60 lat Społecznego Ogniska Artystycznego

Data publikacji: 6 czerwca 2012

Jubileusz 60-lecia istnienia świętowało 5 czerwca Społeczne Ognisko Artystyczne, działające przy Państwowej Szkole Muzycznej im. I. Paderewskiego w Tarnowskich Górach. Gratulacje i życzenia na ręce dyrektor szkoły – Marii Jankowskiej – dla grona pedagogicznego i młodych adeptów sztuki muzycznej przekazał Marian Szukalski, członek Zarządu Powiatu. Społeczne Ognisko Artystyczne uczy gry na wielu instrumentach: fortepianie, akordeonie, skrzypcach, wiolonczeli, gitarze, flecie, oboju, klarnecie, saksofonie, trąbce, waltorni, puzonie i perkusji. Ognisko to miejsce pozwalające dzieciom i młodzieży aktywnie, w sposób twórczy, rozwijać muzyczne zainteresowania.