Wystawa Kariny Czernek

Chyba żaden z artystów nie przeżywał tak głęboko swojego wernisażu, jak Karina Czernek, która pokazała swoje prace na najnowszej wystawie w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim "Jutro uszyję siebie od nowa". Emocje były tym większe, że pani Karina 2 października obroniła doktorat i z tej obrony pochodzi sporo jej dzieł, prezentowanych w Centrum po raz pierwszy. Nie są to właściwie obrazy, gdyż artystka używa jako materiału kilku warstw cienkiej tkaniny, a także własnych butów. Na to otwarcie czekałam dwa lata - powiedziała pani Karina. Wernisaż odbył się 5 października i był jedną z bardziej klimatycznych imprez tego typu. Przyczynił się do tego nastrojowy koncert piosenek w wykonaniu Katarzyny Dendys-Koseckiej, której na akordeonie akompaniował Wojciech Golec.
Fot. Magdalena Zaton

Wystawa Kariny Czernek