacie uczestniczyli mundurowi oraz przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego, a także mieszkańcy dzielnicy Stare Tarnowice, którzy wspólnie omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem w dzielnicy. Podczas debaty przedstawione zostały innowacyjne narzędzia, takie jak „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, za pomocą której mieszkańcy mają możliwość sygnalizowania policji zagrożeń, występujących w ich najbliższym otoczeniu, czy aplikacja „Moja Komenda”, ułatwiająca kontakt z dzielnicowymi. Dzięki tym rozwiązaniom stróże prawa mają dodatkową możliwość, aby poszerzyć wiedzę nie tylko na temat lokalnych oczekiwań społecznych, ale i poznać potrzeby mieszkańców. W trakcie spotkania poruszone zostały także założenia rządowego programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

W drugiej części debaty rozpoczęła się dyskusja z uczestnikami spotkania na temat bezpieczeństwa na osiedlu Przyjaźń i Starych Tarnowicach. Mieszkańcy mieli okazję zgłaszać swoje wnioski i uwagi. Policjanci zapewnili, że dokonają analizy zagrożeń zgłaszanych przez mieszkańców, która posłuży do przygotowania strategii służącej poprawie bezpieczeństwa w dzielnicy. Kolejne spotkanie w tej sprawie zaplanowano na godz. 10:00 - 28 lipca br. w Domu Kultury „Jubilat” znajdującym się przy ul. Litewskiej 24 w Tarnowskich Górach.

Debatowali o bezpieczeństwie
Wybory samorzadowe