Edward Czech – Malarstwo

Data publikacji: 15 czerwca 2012
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Autorska Galeria Lokalnych Twórców zaprasza na wernisaż Edwarda Czecha, który odbędzie się 22 czerwca o godz. 19.00 w Restauracji „Kałamarz” w Tarnowskich Górach (ul. Górnicza 7). Edward Czech urodził się 7 września 1958 roku w Chorzowie. Ze sztuką związany jest od najmłodszych lat. Maluje wyłącznie w technice olejnej, a jego malarstwo cechuje się znaczną różnorodnością tematów. Początkowo zainteresowania artysty malowaniem ograniczały się do uwieczniania ołówkiem scen filmowych w tworzeniu swego rodzaju komiksów. Niestety los nie pozwolił mu kształcić się w tym kierunku.

Autorska Galeria Lokalnych Twórców zaprasza na wernisaż Edwarda Czecha, który odbędzie się 22 czerwca o godz. 19.00 w Restauracji „Kałamarz” w Tarnowskich Górach (ul. Górnicza 7). Edward Czech urodził się 7 września 1958 roku w Chorzowie. Ze sztuką związany jest od najmłodszych lat. Maluje wyłącznie w technice olejnej, a jego malarstwo cechuje się znaczną różnorodnością tematów. Początkowo zainteresowania artysty malowaniem ograniczały się do uwieczniania ołówkiem scen filmowych w tworzeniu swego rodzaju komiksów. Niestety los nie pozwolił mu kształcić się w tym kierunku. Mimo to postanowił do wszystkiego dojść sam. Z biegiem czasu nabył nowe umiejętności i zaczął tworzyć coraz to lepsze i bardziej wyrafinowane obrazy. Jak sam o sobie mawia w swoim malarstwie próbował wzorować się na wielu wybitnych artystach. I tak we wczesnym okresie swojej twórczości był to Pablo Picasso, później Vincent van Gogh, a obecnie skłania się ku wielkim impresjonistom i w tym kierunku sztuki czuje się najlepiej.
Jest niezwykle twórczym artystą. Od 3 lat zrzeszony w siemianowickiej grupie plastycznej „Spichlerz 86”. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Jego prace zdobią wiele domów w kraju i zagranicą. Poza wspaniałym hobby, bo tak traktuje malarstwo, jest współwłaścicielem restauracji „Parkowa” w Siemianowicach Śląskich, której główny wystój stanowią oryginalne obrazy jej właściciela, tworząc prywatną galerię sztuki i nadając jej niepowtarzalny klimat. Długo szukał swojego miejsca w życiu i wiele się musiał nauczyć. Jest człowiekiem wszechstronnie utalentowanym, i w myśl zasady – nie ma rzeczy niemożliwych – wziął pędzel by pokazać sobie i światu, że umie malować. Uwiecznianie na płótnie swoich wizji artystycznych sprawia mu ogromną przyjemność. Godzinami realizuje marzenia w swojej pracowni, która na szczęście mieści się niedaleko miejsca jego pracy i może pogodzić obowiązki zawodowe ze swoją życiową pasją.
Organizatorzy wystawy: Wydział Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, Restauracja Kałamarz.
Serdecznie zapraszamy!

Zadzwoń teraz