Festiwal Pieśni Patriotycznych „Śpiewam Tobie Polsko”

10 października w Jordanie odbyły przesłuchania regionalne Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznych „ Śpiewam Tobie Polsko ” z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, którego głównym organizatorem jest Fundacja Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

W czasie przesłuchań w Jordanie można było usłyszeć między innymi takie pieśni : Rozkwitały pąki białych róż, O mój rozmarynie, My Pierwsza Brygada, Maszerują strzelcy, Biały Krzyż, Deszcz jesienny, Pałacyk Michla, Płynie Wisła, płynie, Hej, hej ułani, Ballada o Janku Wiśniewskim czy też Mury.

Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowało się 14 zespołów : 7 w kategorii szkół podstawowych ( kl. IV - VIII ), 6 zespołów młodzieżowych i 1 chór w kategorii dorośli.

Występy zespołów oceniało profesjonalne Jury – znani tarnogórscy muzycy i pedagodzy w składzie : Jacek Pieczyk, Grzegorz Waloszczyk oraz Katarzyna Lisowska.

Do II etapu Festiwalu, który odbędzie się 30.10.2018r. w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu Jury zakwalifikowało 6 zespołów : w I kategorii – uczniowie szkół podstawowych - kl. IV- VIII - 3 zespoły : zespół wokalno-instrumentalny KAMRATKI ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Tworogu – instruktor Beata Janiga, zespół wokalno-instrumentalny SING KIDS z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzechu - instruktor Alicja Czura-Musialik oraz zespół wokalny BAGATELA ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tarnowskich Górach - instruktor Barbara Marek.

W II kategorii – uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych : Szkolny Zespół Młodych Twórców z Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Tarnowskich Górach - instruktor Anna Daniel oraz zespół wokalny SZANSA z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. H. Jordana.

Wyróżnionym zespołom życzymy powodzenia podczas przesłuchań finałowych.

Głównymi organizatorkami Festiwalu były Barbara Kwas i Alicja Lukoszek, natomiast o patriotyczny wystrój placówki zadbała Maria Kurtz.

Festiwal Pieśni Patriotycznych „Śpiewam Tobie Polsko”
Wybory samorzadowe