Sesja Rady Powiatu

Data publikacji: 28 maja 2012

Debata dotycząca propozycji zmiany przebiegu trasy połączenia kolejowego na odcinku Katowice – Pyrzowice w związku z realizacją przedsięwzięcia „Budowa połączenia kolejowego MPL Katowice w Pyrzowicach z miastami aglomeracji górnośląskiej”– to jeden z punktów obrad jutrzejszej sesji Rady Powiatu. Na spotkanie zaproszono m.in. Marszałka Województwa Śląskiego – Adama Matusiewicza, radnych Sejmiku Województwa Śląskiego, a także przedstawicieli gmin: Ożarowice, Miasteczko Śląskie, Świerklaniec, Radzionków i Tarnowskie Góry. W ramach sesji radni debatować będą także m.in. nad podjęciem uchwały w sprawie przyjęcia „Informacji o stanie bezpieczeństwa sanitarnego Powiatu Tarnogórskiego za rok 2011” oraz uchwały w sprawie przekazania środków finansowych powiatu dla policji z przeznaczeniem na rekompensaty pieniężne dla policjantów podejmujących służbę nad Jeziorem Chechło – Nakło w sezonie letnim 2012 r. Tematem sesji będzie również dyskusja nad „Programem wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży Powiatu Tarnogórskiego na lata 2013 – 2016″ oraz nad przyjęciem zasad i trybu przyznawania Stypendiów Powiatu Tarnogórskiego uzdolnionej młodzieży Powiatu Tarnogórskiego.
PROGRAM OBRAD