Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął 12 rok akademicki!

Tradycyjnie już uroczystym „Gaudeamus igitur” Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował 12 rok akademicki podczas uroczystości, która odbyła się 1 października w sali konferencyjnej Centrum Sztuki i Rzemiosła Dawnego w zamku w Starych Tarnowicach.

Uczestniczyło w niej kilkuset studentów, goście honorowi: radna Sejmiku Śląskiego Lucyna Ekkert, przedstawiciele władz powiatu tarnogórskiego: wicestarosta Stanisław Torbus, członek Zarządu Powiatu Krzysztof Łoziński i radny Sławomir Wilk. Powiat reprezentowała także Powiatowy Rzecznik Konsumentów Barbara Mrożek i naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju Aleksandra Król-Skowron. Obecni byli przedstawiciele władz miasta: burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech i wiceburmistrz Piotr Skrabaczewski, oraz przedstawiciele tarnogórskich instytucji kultury i zaprzyjaźnionych uniwersytetów trzeciego wieku.

Zaproszeni goście życzyli studentom - seniorom energii i nieustającej kreatywności w realizowaniu swoich planów i marzeń, zapewniając o swoim wsparciu i wszelkiej pomocy w podejmowanych działaniach.

Prezes Tarnogórskiego Stowarzyszenia- Uniwersytet Trzeciego Wieku, Magdalena Latacz, dziękując gościom podkreśliła, cytując myśl George Sand: Staraj się utrzymać swoją duszę młodą i drżącą aż do starości.", że słuchacze UTW swoją aktywnością i kreatywnością wyróżniają się na wielu ogólnopolskich konkursach ale także w swoim mieście i powiecie.

Wykład inauguracyjny: „TARNOGÓRSKIE 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI” wygłosili: kustosz tarnogórskiego Muzeum- dr Krzysztof Gwóźdź, prezes tarnogórskiej IPH -Aleksander Koenig i dyrektor LO im. S. Staszica- Kazimierz Sporoń.

(UTW)

Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął 12 rok akademicki!