Goście z Czech

Data publikacji: 4 czerwca 2012

Przedstawiciele sił zbrojnych Republiki Czeskiej gościli 31 maja w Powiecie Tarnogórskim. Wraz z reprezentantami Wojskowej Komendy Uzupełnień z Gliwic i szefem tej jednostki ppłk. Romanem Nowogrodzkim zwiedzili atrakcje turystyczne naszego powiatu, a w tym zamek w Starych Tarnowicach i Zabytkową Kopalnię Srebra. W restauracji „U Wrochema” zagraniczni goście spotkali się ze starostą Lucyną Ekkert. Wizyta związana była ze współpracą transgraniczną prowadzoną przez wojsko czeskie i WKU w Gliwicach.