Wystawa Głębiny kolektywu Thinkpink Gang

23 listopada 2018 r. odbyło się otwarcie wystawy Głębiny kolektywu Thinkpink Gang w Centrum Kultury Ślaskiej w Nakle Śl.Kolektyw, powstał we Wrocławiu, jednak zrzesza dziewczyny, kobiety z wielu miejsc w Polsce (Katowice, Poznań). Tworzymy w różnych metodach i stylach, wspieramy i inspirujemy się w działaniach. Głębiny to nie tylko podróż w głąb siebie. Ekspozycja to także instalacja, autorki zapraszają odbiorcę do pełnego wejścia w ich kobiecy świat, do zabawy w brokatowej piaskownicy, kreowania własnego obrazu z mieniących się cekinów, aż w końcu do zostawienia kilku słów-emocji w ich pamiętniku.

Wystawa prezentuje prace 10 autorek: Agaty Cichy, Angeliki Dolińskiej, Justyny Fryt, Iwony Germanek, Naty Karjaly, Dagmary Kasperczyk, Anny Lupy-Suchy, Emi Parczewskiej, Edyty Wojaczek i Magdaleny Zaton.

Fot. Magdalena Zaton, Darek Zakrzewski
Info. (CKŚ)