Tłusty czwartek z bluesem

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim zaprasza na wyjątkowy koncert. 28 lutego 2019 o godzinie 18.00 w ramach cyklu Tłusty czwartek z bluesem wystąpi Śląska Grupa Bluesowa i goście.

Muzycy zespołu to czołowe postacie polskiej sceny bluesowej i rockowej. Prezentują unikalne brzmienie i sposób grania lat 70-tych. Zespół od lat jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa. Przez wiele lat muzycy towarzyszyli Jankowi Skrzekowi w koncertach i nagraniach. Po śmierci Jana „Kyksa” Skrzeka zespół podtrzymuje pamięć o tym niezwykłym muzyku. Z zespołem wystąpią gościnie: Agnieszka Łapka, Krzysztof Głuch i Michał Kielak. To muzycy którzy uczestniczyli w nagraniu ostatniej płyty Janka Skrzeka i Śląskiej Grupy Bluesowej pod tytułem „Kolory Bluesa”.

Wystąpią:

• Leszek Winder (gitara) Od lat najlepsza gitara blues i rock w plebiscytach (GUITAR TOP, BLUES TOP i inne).
  • Michał "Gier" Giercuszkiewicz (perkusja) Współtworzył i nagrał większość utworów grupy Dżem z Ryszardem Riedlem.
  • Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary) Gitarzysta , multiinstrumentalista. Ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego.
  • Agnieszka Łapka (wokalistka i plastyk). Przez wiele lat Agnieszka współpracowała z Janem Skrzekiem i Śląską Grupą Bluesową. Jest uznawana za czołową wokalistkę bluesową
  • Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor) Jest jednym z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych. Nagrywał i koncertował z miedzy innymi: Martyna Jakubowicz, Ireneusz Dudek, Dżem, Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing i inni.
  • Michał Kielak – wirtuoz harmonijki. Wielokrotny laureat ankiet muzycznych.

Zapraszamy na koncert.

Tłusty czwartek z bluesem