Beata Poprawa i Marian Janoszka z nagrodą „Orła i Róży”

Beata Poprawa i Marian Janoszka to tegoroczni laureaci Nagrody „Orła i Róży”. Wręczenie nagrody nastąpiło dziś, 4 czerwca podczas uroczystej sesji Rady Powiatu Tarnogórskiego, która odbyła się w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Kapituła Nagrody "Orła i Róży" przyznała nagrodę dr. n. med. Beacie Poprawie m.in. za jej działalność społeczną na rzecz mieszkańców Powiatu Tarnogórskiego. Prospołeczna aktywność dr Poprawy przyczyniła się m.in. do otwarcia pododdziału udarowego w WSP S.A. w Tarnowskich Górach. Jestem niezwykle wzruszona i bardzo Wam dziękuję za to wyróżnienie, które dla mnie tez jest wielkim zobowiązaniem na przyszłość - mówiła laureatka. Marian Janoszka otrzymał Nagrodę „Orła i Róży" za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu oraz rozsławianie Powiatu Tarnogórskiego. Nagroda „Orła i Róży” to szczególne wyróżnienie przyznawane osobom, które w sposób wyjątkowy zasłużyły się w działalności kulturalnej, sportowej, społecznej oraz charytatywnej. Nagrodę przyznano już po raz siedemnasty.

dr n. med. Beata Poprawa urodzona 19 maja 1964 roku w Tarnowskich Górach, doktor nauk medycznych, inicjatorka projektów #NiechSięNieUdarzy oraz #heartujemy. Ukończyła II LO im S. Staszica w Tarnowskich Górach oraz Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Od 1989 roku zawodowo związana jest z Wielospecjalistycznym Szpitalem Powiatowym S.A. im. dr B. Hagera w Tarnowskich Górach, gdzie od 2019 roku pełni funkcję ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych. Dr Beata Poprawa jest założycielem i prezesem Stowarzyszenia Na zdrowie, członkiem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz członkiem Europen Society of Cardiology. Jej działalność społeczna na rzecz mieszkańców Powiatu Tarnogórskiego, a w szczególności na rzecz profilaktyki zdrowotnej i rozwoju usług medycznych w Powiecie, przyczyniła się do otwarcia pododdziału udarowego w WSP S.A. w Tarnowskich Górach.

Marian Janoszka
urodzony 6 stycznia 1961 roku w Świerklańcu - polski piłkarz grający na pozycji napastnika oraz trener piłkarski. Sportową karierę zaczął w 1977 jako piłkarz Ruchu Radzionków, gdzie grał nieprzerwanie do 1989, kiedy to przeniósł się na jeden sezon do SV Senftenberg i ponownie wrócił do Radzionkowa. W 1992 odszedł do GKS Katowice, z którym w 1993 zdobył Puchar Polski. W 1995 wrócił do Ruchu Radzionków, z którym występował w ekstraklasie, a w 2002 przeszedł do Sparty Lubliniec, potem do GKS-u Tychy. W 2004 przeniósł się do Strażaka Mierzęcice. Od 2011 roku był trenerem Rozwoju Olszyna, z którym w sezonie 2011/2012 awansował do lublinieckiej klasy A. Obecnie pracuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Radzionkowie.

Beata Poprawa i Marian Janoszka z nagrodą „Orła i Róży”