W Górnośląskim Centrum Rehabilitacji w Reptach otwarto nowy pawilon

Po trwającej dwa lata budowie został otwarty nowy budynek Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji w Reptach Śląskich. Nowy pawilon ma 5 pięter i 172 łóżka oraz specjalistyczne wyposażenie do rehabilitacji pacjentów kardiologicznych. To pierwsza budowlana inwestycja w GCR od czasu oddania obiektu do użytku w 1976 roku – mówił w czasie otwarcia dr n. med. Krystian Oleszczyk, były wieloletni dyrektor placówki. Regularnie prowadzimy badania poziomu satysfakcji chorych, którzy przechodzą w naszej placówce rehabilitację i od lat spotykaliśmy się z problemem krytyki warunków zakwaterowania pacjentów. Można więc powiedzieć, że inicjatorami tej inwestycji byli pacjenci – dodał. Koszt budowy nowego pawilonu GCR-u wyniósł 31 milionów zł. Większość tej kwoty pokrył samorząd województwa oraz skarb państwa. W uroczystości udział wzięła starosta Krystyna Kosmala.

W Górnośląskim Centrum Rehabilitacji w Reptach otwarto nowy pawilon