Wystawa "Mój przyjaciel Anioł" w CKŚ

Obraz główny

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim zaprasza na wernisaż wystawy "Mój przyjaciel Anioł". Impreza odbędzie się o godzinie 18.00 - 23 marca 2019 roku. W czasie wernisażu odbędzie się koncert "Muzyczna interpretacja obrazów" w wykonaniu Piotra Pospieszałowskiego (gitara klasyczna) i Maksyma Pisteloka (kontrabas).

O WYSTAWIE

Bohaterami wystawy są anioły, które w twórczości Bożeny Wiśniowskiej pojawiały się od zawsze. Artystka pojmuje je jako duchowe istoty rozumne, niosące z sobą światło i dobro. W jej obrazach cechuje je radość, uśmiech oraz rozmuzykowanie. Obrazy-kolaże Bożeny Wiśniowskiej są tak potrzebnym dziś prostym przekazem o przyjaźni, miłości i pięknie. Do wykonania swoich prac autorka wykorzystała nie tylko pędzel, ołówki i kredki, ale także papier, skrawki błyszczących tkanin oraz fragmenty reprodukcji dawnych dzieł sztuki. Obrazy budowane są z dużym wyczuciem formy, koloru i perspektywy, ale też z humorem. Na podkreślenie zasługuje tu rola szczegółu. Nie sposób nie uśmiechnąć się na widok na małego ptaszka, który wygląda jakby przyfrunął właśnie z obrazu Paula Klee (Pod czułym spojrzeniem), korowodu zabawnych aniołków z wiadrami (Przy okrągłym stole) czy też picassowskiego oka pojawiającego się niespodziewanie na obrazie Anioł zawsze uśmiechnięty.

O AUTORCE

Bożena Wiśniowska jest absolwentką Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Dyplom obroniła brawurowo w pracowni znanego, przedwcześnie zmarłego, katowickiego malarza profesora Norberta Witka. Od ukończenia studiów artystka dzieliła swój czas pomiędzy pracę dydaktyczną – za którą otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Bytomia i Brązowy Krzyż Zasługi – oraz uprawianie sztuki. Najpierw było to tylko malarstwo sztalugowe, później pojawiły się kolaże. Dopiero kilka ostatnich lat, poświęconych całkowicie twórczości, z narzuconym sobie rygorem spędzania czasu w pracowni, w naturalny sposób zaowocowało pomysłem, żeby wreszcie pokazać prace szerokiej publiczności.


pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen